HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 01:15
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,26
54.872
1,701
32,20
32,30
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


evo da se i ja uključim u pogađanje cijene. cijena tijekom travnja neće probiti 300 kuna

Evo ja kažem da hoće. I šta sad?

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Ne pada mi na pamet drukat ili nešto, ionako smo mi tu na forumu premala zajednica, ali je realno za očekivati da će cijena nakon dividende pasti za cca 23kn. Tko bi platio, dan nakon što po dionici dobije 22kn manje, istu cijenu? Ponudit će manje i još će probati spustiti. Ne vidim kako bi mogao biti u krivu?


Ne pada mi na pamet drukat ili nešto, ionako smo mi tu na forumu premala zajednica, ali je realno za očekivati da će cijena nakon dividende pasti za cca 23kn. Tko bi platio, dan nakon što po dionici dobije 22kn manje, istu cijenu? Ponudit će manje i još će probati spustiti. Ne vidim kako bi mogao biti u krivu?

ovisi o strategiji ulagača. ako npr. želite uložiti višak novaca na godinu dana, uz relativno dobru sigurnost uloga (jer ipak je HT prilično sigurno ulaganje, naravno u kontekstu burze) onda se isplati. jer uz pretpostavku da će dividenda biti jednaka i iduće godine, onda oni koji nakon dividend day-a kupuju dionicu imaju godišnji prinos na uloženo cca 10%. najmanje toliko.
naravno, ako ste mišljenja da ća poslovanje i prihodi bitno oslabiti, te da sljedeće godine HT neće isplatiti niti toliku divodendu koliku je isplatio ove godine, onda treba razmisliti.
meni je veći dio portfelja u HT-u, i već par godina dokupljujem baš nakon dividend day-a.
prinos mi je sasvim zadovoljavalući, čak štoviše, svake godine u totalnom iznosu sve veći, a mirno spavam.
ako vam je važno preko noći zaraditi, onda dalje od HT-a 🙂

potpuno se slažem, ali zar nisu baš ti koji misle kupiti dioinicu nakon dividend day-a oni koji će pokušati kupiti po najpovoljnijoj cijeni? Uz pretpostavku da će dionica nakon toga rasti.

Naravno da jesu. Ali tu ne treba onda računati s brzim prinosom preko noći, nego se ulaže na horizont od barem godine dana.
Nekad je teško gledati kako neke dionice rastu dan za danom po par posto, a imati veliki dio portfelja u HT-u.
Sve je stvar psihologije.
Ako imate određenu svotu novca, a 10-12% vam je prihvatljiv prinos na godišnjoj bazi, HT je prava dionica za to.
Nije teško izračunati za koje vrijeme vam se ulog udvostruči ako dividendni prinos vraćate natrag na burzu. Brže nego što mnogi misle. Relativno brzo, a sigurno 🙂

Scenarij bi mogao biti i ovakav: Braniteljski fond neće namuri, unikreditu ili kome već prodavati svoj udio do isplate nadolazeće dividende. Prije same dividende cijena će ići naravno gore a dolazi i kvartalno izvješće koje će podići cijenu. Nako ex div daya cijena će nešto pasti ali će se isto tako brzo vratiti gore budući će Vlada ići u prodaju sa Braniteljskim fondom što će opet podići cijenu. Ht će minimalno još dvije godine biti jako interesantna dionica za imati u portfelju.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Bojim se da će se ponoviti ono što j doživjela INA, kad s najmanje nadamo….al iz drugih razloga

Strah vas je da cijena dionice ne ode na 600 kn ili što ? Nemojte zamjeriti, ali nisam shvatio pozadinu vaše fobije pa ako možete pojasniti detaljnije.

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

Promet preko 9 milja [rolleyes]

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

14914 komada @ 290 kn u jednoj transakciji [wink]

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]


Ne pada mi na pamet drukat ili nešto, ionako smo mi tu na forumu premala zajednica, ali je realno za očekivati da će cijena nakon dividende pasti za cca 23kn. Tko bi platio, dan nakon što po dionici dobije 22kn manje, istu cijenu? Ponudit će manje i još će probati spustiti. Ne vidim kako bi mogao biti u krivu?

zaboravili ste da se cijena već iskorigirala za više od 23 kune, u veljači je ona bila 314 kuna.
a onda koordinirana akcija fondova i rušenje cijene.poslije dividende će cijena pasti na cca 285 kuna, a na d-day očekujem 31o-315 kuna kao što je već bila u veljači….

p.s. fondovi ove godine uboli duplu dividendu…

http://www.poslovni.hr/vijesti/ht-predstavio-usluge-u-oblaku-za-tvrtke-svih-velicina-176614.aspx

uvijek dva koraka ispred svih….



Ne pada mi na pamet drukat ili nešto, ionako smo mi tu na forumu premala zajednica, ali je realno za očekivati da će cijena nakon dividende pasti za cca 23kn. Tko bi platio, dan nakon što po dionici dobije 22kn manje, istu cijenu? Ponudit će manje i još će probati spustiti. Ne vidim kako bi mogao biti u krivu?

zaboravili ste da se cijena već iskorigirala za više od 23 kune, u veljači je ona bila 314 kuna.
a onda koordinirana akcija fondova i rušenje cijene.poslije dividende će cijena pasti na cca 285 kuna, a na d-day očekujem 31o-315 kuna kao što je već bila u veljači….

p.s. fondovi ove godine uboli duplu dividendu…
[/quote]

Ma o čemu vi pričate?

Cijena je pala zato što je tržište očekivalo veću dividendu, pa su investitori zbog razočaranja krenuli u rasprodaju.
Na dividend day cijena mora pasti za 23 kn!

New Report

Close