HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 03:57
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
35,36
124.716
3,527
35,20
35,40
0,28%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Tko zna, možda će i ove godine biti dividendni prinos preko 10% (kak je krenulo ništa nije nemoguće)


..jos nisam ima HT..mislim kupit nešto..posla sam podatke SDA žiro račun oib…da li to trebam poslat i HT-u?

Dovoljno je samo u SKDD. Ja sam dans zval u HT i vele da isplaćuju dividendu preko SKDD.

imaM ULPL pa san mora osim SKDD i ULPL poslat podatke..znači ovdje je samo SKDD..hvala na informaciji….


..jos nisam ima HT..mislim kupit nešto..posla sam podatke SDA žiro račun oib…da li to trebam poslat i HT-u?

ne trebaš, samo pozuri sa kupnjom!

Kad će na razine 200 – 240 kn?
PS. Tek toliko da znam da li da čekam sa kupnjom.

Ne znam kad će i hoće li na 200 kn, znam samo da po ovim cjenama nije pametno kupovati HT.

– iznad 300 kn vam već dvije godine pred dividendu prodaje AZ OMF maju još 600 000 dionica i ne zanima ih dividenda na tim cijenama. Znači 300 kn je teško savladiva prepreka.
– na 280 kn kupuje Raiff OMF i drži dionicu ovako visoko ali ima još malo manevarskog prostora. Prema zakonu o OMF-ovima niti jedan fond ne smije ulagati više od 10% imovine u istu investiciju.
– Raiff OMF ima imovinu od 11,3 mlrd kn a udio u HT u vrijedi 1,03 mlrd kn što znači da kada bi HT narastao za 10% oni bi trebali prodavati. Znači na kad bi i preskočili AZ na 320 kn vas čeka Raiff OMF.
– sljedeći problem kod ove dionice je što su tu Umirovljenički i Braniteljski fond s više od 2,5 mlrd dionica koji će s vremenom morati početi prodavati radi isplate udjela( o tome vam detaljnjije piše u člancima s desne strane)

Znači prva prepreka je AZ na cca 300 kn druga Raiff na 320 kn a u vlasničkoj strukturi su dva fonda s hrpetinom dionica koji namjeravaju prodavati. Za sve bi najbolje rješenje bilo da se pojavi neki strani ulagač koji bi kupio dionice umirov. i branit. fonda jer je to i za naše OMF-ove prevelik zalogaj. Ali tu je poblem što je stranim investitorima HT po ovoj cijeni skup tj. jer se telekom kompanije u svijetu trže po boljim fundamentima nego HT pa će teško naletiti budala s 2,5 mlrd kn koja će dati 290 kn za ovu dionicu.

hmm i sta sad moze prijedlog—-


Kad će na razine 200 – 240 kn?
PS. Tek toliko da znam da li da čekam sa kupnjom.

Ne znam kad će i hoće li na 200 kn, znam samo da po ovim cjenama nije pametno kupovati HT.

– iznad 300 kn vam već dvije godine pred dividendu prodaje AZ OMF maju još 600 000 dionica i ne zanima ih dividenda na tim cijenama. Znači 300 kn je teško savladiva prepreka.
– na 280 kn kupuje Raiff OMF i drži dionicu ovako visoko ali ima još malo manevarskog prostora. Prema zakonu o OMF-ovima niti jedan fond ne smije ulagati više od 10% imovine u istu investiciju.
– Raiff OMF ima imovinu od 11,3 mlrd kn a udio u HT u vrijedi 1,03 mlrd kn što znači da kada bi HT narastao za 10% oni bi trebali prodavati. Znači na kad bi i preskočili AZ na 320 kn vas čeka Raiff OMF.
– sljedeći problem kod ove dionice je što su tu Umirovljenički i Braniteljski fond s više od 2,5 mlrd dionica koji će s vremenom morati početi prodavati radi isplate udjela( o tome vam detaljnjije piše u člancima s desne strane)

Znači prva prepreka je AZ na cca 300 kn druga Raiff na 320 kn a u vlasničkoj strukturi su dva fonda s hrpetinom dionica koji namjeravaju prodavati. Za sve bi najbolje rješenje bilo da se pojavi neki strani ulagač koji bi kupio dionice umirov. i branit. fonda jer je to i za naše OMF-ove prevelik zalogaj. Ali tu je poblem što je stranim investitorima HT po ovoj cijeni skup tj. jer se telekom kompanije u svijetu trže po boljim fundamentima nego HT pa će teško naletiti budala s 2,5 mlrd kn koja će dati 290 kn za ovu dionicu.
[/quote]
Pričate gluposti! Jućer je na burzi protrgovano 0,00012% dionica HT-R-A od ukupnog broja dionica. To nije realna cijena. Cijena će do kraja travnja biti između 315-325 kn po dionici.

...biti najbrži čovijek na svijetu...

@Raikkonen

Dragi moj kolega cijena HT nema šanse preći preko 305 kuna ni u ludulu, dva skrbnička prodaju po ovim cijenama a ne da cijena dođe na 305, Dinko ako se primakne cijeni od 300 kuna sasuti će po bidu kao da nema sutra, uostalom na ostale dionice ovo je precjenjeno bar jedno 50%, a i na sve telekome u regiji je precjenjena.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

antiša ili namjerno zaboravlja na jednu činjenicu, ili ne zna, pa da ga prosvijetlimo… ili ne razumije… znate li koliko novca mjesečno uđe u te fondove koje navodite? tako da ti antišini postotci i limiti baš i ne drže vodu. bar ne na taj način na koji je tu prezentirao.

nego, primjećujem da više manje antiša odgovara na sve postove, a na jedan je zaboravio odgovoriti, pa da ga podsjetim!


Možda vi niste s ovoga planeta ali na zemlji se sve dionice iskorigiraju za iznos dividende.
To što su oni iskipali znači samo da im se neda čekati dividendu, pa su je uzeli unaprijed!

uffff… ovo napisati o ostati živ…
kolega antiša molim vas, još jednom pročitajte što ste gore napisali, pa provjerite malo podatke o dividendnim dionicama.
iako spominjete planetu zemlju, ne morate ići dalje od hrvatske. samo tu provjerite.
dakle, lijepo provjerite – treba vam pristup internetu (to očito imate) i 5 minuta vremena (čini mi se po broju postova da i to imate).
pa nam nakon provjere javite je li istina ovo što ste napisali.
hvala unaprijed…
[/quote]



@Raikkonen

Dragi moj kolega cijena HT nema šanse preći preko 305 kuna ni u ludulu, dva skrbnička prodaju po ovim cijenama a ne da cijena dođe na 305, Dinko ako se primakne cijeni od 300 kuna sasuti će po bidu kao da nema sutra, uostalom na ostale dionice ovo je precjenjeno bar jedno 50%, a i na sve telekome u regiji je precjenjena.


Ja kažem- HT jedino vrijedi na ZSE a vi kako hoćete.

...biti najbrži čovijek na svijetu...

@rajkonen

ali nekad si govorio da ne vrijedi i masno drukao dolje [lol]

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012


@rajkonen

ali nekad si govorio da ne vrijedi i masno drukao dolje [lol]


to je bio njegovo zlocesti alter ego

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

New Report

Close