HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.07.2024. u 08:42
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,04
4.777
159
30,00
30,10
-0,66%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.




HT ima totalno krivi pristup u izgradnji optičke infrastrukture počevši od lošeg tehničkog pristupa do katastrofalnog načina financiranja. Kao šlag na tortu su odnosi sa regulatorom. HT je u taj posao ušao tehnički i regulatorno nepripremljen.

BTW, i dalje imam dionice HT-a, ali da sam zadovoljan kako rade, baš i ne.


Koji krivi pristup?Objasni,što je tu krivo.Tehnički nepripremljen?Pa u HR nema nikoga koji je jači u znanju o optici od radnika HT-a,od održavanja,tehnike spajanja niti,polaganja i t.d.
[/quote]

Teško mi je objašnjavati putem foruma detalje. prema vašem nadimku i načinu pisanja bi se reklo radite u HT-u. Pogledajte koliko ste investirali i što je rezultat. Iako regulator nije naklonjen HT-u, ne može se za sve okriviti HAKOM. Postoje i razlozi zašto je regulator protiv HT-a.
Razgovarao sam sa dosta ljudi iz HT-a na temu investiranja. Oni taj pojam ne razumiju. O načinima financiranja. Ni to ne razumiju.
Slažem se da najbolje spajaju polažu kabele i spajaju niti. Ali to nije dovoljno.

Pokušao bih vam odgovoriti putem parabole. Dinamo ima najbolje igrače i trebaju pobijediti Juventus. Onda ih Mamić pošalje da igraju protiv Ivanića. I oni igraju odlično i zabijau golove, ali igraju krivu utakmicu.

[/quote]
po vama u HT-u rade nestrucne i nekompetentne osobe. Osobno bas i ne volim tu firmu, generalno ne volim monopoliste bilo koje vrste…no, s obzirom da su vecinski vlasnici HT-a Njemci, mozete biti sigurni u 2 stvari:
1. ne ulaze u poslove nepripremljeni i
2. ne zaposljavaju nestrucne, lijene i nekompetentne osobe.

Stoga ako nesto pisete, pisite argumentirano, ostavite naklapanja za ulicu.

po vama u HT-u rade nestrucne i nekompetentne osobe. Osobno bas i ne volim tu firmu, generalno ne volim monopoliste bilo koje vrste…no, s obzirom da su vecinski vlasnici HT-a Njemci, mozete biti sigurni u 2 stvari:
1. ne ulaze u poslove nepripremljeni i
2. ne zaposljavaju nestrucne, lijene i nekompetentne osobe.

Stoga ako nesto pisete, pisite argumentirano, ostavite naklapanja za ulicu.

1. njemci ne vode poslove operativno, oni prate financije, a one su za sada ok
2. nigdje nisam rekao da su u HT-u osobe lijene, nisu niti nestručne u svom segmentu – nastaje problem u menadžmentu koji nije kompetentan

akcija izgradnje optike je napravljena loše i krivo


I UniCredit bi posao s paketom HT-a od 400 milijuna eura

Razgovori više idu u smjeru aranžiranja sekundarne ponude dionica međunarodnim igračima, što zahtijeva i zakonske prilagodbe

Fond hrvatskih branitelja i Umirovljenički fond jako su zainteresirali međunarodne investicijske bankare za svoje pakete dionica Hrvatskog telekoma. Nakon što su za njih interes pokazale velike investicijske banke JP Morgan i Nomura, u igru su se počeli ubacivati i konkurenti. Prema saznanjima Poslovnog dnevnika, i UniCredit je u tandemu sa Zagrebačkom bankom već potvrdio da želi tu operaciju, a ovih dana navodno su istu ambiciju iskazala još dva međunarodna igrača.

Braniteljski i Umirovljenički fond usuglasili su se oko zajedničkog nastupa prema bankarima u slučaju dionica HT-a. Njihova dva paketa zajedno predstavljaju 10,5 posto (7 plus 3,5 posto) udjela u HT-u, no vrijednost desetine HT-a mjeri se milijardama kuna, a takvih projekata u Hrvatskoj baš nema napretek ni kad su posrijedi izrazito većinski vlasnički udjeli. Prema trenutnoj tržišnoj cijeni HT-a (295 kuna u srijedu) dionice HT-a iz dva fondovska porftelja vrijede nešto više od 2,5 milijarde kuna, s tim da se pri prodaji tolikog udjela obično računa i s određenom premijom na veličinu paketa pa bi konačna vrijednost mogla biti i bliže razini od tri milijarde kuna. U transakcijama reda veličine 350-400 milijuna eura potencijalne su naknade za …

http://www.poslovni.hr/vijesti/i-unicredit-bi-posao-s-paketom-hta-od-400-milijuna-eura-176095.aspx

nek ponude paket gradjanima RH. eto, nek se ljudi prijavljuju da hoce uzeti. nek se zbroji koliko bi se moglo dati po glavi. po uplati skdd provede prijenos i to je to.


Ovo nam dođe ovako : Ja sam kupio polovnog fiću kojeg sam obećao posuditi susjedu kad god on zaželi… OK, jako sam dobar… No malo sam si zaradio orlića u švabiji preko ljeta, i mislim si kupit najnoviju mečku. No neću,jer bi ju morao posudit susjedu kad god on poželi…Ebemu… ćemo se radi toga cijeli život vozit u fići?

g. Šumar bili bilo u redu da HT (DT) u Hrvatskoj radi i gradi optiku pod istim uvjetima kao što rade u Njemačkoj?


po vama u HT-u rade nestrucne i nekompetentne osobe. Osobno bas i ne volim tu firmu, generalno ne volim monopoliste bilo koje vrste…no, s obzirom da su vecinski vlasnici HT-a Njemci, mozete biti sigurni u 2 stvari:
1. ne ulaze u poslove nepripremljeni i
2. ne zaposljavaju nestrucne, lijene i nekompetentne osobe.

Stoga ako nesto pisete, pisite argumentirano, ostavite naklapanja za ulicu.

1. njemci ne vode poslove operativno, oni prate financije, a one su za sada ok
2. nigdje nisam rekao da su u HT-u osobe lijene, nisu niti nestručne u svom segmentu – nastaje problem u menadžmentu koji nije kompetentan

akcija izgradnje optike je napravljena loše i krivo

[/quote]

Pa daj konačno napiši što je to krivo i loše.Inače fulao si.Nisam poštar već penzić,kužiš?

pun ko sipak, dok ste se vi neckali ja po 285 ulazio do balcoka, vi sada gledate i kalkulirate ja vec debelo u plusu, na 31x vi na kupnji ja na prodaji, 29x vi na prodaji ja na kupnji, neke stvari se nemogu kupiti novcem kao osmjeh moje djece na moru koje vi placate, hvala vam [proud]
p.s. normalno da dio portfelja je UVJEK u ht-u to mi je za djecu, a dio vadim iz banke kada trebam kupit i onda zavisno od procjene vracam ili ne ali mislim da ove godine nema vise vracanja, malo sam bolje pregledao graf i minimum minimuma je 280kn za sada sto vrijeme otice to se minimum povecava, banka mi daje na orocenje 5god 5,5% kamatu iznos preko 15te, o cemu mi onda pricamo a zlatna koka daje 8% jedna od rijetkih konzervativnih dionica gdje ulozis i samo primas, dok budem gledao filmove u besplatnoj videoteci max tv-a mislit cu i na vas ( malo sale za kraj) [lol]

ne mari za male stvari i ostat ce male

HMMM NIKO NISTA——STA CE BIT IDUCI TJEDAN—MOZE MISLJENJE,,


HMMM NIKO NISTA——STA CE BIT IDUCI TJEDAN—MOZE MISLJENJE,,

S obzirom da je top10 ovaj tjedan iskipao 36 000 dionica možemo očekivati daljnji pad!


pun ko sipak, dok ste se vi neckali ja po 285 ulazio do balcoka, vi sada gledate i kalkulirate ja vec debelo u plusu, na 31x vi na kupnji ja na prodaji, 29x vi na prodaji ja na kupnji, neke stvari se nemogu kupiti novcem kao osmjeh moje djece na moru koje vi placate, hvala vam [proud]
p.s [lol]

Ha ha ha ha ha… ovakvi su mi najjaci… kompleksi pretpostavljem… a vjerojatno je uspio i na thtu izgubit pare.
ej, care…. neces zaradit time sto nas pokusas uvjerit da si zaradio.



pun ko sipak, dok ste se vi neckali ja po 285 ulazio do balcoka, vi sada gledate i kalkulirate ja vec debelo u plusu, na 31x vi na kupnji ja na prodaji, 29x vi na prodaji ja na kupnji, neke stvari se nemogu kupiti novcem kao osmjeh moje djece na moru koje vi placate, hvala vam [proud]
p.s [lol]

Ha ha ha ha ha… ovakvi su mi najjaci… kompleksi pretpostavljem… a vjerojatno je uspio i na thtu izgubit pare.
ej, care…. neces zaradit time sto nas pokusas uvjerit da si zaradio.

[/quote]

s obzirom da sam oko deset godina u dionicama i da sam slab na telekom, u regiji sam ih sve imao a neke jos imam, smatram da ipak nesto znam, sto neznaci da nemogu pogrijesiti (i ja sam covjek), ali nije HT seoska birtija, mislim da bi moglo sljedeci tjedan biti zanimljivo dogadanje, moje misljenje

ne mari za male stvari i ostat ce male



HMMM NIKO NISTA——STA CE BIT IDUCI TJEDAN—MOZE MISLJENJE,,

S obzirom da je top10 ovaj tjedan iskipao 36 000 dionica možemo očekivati daljnji pad!
[/quote]

To bi u prevodu značilo da su iskipali 818.000 kn dividende. Iznos dovoljan za učipit se u top10 Optime tik uz Rolanda [lol] . Koja rastrošnost [rolleyes]

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

4G

Vaš link

[thumbsup]

TOGETHER WE CAN DEFEAT CAPITALISM

New Report

Close