HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 03.07.2024. u 02:06
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,23
15.206
503
30,10
30,50
-0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Dali je 2.5 prvi dan kad se noze prodat, a da se dobije dividenda? Prema mom racunanju je, al nek me netko ispravi ako grijesim.
Hvala

"Na burzi je sve moguće - čak i ono što je logično." Andre Kostolany

Nemojte se previše zanositi sa prodajom paketa HT. Telekom srbija za večinski paket sa kojim se kupuje i BIH i Crna gora javio se samo jedan ponuđač i to sa neadekvatnom ponudom. pogledajte telekome u europi po kojim se cijenama trguju Telefonica, Vodafone, Belgacom, KPN, telecom Italia i slični pa će Vam možda biti jasnije koliko je HT precijenjeni. Očekivati da bi se netko javio na ovoj cijeni je nerealno a kamoli da plati još i premiju. Savjetnici nude uslugu jer će vjerojatno prodali ili ne prodali naplatiti neku naknadu.

prošle godine cjena 6,7-8 mj. bila oko 255 A HM OVE GODINE-MOZE MISLJENJE—–


http://www.poslovni.hr/vijesti/i-unicredit-bi-posao-s-paketom-hta-od-400-milijuna-eura-176095.aspx

Ovakav interes za dionice ht-a samo dokazuje koliko ista vrijedi i koliko još ima prostora za rast [cool]


Prema ovom izračunu, potražnji i fer vrijednosti, dionica HT-R-A vrijedi od 353 do 375 kn s time da je tu uključena i premija a pojedinačno bi dionice vrijedile i nešto malo više- do 380,00 kn!
To je moja procijena.

...biti najbrži čovijek na svijetu...



http://www.poslovni.hr/vijesti/i-unicredit-bi-posao-s-paketom-hta-od-400-milijuna-eura-176095.aspx

Ovakav interes za dionice ht-a samo dokazuje koliko ista vrijedi i koliko još ima prostora za rast [cool]


Prema ovom izračunu, potražnji i fer vrijednosti, dionica HT-R-A vrijedi od 353 do 375 kn s time da je tu uključena i premija a pojedinačno bi dionice vrijedile i nešto malo više- do 380,00 kn!
To je moja procijena.
[/quote]

Tvoje "stručne" procjene ovise o tome imaš li dionice ili ne. Sad ih imaš, pa je eto procjena takva kakva je…
I ja ih imam, al ne seruckam toliko koliko ti…

Sljedeća razina je 300, a sad koliko ćemo potegnuti do maksimuma, to neka svatko sam sebi odluči. Ne očekujmo čuda! Ali dividenda je predobar zalogaj za propustiti, idemo gore

"Nature is always too strong for principle" - David Hume


Nemojte se previše zanositi sa prodajom paketa HT. Telekom srbija za večinski paket sa kojim se kupuje i BIH i Crna gora javio se samo jedan ponuđač i to sa neadekvatnom ponudom. pogledajte telekome u europi po kojim se cijenama trguju Telefonica, Vodafone, Belgacom, KPN, telecom Italia i slični pa će Vam možda biti jasnije koliko je HT precijenjeni. Očekivati da bi se netko javio na ovoj cijeni je nerealno a kamoli da plati još i premiju. Savjetnici nude uslugu jer će vjerojatno prodali ili ne prodali naplatiti neku naknadu.

Ja im baš to objašnjavam mjesecima ali nemaju baš sluha za mene.
Neki čak misle da HT vrijedi 350 kn! [undecid]

I UniCredit bi posao s paketom HT-a od 400 milijuna eura

Razgovori više idu u smjeru aranžiranja sekundarne ponude dionica međunarodnim igračima, što zahtijeva i zakonske prilagodbe

Fond hrvatskih branitelja i Umirovljenički fond jako su zainteresirali međunarodne investicijske bankare za svoje pakete dionica Hrvatskog telekoma. Nakon što su za njih interes pokazale velike investicijske banke JP Morgan i Nomura, u igru su se počeli ubacivati i konkurenti. Prema saznanjima Poslovnog dnevnika, i UniCredit je u tandemu sa Zagrebačkom bankom već potvrdio da želi tu operaciju, a ovih dana navodno su istu ambiciju iskazala još dva međunarodna igrača.

Braniteljski i Umirovljenički fond usuglasili su se oko zajedničkog nastupa prema bankarima u slučaju dionica HT-a. Njihova dva paketa zajedno predstavljaju 10,5 posto (7 plus 3,5 posto) udjela u HT-u, no vrijednost desetine HT-a mjeri se milijardama kuna, a takvih projekata u Hrvatskoj baš nema napretek ni kad su posrijedi izrazito većinski vlasnički udjeli. Prema trenutnoj tržišnoj cijeni HT-a (295 kuna u srijedu) dionice HT-a iz dva fondovska porftelja vrijede nešto više od 2,5 milijarde kuna, s tim da se pri prodaji tolikog udjela obično računa i s određenom premijom na veličinu paketa pa bi konačna vrijednost mogla biti i bliže razini od tri milijarde kuna. U transakcijama reda veličine 350-400 milijuna eura potencijalne su naknade za …

http://www.poslovni.hr/vijesti/i-unicredit-bi-posao-s-paketom-hta-od-400-milijuna-eura-176095.aspx


HT ima totalno krivi pristup u izgradnji optičke infrastrukture počevši od lošeg tehničkog pristupa do katastrofalnog načina financiranja. Kao šlag na tortu su odnosi sa regulatorom. HT je u taj posao ušao tehnički i regulatorno nepripremljen.

BTW, i dalje imam dionice HT-a, ali da sam zadovoljan kako rade, baš i ne.
Koji krivi pristup?Objasni,što je tu krivo.Tehnički nepripremljen?Pa u HR nema nikoga koji je jači u znanju o optici od radnika HT-a,od održavanja,tehnike spajanja niti,polaganja i t.d.



HT ima totalno krivi pristup u izgradnji optičke infrastrukture počevši od lošeg tehničkog pristupa do katastrofalnog načina financiranja. Kao šlag na tortu su odnosi sa regulatorom. HT je u taj posao ušao tehnički i regulatorno nepripremljen.

BTW, i dalje imam dionice HT-a, ali da sam zadovoljan kako rade, baš i ne.


Koji krivi pristup?Objasni,što je tu krivo.Tehnički nepripremljen?Pa u HR nema nikoga koji je jači u znanju o optici od radnika HT-a,od održavanja,tehnike spajanja niti,polaganja i t.d.
[/quote]

Teško mi je objašnjavati putem foruma detalje. prema vašem nadimku i načinu pisanja bi se reklo radite u HT-u. Pogledajte koliko ste investirali i što je rezultat. Iako regulator nije naklonjen HT-u, ne može se za sve okriviti HAKOM. Postoje i razlozi zašto je regulator protiv HT-a.
Razgovarao sam sa dosta ljudi iz HT-a na temu investiranja. Oni taj pojam ne razumiju. O načinima financiranja. Ni to ne razumiju.
Slažem se da najbolje spajaju polažu kabele i spajaju niti. Ali to nije dovoljno.

Pokušao bih vam odgovoriti putem parabole. Dinamo ima najbolje igrače i trebaju pobijediti Juventus. Onda ih Mamić pošalje da igraju protiv Ivanića. I oni igraju odlično i zabijau golove, ali igraju krivu utakmicu.


Pokušao bih vam odgovoriti putem parabole. Dinamo ima najbolje igrače i trebaju pobijediti Juventus. Onda ih Mamić pošalje da igraju protiv Ivanića. I oni igraju odlično i zabijau golove, ali igraju krivu utakmicu.

a opet im cijena raste pa ih se može masno prodati




http://www.poslovni.hr/vijesti/i-unicredit-bi-posao-s-paketom-hta-od-400-milijuna-eura-176095.aspx

Ovakav interes za dionice ht-a samo dokazuje koliko ista vrijedi i koliko još ima prostora za rast [cool]


Prema ovom izračunu, potražnji i fer vrijednosti, dionica HT-R-A vrijedi od 353 do 375 kn s time da je tu uključena i premija a pojedinačno bi dionice vrijedile i nešto malo više- do 380,00 kn!
To je moja procijena.
[/quote]

Tvoje "stručne" procjene ovise o tome imaš li dionice ili ne. Sad ih imaš, pa je eto procjena takva kakva je…
I ja ih imam, al ne seruckam toliko koliko ti…
[/quote]
Imam dionice HT-a. Kada bi misli da dionica vrijedi manje od 320-350 kn nebi ju niti kupavao. Pa zar ljudi kupuju nešto po 330,00 kn a misle da vrijedi oko 200 kn???? U predhodnom postu sam analizirao članak iz novina gdje je matematički predloženi izračun 353,00 kn po dionici HT-a.
Malo se sjetite od 2000. godine do danas ZABE, PLIVE, INA-e. Sto nam je preostalo od istinske vrijednosti? HT je posljednji Mohikanac na tržištu kapitala u RH! Dobro, možda dođe HEP i još pokoja kompanija ali od velikih je na tržištu samo HT da se utrži. Kada će to biti- neznam!

...biti najbrži čovijek na svijetu...

New Report

Close