HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 30.06.2024. u 06:43
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,23
62.616
2,071
29,80
30,50
0,66%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.




pozzz,,znam da je vise –manje to bez veze ALI MOZE REALNO MISLJENJE KOLIKO CE NARASTI DO PRED DIVIDEND–DAY,,

Mogli bi se i upitati, iako ne vjerujem, koliko će se koregirati do d.day-a.
[/quote]

teško da će se korigirati. ne bi bilo logično. osim u slučaju neke katastrofične vijesti za kompaniju.
ipak su kamate u banci jako niske, pa HT dividenda nosi znatno više. a po svoj prilici tako će biti još dosta godina. čim cijena malo padne odmah se pojavljuju kupci, veliki i mali, što je i logično…

premda, moje je mišljenje da neće niti bitno rasti kako se dividend day približava.
[/quote]
ovdje je uvijek ista priča, 2 dana raste pa onda skupljanje na nižim razinama.
ovo će eksplodirat samo je pitanje kada, onda kada to veliki odluče…


Kako stvari stoje nameće se pitanje ne koliko će rasti do ddaya,već koliki će biti pad nakon ddaya?Čekat dividendu ili prodati prije?S obzirom da nije baš da raste u ovo preddividendno vrijeme moguće da i iza ddaya ne padne za čitav iznos dividende,ko će ga ZNATI? Za razliku od prošle godine, ova dionica nije ispunila očekivanja(bar za sada) i vjerujem da mnoge imaoce HT dionice trenutno muči ova dilema.Osobno mislio sam prodavat na oko 310 i još uvjek nisam izgubio nadu no moram priznat da sam prije desetak dana bio mirniji po tom pitanju.

Svakako bih preporučio da čekaš još par tjedana da se sve odvije. "The powers that be" uvijek vole malo promjeniti strategiju kako bi nas držale u neizvjesnosti, ako su prošle godine rano ju digli, ove godine će čekati dugo dok ne počnu kupovati. Svakako ne prodaj sad kad ima još skoro cijeli 4. mjesec za odigrati.

A i proljeće dolazi, sunce, optimizam, bit će nešto [proud]

"Nature is always too strong for principle" - David Hume


Kako stvari stoje nameće se pitanje ne koliko će rasti do ddaya,već koliki će biti pad nakon ddaya?Čekat dividendu ili prodati prije?S obzirom da nije baš da raste u ovo preddividendno vrijeme moguće da i iza ddaya ne padne za čitav iznos dividende,ko će ga ZNATI? Za razliku od prošle godine, ova dionica nije ispunila očekivanja(bar za sada) i vjerujem da mnoge imaoce HT dionice trenutno muči ova dilema.Osobno mislio sam prodavat na oko 310 i još uvjek nisam izgubio nadu no moram priznat da sam prije desetak dana bio mirniji po tom pitanju.

a kojt će rusvaj tek nastati u ponedjeljak, kada krene rasprodaja INE.



Kako stvari stoje nameće se pitanje ne koliko će rasti do ddaya,već koliki će biti pad nakon ddaya?Čekat dividendu ili prodati prije?S obzirom da nije baš da raste u ovo preddividendno vrijeme moguće da i iza ddaya ne padne za čitav iznos dividende,ko će ga ZNATI? Za razliku od prošle godine, ova dionica nije ispunila očekivanja(bar za sada) i vjerujem da mnoge imaoce HT dionice trenutno muči ova dilema.Osobno mislio sam prodavat na oko 310 i još uvjek nisam izgubio nadu no moram priznat da sam prije desetak dana bio mirniji po tom pitanju.

a kojt će rusvaj tek nastati u ponedjeljak, kada krene rasprodaja INE.
[/quote]

Kolega kakve veze INA ima s HT-om ? Nije INA ni dizala ni spuštala HT.

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]




Kako stvari stoje nameće se pitanje ne koliko će rasti do ddaya,već koliki će biti pad nakon ddaya?Čekat dividendu ili prodati prije?S obzirom da nije baš da raste u ovo preddividendno vrijeme moguće da i iza ddaya ne padne za čitav iznos dividende,ko će ga ZNATI? Za razliku od prošle godine, ova dionica nije ispunila očekivanja(bar za sada) i vjerujem da mnoge imaoce HT dionice trenutno muči ova dilema.Osobno mislio sam prodavat na oko 310 i još uvjek nisam izgubio nadu no moram priznat da sam prije desetak dana bio mirniji po tom pitanju.

a kojt će rusvaj tek nastati u ponedjeljak, kada krene rasprodaja INE.
[/quote]

Kolega kakve veze INA ima s HT-om ? Nije INA ni dizala ni spuštala HT.
[/quote]
Spuštala ga je kad se tuklo na veliko.





Kako stvari stoje nameće se pitanje ne koliko će rasti do ddaya,već koliki će biti pad nakon ddaya?Čekat dividendu ili prodati prije?S obzirom da nije baš da raste u ovo preddividendno vrijeme moguće da i iza ddaya ne padne za čitav iznos dividende,ko će ga ZNATI? Za razliku od prošle godine, ova dionica nije ispunila očekivanja(bar za sada) i vjerujem da mnoge imaoce HT dionice trenutno muči ova dilema.Osobno mislio sam prodavat na oko 310 i još uvjek nisam izgubio nadu no moram priznat da sam prije desetak dana bio mirniji po tom pitanju.

a kojt će rusvaj tek nastati u ponedjeljak, kada krene rasprodaja INE.
[/quote]

Kolega kakve veze INA ima s HT-om ? Nije INA ni dizala ni spuštala HT.
[/quote]
Spuštala ga je kad se tuklo na veliko.
[/quote]
Negdje će se morat utuć sav taj novac od Ine…

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/B.IT/Poslovna-rjesenja/Mudrinic-Ne-zelim-vracati-kune-dionicarima?homesrclink=carousel
[angry]
Znači, moglo se i malo zagrabiti u kasicu, a još uvijek i može.
Pozdrav

Ovo nam dođe ovako : Ja sam kupio polovnog fiću kojeg sam obećao posuditi susjedu kad god on zaželi… OK, jako sam dobar… No malo sam si zaradio orlića u švabiji preko ljeta, i mislim si kupit najnoviju mečku. No neću,jer bi ju morao posudit susjedu kad god on poželi…Ebemu… ćemo se radi toga cijeli život vozit u fići?

proklet bio na božić 2010.

HT ima totalno krivi pristup u izgradnji optičke infrastrukture počevši od lošeg tehničkog pristupa do katastrofalnog načina financiranja. Kao šlag na tortu su odnosi sa regulatorom. HT je u taj posao ušao tehnički i regulatorno nepripremljen.

BTW, i dalje imam dionice HT-a, ali da sam zadovoljan kako rade, baš i ne.


HT ima totalno krivi pristup u izgradnji optičke infrastrukture počevši od lošeg tehničkog pristupa do katastrofalnog načina financiranja. Kao šlag na tortu su odnosi sa regulatorom. HT je u taj posao ušao tehnički i regulatorno nepripremljen.

BTW, i dalje imam dionice HT-a, ali da sam zadovoljan kako rade, baš i ne.


Da…ali kako god radili, svi ga izgleda hoće……
http://www.poslovni.hr/vijesti/i-unicredit-bi-posao-s-paketom-hta-od-400-milijuna-eura-176095.aspx

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

http://www.poslovni.hr/vijesti/i-unicredit-bi-posao-s-paketom-hta-od-400-milijuna-eura-176095.aspx

Ovakav interes za dionice ht-a samo dokazuje koliko ista vrijedi i koliko još ima prostora za rast [cool]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!



HT ima totalno krivi pristup u izgradnji optičke infrastrukture počevši od lošeg tehničkog pristupa do katastrofalnog načina financiranja. Kao šlag na tortu su odnosi sa regulatorom. HT je u taj posao ušao tehnički i regulatorno nepripremljen.

BTW, i dalje imam dionice HT-a, ali da sam zadovoljan kako rade, baš i ne.


Da…ali kako god radili, svi ga izgleda hoće……
http://www.poslovni.hr/vijesti/i-unicredit-bi-posao-s-paketom-hta-od-400-milijuna-eura-176095.aspx
[/quote]

Po ovim napisima cijena po dionici bi bila 350 kuna. koliko god pokušao nategnuti, HT ne vrijedi tih novaca. Barem ne sa ovakvim načinom poslovanja da ne kažem menadžmentom.

Moj susjed radi u jednoj međunarodnoj kompaniji. Puno puta smo raspravljali o hrvatskim kompanijama. Čak i one koje dobro posluju propuštaju šanse za puno boljim poslovanjem.

New Report

Close