HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 03.07.2024. u 02:03
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,23
15.206
503
30,10
30,50
-0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Reci mi Antiša samo jednu, barem jednu dionicu (tj. firmu) na Zagrebačkoj burzi koja je močnija, bolja, transparentnija, perspektivnija, sa većoj godišnjoj dobiti, sa izvrsnim P/E od HT-R-A!
Još jedno pitanje za Antišu- što će DT sa 39 milijardi USD??? Zar nisu rekli da će pokupovati sve što se može u istočnoj Europ ( sve telekome koje još mogu), kapitalna ulaganja u nove tehnologije ( G4) i ostalo. Mislite li da će svoju uspješnu "kćerkicu" HT ostviti u nemilosti ili će ju "nagraditi" za dosadašnje uspješno poslovanje i još više potpomoći?

ULPL vam ima P/E 3,5 ima još dosta firmi na zse s boljim pokazateljima profitabilnosti.
Ht-ov P/E je iznad prosjeka telekom industrije u svijetu, što znači da je ova dionica sada precijenjena.

Kakve veze ima DT-ovih 39 mlrd USD s HT-om?
Što će napraviti, dokapitalizirati HT pa kupiti Telekom Srbije. Zašto bi to radili i koja je tu logika kada to mogu sami napraviti?

Jedino što mogu je da kažu " ne trebamo više povlačiti novce iz Hrvatske neko vrijeme pa HT neće isplaćivati dividendu". A opet pošto HT sve svoje investicije može financirati iz tekućeg poslovanja nema logike da ne isplaćuju dividendu, nije ovo Adris.

E sada, vi ovdje očekujete da će HT preuzeti PTK pa će dionica rasti? Zašto bi rasla?

Sve u svemu ovo je jedna dosadna dionica o kojoj ću tek početi razmišljati kada navršim 70 godina. Uz ovakav švedski stol na ZSE grijeh je ulagati u uvakve firme!
[/quote]

Eto Antiša ja sagriješih, a za pokoru ću uzeti lijepu dividendu i počastiti se duuuugim godišnjim na moru, kao neki penzić… 🙂

proklet bio na božić 2010.

TOP 10 podebljava [thumbsup]
ZABA skrbnički s broja 9 čak za 18100 komada.

1. DEUTSCHE TELEKOM AG 41.763.153 51,00
2. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA B. D.D. 5.732.197 7,00
3. RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 3.526.942 4,31 +7546 komada
4. UMIROVLJENIČKI FOND 2.859.148 3,49
5. PBZ D.D. 1.763.830 2,15 -841
6. PBZ CROATIA OSIGURANJE OMF 1.188.298 1,45
7. ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 858.356 1,05
8. AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 600.269 0,73
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 480.145 0,59 +18100 komada
10. PBZ D.D. 426.970 0,52

TOGETHER WE CAN DEFEAT CAPITALISM

ja gledam graf i mislim da sto vise vrijeme prolazi to ce morat vise dici cijenu, razlog jaka potpora koja je sada ako se nevaram na 295, znaci da ispod nemoze (odnosno ako ode ide cijena u ambis), pa kontam dividenda je 22,xx, dodajmo to 295 i cijena je minimalna koju ce postici 317kn, mislim to je moje misljenje, a nemoram ni govoriti da sam pun kao sipak dionica i jos sam malo se podebljao na 285, i sto se tice telekoma okolo bilo bi dobro da ga kupi ht ili ne meni je svejedno, dali ce uloziti pa cu dobijat za koju godinu vecu dividendu ali cu pasti koju godinu ili nece da ga kupi pa ce da im ostane love sa kojom neznaju di ce i onda ce meni lagano da isplacuju moje guste, primjetio sam da sve vise ljudi se vraca na ht, jel alternativci su bas to ako si u dungli i trebas net ili televiziju daj sta das onda da ali ako ti treba nesto ozbiljno i profesionalno tu je samo jedan a to je HT, sve je ovo moje misljenje

ne mari za male stvari i ostat ce male

Ovaj tjedan dionica HT-R-A vraća se na razine 300+ gdje joj je i mjesto [thumbsup]

TOGETHER WE CAN DEFEAT CAPITALISM

Ne razumijem ove naloge za kupnju 69 dionica. Zašto bi netko kupio baš 69? Jel to neka brokerska fora ili netko voli tu pozu ili? Donekle je u redu da netko proda 69, ali je i to već neko vrijeme sumljivo!


Ne razumijem ove naloge za kupnju 69 dionica. Zašto bi netko kupio baš 69? Jel to neka brokerska fora ili netko voli tu pozu ili? Donekle je u redu da netko proda 69, ali je i to već neko vrijeme sumljivo!

Možda se jednostavno radi o malim dioničarima koji "otkupljuju" nazad svoje dionice?
Ponekad se događa da čovjek hitno treba novce, želi sam sebi posuditi iz portfelja, ali nema u njemu dosta keša pa mora prodavati dionice i moli Boga da kada si novac vrati da će moći otkupiti nazad to što je prodao po cijeni jednakoj ili nižoj od prodajne. U suprotnom je u velikom problemu.

Čovjek je možda odlučio da je cijena prihvatljiva (slična ili čak niža od prodajne) i evo sada sa novcem kojega si je vratio kupuje nazad imovinu koju je u teškom životnom trenutku morao prodavati kao zadnji luzer koji se prehranjuje prodajući "djedovinu".

Neki ljudi jednostavno nisu dovoljno educirani, ne znaju procijeniti vrijednost, boje se ulagati u bilo što drugo, njima je HT pojam… hoće baš HT a ne nešto drugo umjesto njega… pa eto im, neka izvole, svatko neka kupuje što god mu drago. Osobno mislim da bi za malog investitora bilo sada puno pametnijih kupnji od HT-a, ali to je na svakom da sam za sebe odluči. U svakom slučaju ovo nije tako strašno loše, samo je nažalost ne puno pametnije nego da je novac jednostavno oročio uz neku skromnu kamatu.



Ne razumijem ove naloge za kupnju 69 dionica. Zašto bi netko kupio baš 69? Jel to neka brokerska fora ili netko voli tu pozu ili? Donekle je u redu da netko proda 69, ali je i to već neko vrijeme sumljivo!

Možda se jednostavno radi o malim dioničarima koji "otkupljuju" nazad svoje dionice?
Ponekad se događa da čovjek hitno treba novce, želi sam sebi posuditi iz portfelja, ali nema u njemu dosta keša pa mora prodavati dionice i moli Boga da kada si novac vrati da će moći otkupiti nazad to što je prodao po cijeni jednakoj ili nižoj od prodajne. U suprotnom je u velikom problemu.

Čovjek je možda odlučio da je cijena prihvatljiva (slična ili čak niža od prodajne) i evo sada sa novcem kojega si je vratio kupuje nazad imovinu koju je u teškom životnom trenutku morao prodavati kao zadnji luzer koji se prehranjuje prodajući "djedovinu".

Neki ljudi jednostavno nisu dovoljno educirani, ne znaju procijeniti vrijednost, boje se ulagati u bilo što drugo, njima je HT pojam… hoće baš HT a ne nešto drugo umjesto njega… pa eto im, neka izvole, svatko neka kupuje što god mu drago. Osobno mislim da bi za malog investitora bilo sada puno pametnijih kupnji od HT-a, ali to je na svakom da sam za sebe odluči. U svakom slučaju ovo nije tako strašno loše, samo je nažalost ne puno pametnije nego da je novac jednostavno oročio uz neku skromnu kamatu.
[/quote]
Bravo lynx, otkrio si super čuvanu tajnu. Naime SDA je obična zalagaonica, gdje te čekaju tvoje dionice koje si prodao u vrijeme krize, te kad se malo oporaviš, odeš i otkupiš natrag svoje vlasništvo. A eto, oni kao strastveni numizmatičari navališe baš na nesretni HT. No njih bar razumijem kad diskutiraju o tome na ovom forumu. Tebe koji ne podnosiš ht ne razumijem – kaj delaš ovdje na forumu ht-a?

proklet bio na božić 2010.

pozzz,,znam da je vise –manje to bez veze ALI MOZE REALNO MISLJENJE KOLIKO CE NARASTI DO PRED DIVIDEND–DAY,,


pozzz,,znam da je vise –manje to bez veze ALI MOZE REALNO MISLJENJE KOLIKO CE NARASTI DO PRED DIVIDEND–DAY,,

Mogli bi se i upitati, iako ne vjerujem, koliko će se koregirati do d.day-a.

a poslje d.day-,a



pozzz,,znam da je vise –manje to bez veze ALI MOZE REALNO MISLJENJE KOLIKO CE NARASTI DO PRED DIVIDEND–DAY,,

Mogli bi se i upitati, iako ne vjerujem, koliko će se koregirati do d.day-a.
[/quote]

teško da će se korigirati. ne bi bilo logično. osim u slučaju neke katastrofične vijesti za kompaniju.
ipak su kamate u banci jako niske, pa HT dividenda nosi znatno više. a po svoj prilici tako će biti još dosta godina. čim cijena malo padne odmah se pojavljuju kupci, veliki i mali, što je i logično…

premda, moje je mišljenje da neće niti bitno rasti kako se dividend day približava.

Kako stvari stoje nameće se pitanje ne koliko će rasti do ddaya,već koliki će biti pad nakon ddaya?Čekat dividendu ili prodati prije?S obzirom da nije baš da raste u ovo preddividendno vrijeme moguće da i iza ddaya ne padne za čitav iznos dividende,ko će ga ZNATI? Za razliku od prošle godine, ova dionica nije ispunila očekivanja(bar za sada) i vjerujem da mnoge imaoce HT dionice trenutno muči ova dilema.Osobno mislio sam prodavat na oko 310 i još uvjek nisam izgubio nadu no moram priznat da sam prije desetak dana bio mirniji po tom pitanju.

New Report

Close