HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.07.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,01
120.659
4,020
30,00
30,10
-0,66%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

konkurencija jeZDRAVA ZA IMAT——

Antiša, Antiša

http://www.zse.hr/userdocsimages/nov…wlorNdJQ==.pdf

Pročitaj točku 8 pa če ti biti jasno zašto će ht još rasti.


Dobro večer HT-ovci,
vidim da je dionica skočila par kuna pa odmah nastala fešta na topicu. Nisam vas mislio ometati u slavlju ali nemogu izdržat.

Malo čitam Bakićev blog (to je postalo popularno) i osim book analiza ima i jedan zanimljiv osvrt na HT.

OMF-ovi su u zadnje tri-četri godine ostavili gaće na štapu ulažući u dionice pa su shvatili da je za njih previše analizirati desetak firmi i odlučiše sve upucati u HT.
Neki kao AZ su došli pameti pa su počeli kipati ovu neperspektivnu dionicu, ali ROMF ne odustaje od kupovine i brani cijenu. E sada učemu je problem?

Kao što piše naš inv. guru g. B, ROMF-u HT u ukupnoj imovini iznosi oko 9% a zakonom o OMF-ovima niti jedna pozicija ne smije prelaziti 10% ukupne imovine što znači da ako HT dođe do 320 kn ROMF bi trebao početi prodavati ovu neperspektivnu dionicu! Ta granica s povećava s rastom imovine fonda ali pod uvijetom da ne kupuje više.

Zaključak je da je dionica HT-a na svome vrhu i još može jako malo rasti a preko 320 kn je gotovo nemoguće. Samo do 320 kn čeka još 600 000 Dinkovih dionica koje vas čekaju od 300 kn pa dalje!
Prodavača je puno a kupaca malo, korisnici ubrzano bježe, Hakom snižava cijene, konkurencija stišće gdje li će dionica HT-a? [bye] [bye] [undecid] [sad]


Dinku je trebalo novca za INA-u te dio novca prihodio od HT!
Reci mi Antiša samo jednu, barem jednu dionicu (tj. firmu) na Zagrebačkoj burzi koja je močnija, bolja, transparentnija, perspektivnija, sa većoj godišnjoj dobiti, sa izvrsnim P/E od HT-R-A!
Još jedno pitanje za Antišu- što će DT sa 39 milijardi USD??? Zar nisu rekli da će pokupovati sve što se može u istočnoj Europ ( sve telekome koje još mogu), kapitalna ulaganja u nove tehnologije ( G4) i ostalo. Mislite li da će svoju uspješnu "kćerkicu" HT ostviti u nemilosti ili će ju "nagraditi" za dosadašnje uspješno poslovanje i još više potpomoći?
Da nema ovakvih strogih propisa HAKOM-a ( a ja ih djelomićno razumijem zbog EU), HT bi toliko "pomela" konkurenciju da niti 700,00 kn po dionici nebi bilo pretjerana vrijednost HT-a za par godina!
HT je "zlatna koka" ZSE! Močna i uspješna firma!

...biti najbrži čovijek na svijetu...


ja sam prodao jučer dio na 297.sumnjičav sam prema fondovima i njihovim igricama.

Hvala prijatelju na iskrenosti, ja im ne dam, i gotovo.

proklet bio na božić 2010.

Uh, što smo potegli pred kraj a ja prodao ranije u danu. Ostalo je još toliko pa čekam 300+ [thumbsup]

"Nature is always too strong for principle" - David Hume


Uh, što smo potegli pred kraj a ja prodao ranije u danu. Ostalo je još toliko pa čekam 300+ [thumbsup]

Više se ne zamaram sa cijenom……..prodaću za mjesec dana…….pa pošto bude.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Pitanje…koji je datum do kojeg eventualno moram kupiti dionice kako bi dobio dividendu?

Promakla mi nekako ta informacija…

Hvala, M.

Reci mi Antiša samo jednu, barem jednu dionicu (tj. firmu) na Zagrebačkoj burzi koja je močnija, bolja, transparentnija, perspektivnija, sa većoj godišnjoj dobiti, sa izvrsnim P/E od HT-R-A!
Još jedno pitanje za Antišu- što će DT sa 39 milijardi USD??? Zar nisu rekli da će pokupovati sve što se može u istočnoj Europ ( sve telekome koje još mogu), kapitalna ulaganja u nove tehnologije ( G4) i ostalo. Mislite li da će svoju uspješnu "kćerkicu" HT ostviti u nemilosti ili će ju "nagraditi" za dosadašnje uspješno poslovanje i još više potpomoći?

ULPL vam ima P/E 3,5 ima još dosta firmi na zse s boljim pokazateljima profitabilnosti.
Ht-ov P/E je iznad prosjeka telekom industrije u svijetu, što znači da je ova dionica sada precijenjena.

Kakve veze ima DT-ovih 39 mlrd USD s HT-om?
Što će napraviti, dokapitalizirati HT pa kupiti Telekom Srbije. Zašto bi to radili i koja je tu logika kada to mogu sami napraviti?

Jedino što mogu je da kažu " ne trebamo više povlačiti novce iz Hrvatske neko vrijeme pa HT neće isplaćivati dividendu". A opet pošto HT sve svoje investicije može financirati iz tekućeg poslovanja nema logike da ne isplaćuju dividendu, nije ovo Adris.

E sada, vi ovdje očekujete da će HT preuzeti PTK pa će dionica rasti? Zašto bi rasla?

Sve u svemu ovo je jedna dosadna dionica o kojoj ću tek početi razmišljati kada navršim 70 godina. Uz ovakav švedski stol na ZSE grijeh je ulagati u uvakve firme!

Ovdje na svakoj stranici netko traži informaciju kad je zadnji dan za dividendu!

29.4.

"…Uz ovakav švedski stol na ZSE grijeh je ulagati u uvakve firme!
[/quote]

Kolega, kad Vam je Bog dao pristup tom "švedskom stolu" zašto imate neodoljivu potrebu hračkati u zdjelice "pučke kuhinje"? Ima li to kakve veze s grijehom…

Vrijeme ne stvara mudrace nego starce!


Ovdje na svakoj stranici netko traži informaciju kad je zadnji dan za dividendu!

29.4.


Samo da dodam, jer sam na to ponovo dobio odgovor od SKDD. Bez obzira da li su dionice registrirane ili ne, obavezno treba imati žiroračun. Oko 29.04. možemo očekivati stampedo u bankama. [lol]


Reci mi Antiša samo jednu, barem jednu dionicu (tj. firmu) na Zagrebačkoj burzi koja je močnija, bolja, transparentnija, perspektivnija, sa većoj godišnjoj dobiti, sa izvrsnim P/E od HT-R-A!
Još jedno pitanje za Antišu- što će DT sa 39 milijardi USD??? Zar nisu rekli da će pokupovati sve što se može u istočnoj Europ ( sve telekome koje još mogu), kapitalna ulaganja u nove tehnologije ( G4) i ostalo. Mislite li da će svoju uspješnu "kćerkicu" HT ostviti u nemilosti ili će ju "nagraditi" za dosadašnje uspješno poslovanje i još više potpomoći?

ULPL vam ima P/E 3,5 ima još dosta firmi na zse s boljim pokazateljima profitabilnosti.
Ht-ov P/E je iznad prosjeka telekom industrije u svijetu, što znači da je ova dionica sada precijenjena.

Kakve veze ima DT-ovih 39 mlrd USD s HT-om?
Što će napraviti, dokapitalizirati HT pa kupiti Telekom Srbije. Zašto bi to radili i koja je tu logika kada to mogu sami napraviti?

Jedino što mogu je da kažu " ne trebamo više povlačiti novce iz Hrvatske neko vrijeme pa HT neće isplaćivati dividendu". A opet pošto HT sve svoje investicije može financirati iz tekućeg poslovanja nema logike da ne isplaćuju dividendu, nije ovo Adris.

E sada, vi ovdje očekujete da će HT preuzeti PTK pa će dionica rasti? Zašto bi rasla?

Sve u svemu ovo je jedna dosadna dionica o kojoj ću tek početi razmišljati kada navršim 70 godina. Uz ovakav švedski stol na ZSE grijeh je ulagati u uvakve firme!
[/quote]
Vidim da ZSE obiluje spekulantima.
Ako je HT za 70 godisnjake onda je sa svojom dinamikom i likvidnoscu ULPL iskljucivo za pokojnike. [lol]

New Report

Close