HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 17.09.2024. u 20:20
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,16
27.082
842
32,10
32,30
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ok, sad sam ja malo zbunjen… da li je moguće dobiti dividendu HT-a bez ove puste procedure?
Pitam jer sam prošle godine dobio bez ikakvih problema od ATGR-R-A i to na tekući ( preko ZABE )… da li je se u međuvremenu štogod promijenilo, pa je sada potrebno otvaranje novih Žiro računa i slanja SKDD-u ovih pustih podataka??

Je, ovako stoji obavijest na stranicama od SKDDa:

amanar, 17.03.2011. u 21:48
29.06.2010

Poštovani,

SKDD vas obavještava da Zakon o izmjenama i dopunama zakona o porezu na dohodak (NN 80/2010) stupa na snagu 1. srpnja 2010. godine.Članak 61. stavak 2. Zakona propisuje da se obveza isplate na žiro račun kod banke primjenjuje i za isplate dividendi i udjela u dobiti na temelju udjela u kapitalu za sve fizičke osobe. Slijedom navedenog, isplata dividende preko SKDD-a bit će moguća isključivo na žiro račune fizičkih osoba ovlaštenika prava na isplatu.

amanar, 17.03.2011. u 21:48
pa onda i ovo:
amanar, 17.03.2011. u 21:48
U slučaju da imate neisplaćena sredstva po osnovi dividende, molimo vas da SKDD-u na adresu: SKDD d.d., Heinzelova 62 a, 10000 Zagreb dostavite vlastoručno potpisan zahtjev (dopis) za upis žiro računa, te da obvezno priložite fotokopiju svoje važeće identifikacijske isprave (npr. osobne iskaznice) i fotokopiju ugovora o otvaranju žiro računa ili potvrde banke o otvaranju žiro računa.
amanar, 17.03.2011. u 21:48

Ako pak u trenutku isplate netko nema vezan žiro račun stići će obavijest da vam nisu u mogćnosti isplatiti dividendu pa se onda mora obaviti gornja procedura.
Iako je bilo govora u postovima na prethodnim stranicama da će biti možda moguće opet preko tekućeg kao i ranije. No, eto, zasad treba isprintati fotokopiju ugovora o žiroračunu ili potvrde banke o otvorenom žiroračunu i fotokopiju osobne iskaznice te dostaviti poštom ili osobno u SKDD.


Ok, sad sam ja malo zbunjen… da li je moguće dobiti dividendu HT-a bez ove puste procedure?
Pitam jer sam prošle godine dobio bez ikakvih problema od ATGR-R-A i to na tekući ( preko ZABE )… da li je se u međuvremenu štogod promijenilo, pa je sada potrebno otvaranje novih Žiro računa i slanja SKDD-u ovih pustih podataka??

Vjerovatno si dividendu od ATGR dobio prije stupanja na snagu novog zakona. Moraš otvoriti žiro račun, presliku osobne, a formular skini sa neta i ispuni. Nije neka "pusta procedura"

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

moze tocna adresa za skinut taj formular,,,,,

opaaaaaa,,,imam vec papir -zahtjev u ruci ,,


opaaaaaa,,,imam vec papir -zahtjev u ruci ,,

Samo da dodam. Kada se ispuni i pošalje taj zahtjev sa potrebnim prilozima, dobro je nakon tjedan dana zvat SKDD i privjeriti da li je to sve stiglo, jer je bilo slučajeva da do njih to nije došlo. Zato bi možda bilo dobro poslat zahtjev preporučeno.


Ok, sad sam ja malo zbunjen… da li je moguće dobiti dividendu HT-a bez ove puste procedure?
Pitam jer sam prošle godine dobio bez ikakvih problema od ATGR-R-A i to na tekući ( preko ZABE )… da li je se u međuvremenu štogod promijenilo, pa je sada potrebno otvaranje novih Žiro računa i slanja SKDD-u ovih pustih podataka??

Moraš imati žirac. Ja sam prije par dana otišao u SKDD u Heinzelovoj 62A, velika staklena zgrada s puno tvrtki, SKDD je na 3. katu, nema gužve gore, ispuniš tamo formular (Ime i prezime, adresa, grad, OIB, potpis), i daš kopiju ugovora o žircu ili kopiju kartice žirca. To je to, za 5 minuta si gotov.

"Nature is always too strong for principle" - David Hume

Znam da vam je ovakvih upita dosta ‘al nek se netko smiluje. Do kad se mora držati dionica HT-a, a da se ne izgubi pravo na dividentu, please, hitno je…


Znam da vam je ovakvih upita dosta ‘al nek se netko smiluje. Do kad se mora držati dionica HT-a, a da se ne izgubi pravo na dividentu, please, hitno je…

29.4.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

ROMF je opet počeo kupovati,prošli tjedan si je podebljao račun za 30.676 kom, valjda će i cijena se vratiti na razine 300 kn. I malo 10. skratio poziciju. Drugih promjena nema

3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 3.519.396 4,30 +30.676
10. PBZ D.D. 426.970 0,52 -500

Molim Vas da mi neko objasni na koji naćin mogu sestri pokloniti svoj paket HT-a, ja sam promijenila prezime pa sad neznam što moram poslati na SKDD i da li se ta transakcija plaća? Unaprijed hvala.

New Report

Close