HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 07:57
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,30
6.072
188
32,20
32,30
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

pozzzz HT-OVCI,,EVO CITAM O TOJ OPTIČKOJ MREZI,,,,,,,,STA SAD S TIME MOZE MISLJENJA,—-

HT sigurno neće ove godine ulagati u optičku infrastrukturu neovisno o raspletu situacije sa HAKOM-om. U biti HAKOM-ovi pravilnici su na sve moguće načine zaustavili investiranje u gradnju infrastrukture. Ne samo optike. Drugi problem je što kada HAKOM i donese neki pravilnik, alternativni operator se pobuni, onda HAKOM ne može nikako provesti svoj pravilnik.
Situacija je loša i u Zagrebu gdje HT godinama ne može dobiti građevisnke dozvole za gradnju DTK pa imamo apsurd da u bogatim djelovima grada (podsljemenska zona) i u Sesvetama sa velikim prirastom stanovništva HT ima tisuće zahtjeva za usluge koje ne može ispuniti.

U biti HT je debelo diskriminiran jer regulator ima samo jedan cilj, a to je smanjiti tržišni udio HT-a. To je izuzetno loše kada to radi u korist H1, Optime ili Metroneta koji su svojom pogrešnom strategijom došli u situaciju u kojoj jesu.

Situacija je dosta loša i u EU jer ne postoji jasna regulativa i strategija što će biti regulirano i na koji način, već operatori prvo razviju novu uslugu, a onda regulatori trče za njima da to reguliraju.

HT je prije početka investiranja u novu optičku mrežu tražio od HAKOM-a da odredi na koji način će biti nešto regulirano, a kada nisu dobili nikakve odgovore krenuli su u razvoj. Kad su na neki način pokrili dobar dio velikoih gradova sa optikom uskače regulator i traži da se to dijeli po cijenama koje nisu prihvatljive. S druge strane, traži se od HT-a da svi imaju pristup širkopojasnim uslugama.

Kod nas sve državne institucije su postale same sebi svrha i kao da nisu svjesne da su one tu radi građana, investitora i radnika.

Primjera je milion, evo TVIK u Kninu pet godina rješava dozvolu radi toga što netko nije maknuo potok iz katastra koji ne postoji sto godina.

Ili, ekipa iz BICRO-a koja umjesto da pomaže mladim kompanijama sa dobrim idejama da dođu do kapitala što brže i lakše se prepucava po novinama i tvrdi da je prijava popunjena crnom olovkom, a ne plavom.

daaaaaaaaaaaa,,pa nek ht,, kopi kosovo i mozda jos nest ,,,,


daaaaaaaaaaaa,,pa nek ht,, kopi kosovo i mozda jos nest ,,,,

To bilo dobro, ali koliko ja znam, ništa od toga. Ako DT ne izvadi u produžecima nekog asa iz rukava, ništa od toga.



daaaaaaaaaaaa,,pa nek ht,, kopi kosovo i mozda jos nest ,,,,

To bilo dobro, ali koliko ja znam, ništa od toga. Ako DT ne izvadi u produžecima nekog asa iz rukava, ništa od toga.
[/quote]
U tim ste krugovima pa znate ili imate predosjećaj?




daaaaaaaaaaaa,,pa nek ht,, kopi kosovo i mozda jos nest ,,,,

To bilo dobro, ali koliko ja znam, ništa od toga. Ako DT ne izvadi u produžecima nekog asa iz rukava, ništa od toga.
[/quote]
U tim ste krugovima pa znate ili imate predosjećaj?

[/quote]

te stvari se odrađuju u najužem krugu ljudi i da sam u tom krugu ne bih tu informaciju napisao ovdje

ali neke informacije uvijek iscure – naravno da nikada niste 100% sigurni da je to istina

recimo ovako, mislim da je vjerojatnost da će turci kupiti kosovski telekom oko 75%

Zanimljivo, već 23 min. nema niti jedne jedine dionica ht a u prometu. Nitko ne kupuje po 283,20, no nitko ne želi niti prodati po 282,80 i za sada nema popuštanja. Nagovještaj da više nema rasprodaje za male pare?

proklet bio na božić 2010.

To su stvari koje se rješavaju na međudržavnim razinama, kad pogledam odnose Kosova i Njemačke tu vidim prednost HT-a.
Njemačka je uspješna zemlja jer njihova vlada radi u korist gospodarstva (za razliku od naše koja radi samo za potrebe vlastitog đepa).
Uglavnom bumo videli (naravno kao vlasnik dionica HT-a želio bih da to bude HT)

Koja je daljnja procedura nakon što se otvori žiro račun, dali još nešto treba napraviti da bi sjela dividenda?? Hvala na odgovoru!

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

trebaš ispunit formular koji imaš na SKDD.hr i poslat im ga poštom.

ROMF kupio još 5 iljada komada.


Koja je daljnja procedura nakon što se otvori žiro račun, dali još nešto treba napraviti da bi sjela dividenda?? Hvala na odgovoru!

sve imaš tu : http://www.skdd.hr/portal/f?p=100:2:1830669994017871::::P2_SEC_CODE,P2_PROCESS,P2_PROCESS_VALUE:R8Z7C9,10,1014

New Report

Close