HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 03:43
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
35,36
124.716
3,527
35,20
35,40
0,28%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Krajnje je vrijeme da počnemo ići gore!

"Nature is always too strong for principle" - David Hume

Kratko pitanje, nevezano sto su mi alternativci drazi.
Pretpostavljam da je ulaganje u optiku jako skupo,
sto znaci da sama ciejna usluge mora biti skupa da bi opravdao povrat.
nemam pojma koliko je hrvatski narod spreman platiti novu uslugu puno brze veze (recimo 50-100 Mbs) ako ima vec postojeci ADSL preko kojega ima i IPTV i relativno brzi pristup ineternatu.
za corporate da ali neznam koliko prosjecnoj obitelji znaci 5X brza veza ako to znaci 3X veci racun (jer ulaganje mora imati povrat)

Optika je ok ali neznam koliko smo mo kao narod spremni na to.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Samo da prijeđemo razinu 288,00 kn a ondak "polijetanje". Mislim da smo idući tjedan na 288-289 kn!
Izvrsna razina, a krajem ožujka 300,00 kn! U travnju ne mogu predviđati cijenu! Molim vas da ovaj post ne smatrate kao drukanje na rast cijene, ulažite prema svojem nahođenju jer ne odgovaram za rast ili pad dionica HT-R-A!

...biti najbrži čovijek na svijetu...


Kratko pitanje, nevezano sto su mi alternativci drazi.
Pretpostavljam da je ulaganje u optiku jako skupo,
sto znaci da sama ciejna usluge mora biti skupa da bi opravdao povrat.
nemam pojma koliko je hrvatski narod spreman platiti novu uslugu puno brze veze (recimo 50-100 Mbs) ako ima vec postojeci ADSL preko kojega ima i IPTV i relativno brzi pristup ineternatu.
za corporate da ali neznam koliko prosjecnoj obitelji znaci 5X brza veza ako to znaci 3X veci racun (jer ulaganje mora imati povrat)

Optika je ok ali neznam koliko smo mo kao narod spremni na to.


Imaš point, ali tu se radi i o raznim funkcionalnostima na MaxTV platformi, te uštedama u core mreži (npr. gašenje AXE centrala i sl).
Danas bi 100 Mb koštalo puno i u pravu si da malo ljudi to treba ili je spremno platiti (iako usluga za rezidencijalne korisnike još ne postoji).
Projekcije ipak idu u smjeru eksponencijalnog rasta potražnje za bandwidth-o u slijedećim godinama pa ćemo imati slučaj da će 50 Mb koštati kao danas npr 10 Mb ADSL-a i sl.



u poslovnom pise,,hakom,, poziva gradove da grade optičku mrezu,MOZE MISLJENJE,,STA TO ZNACI ZA BUDUCNOST HT-A

S kojim novcima, a pogotovo znanjem i iskustvom za održavanje i kasniju eksploataciju?? [sealed]
Inače optika nije neki SF, troškovi su u razini bakrene infrastrukture, ako izuzmemo dodatnu opremu koja se treba spojiti kod krajnjeg korisnika, poanta su broadband usluge i sadržaji koji će se preko te infrastrukture pružati a pogotovo je bitno održavanje i nadzor takve mreže.
Baš me zanima tko, izuzev HT-a, ima znanje i pogon za tako nešto.

Pa gledajte kolega, ima i za to rješenje. Može to nadzirati i održavati sposoban načelnik općine osobno a može i njegov komunalac nakon što ošiša živicu oko groblja, popravi klupu u parku i pomete lišće sa nogostupa zaviriti malo u kabelsku kanalizaciju čisto da vidi ima li svjetla u svjetlovodu…

[/quote]

Vrijeme ne stvara mudrace nego starce!


Ja ću još malo po 285 pa kud puklo…..


Puknut če te po đepu,sigurno, e kad neuvažavate ANTIŠU



Ja ću još malo po 285 pa kud puklo…..


Puknut če te po đepu,sigurno, e kad neuvažavate ANTIŠU
[/quote]
ha,ha ako pukne ja ću bar dobit dividendicu na žirac a koliku ćeš ti ono dobit div. od DLKV-a rođo.




Ja ću još malo po 285 pa kud puklo…..


Puknut če te po đepu,sigurno, e kad neuvažavate ANTIŠU
[/quote]
ha,ha ako pukne ja ću bar dobit dividendicu na žirac a koliku ćeš ti ono dobit div. od DLKV-a rođo.

[/quote]
Strpljen spašen , rođo polako, na kraju priče znat čemo jel glavni junak preživio, ma ja se samo malo šalim, nek imate hrpu dividende , ma nezavidim ja vama,

Strpljeni na DLKV=gaće na štapu




Ja ću još malo po 285 pa kud puklo…..


Puknut če te po đepu,sigurno, e kad neuvažavate ANTIŠU
[/quote]
ha,ha ako pukne ja ću bar dobit dividendicu na žirac a koliku ćeš ti ono dobit div. od DLKV-a rođo.

[/quote]
Izgleda da će moći i na tekući u ponedjeljak će se znati,a moja prognoza da ove godine
nakon isplate dividende neće biti pada većeg od 5 kuna pa vidjet ćemo,pozdrav svima osim Antiši.

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh


Strpljeni na DLKV=gaće na štapu

Kad sam pisao da kupujem DLKV od 240-255 nešto i do 265 svi su pisali da će padati još dosta pa
di su sada ja već sa polovinom vanka u debelom plusu a polovinu još čekam a tako će biti i sa HT
samo treba ulupati dosta novaca i biti strpljiv a kad tad to dođe na svoje.

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Ne znam da li se mogu napraviti neke paralele ali svejedno ću postaviti ove grafove kretanja dionice China Telecoma na ove dvije burze…

http://www.hkex.com.hk/eng/invest/company/chart_page_e.asp?WidCoID=728&Month=12&langcode=e

http://www.nyse.com/about/listed/lcddata.html?ticker=CHA&fq=D&ezd=1Y&index=5

Naime prije nešto više od godinu dana J.P. Morgan je povećao svoj udjel u China Telecomu a graf je pokazatelj koliko je to bio dobar potez. Mislim da je J.P Morgan u China telecomu od 2005 kad je cijena bila oko 20$ tj. 3 puta manja nego danas…
Mislim da bi ovo mogao biti pokazatelj šta bi se moglo dogoditi ako J.P Morgan uđe u vlasničku strukturu Hta. O tome koliko oni znaju šta rade i da nisu slučajno odabrali HT ne treba govoriti…

New Report

Close