HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 13:21
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



U Londonu se nije trgovalo HTom već skoro mjesec dana….Zadnja cijena je stvarno bila 56$ ali je to bilo 7.2.

u tom grmu leži zec
[/quote]

Vidiš da u Londonu nitko ne želi "perspektivne" dionice HT-a.
Ovdje jedino kupuju OMF-ovi, a oni su kupovali Ingru po 400 kn, i Varteks po 200 kn!




U Londonu se nije trgovalo HTom već skoro mjesec dana….Zadnja cijena je stvarno bila 56$ ali je to bilo 7.2.

u tom grmu leži zec
[/quote]

Vidiš da u Londonu nitko ne želi "perspektivne" dionice HT-a.
Ovdje jedino kupuju OMF-ovi, a oni su kupovali Ingru po 400 kn, i Varteks po 200 kn!
[/quote]
najvjerojatnije kupuju DT, a na ZSE najvjerojatnije HT spada među 5 dionica koje ozbiljni (veliki) investitor "mora" imati u svom portfelju.





U Londonu se nije trgovalo HTom već skoro mjesec dana….Zadnja cijena je stvarno bila 56$ ali je to bilo 7.2.

u tom grmu leži zec
[/quote]

Vidiš da u Londonu nitko ne želi "perspektivne" dionice HT-a.
Ovdje jedino kupuju OMF-ovi, a oni su kupovali Ingru po 400 kn, i Varteks po 200 kn!
[/quote]
najvjerojatnije kupuju DT, a na ZSE najvjerojatnije HT spada među 5 dionica koje ozbiljni (veliki) investitor "mora" imati u svom portfelju.
[/quote]

Kako to kupuju DT? Zar ne mogu malo i kupovati HT ako to vrijedi ove novce?
Pošto se u Londonu gdje su svi veliki investitori ne trguje HT-ov već mjesec dana po ovim cijenama mogu samo zaključiti da je ovo prenapuhana balončina!

Mislim da je HT trenutno među top 5 "best sell" dionica. U Londonu investitori znaju, a kad će shvatiti ovdje…

Antiša ne znam zašto tako misliš? Recimo da je redovna dividenda ukalkulirana u sadašnju cijenu..ali da li stvarno misliš da DT neće izvući keš kroz izvarednu dividendu prije uvođenja poreza na kapitalnu dobit? Kako misliš prenapuhani balon? P/E je 8….Zar misliš da se J.P Morgan slučajno našao u pregovorima oko HTa?

Ispravka: dividendni prinos je 8%…P/E je 12,5…svejedno izvrsni rezultati s obzirom na okolnosti…
Ne brinem se budućnost HT-a samo me brine kakvu igru igraju mirovinski fondovi..možda netkko ima ideju kakav su nam scenarij spremili? Iako je jedini prodavao AZ ali iznad 300kn a AZ i ne čini samo neke logične i isplative investicije…kupili su OPTE po dvostruko većoj cijeni od današnje.. Dok su RBA i PBZ kupovali…

Čovjek nema dionice ht, a stalno kokodače na ovom foromu, mora da mu je Mudrinić stao na žulj. Osobno nikad se nebih uključivao na forum dionice koju nemam ili me ne zanima,ali on je uporan još malo pa će sam sebi počet odgovarat.



Hrvatski Telekom želi kupiti PTK- telekom operatera Kosova

Kosovska vlada planira pronaći novog vlasnika tvrtke Pošte i telekomunikacija Kosova (PTK) najkasnije do jeseni, tj. u trećem kvartalu 2011….
http://www.hst.hr/index.php?r=Aktualno_2009&cmd=show&id=1131&vv=1#tbx0

Sve je još u igri!! [wink]


Kolika bi cijena dionica HT-R-A mogla biti ako kupe PTK? Vaša procijena? 350, 400 kn?
[/quote]

Oko 450 kuna a uslučaju da ne kupe PTK ht će isplatiti izvanrednu dividendu te započeti s otkupom svojih dionica, pa vi vidite do koje cijene dionicu bi mogli naterati [thumbsup]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!


Kolika bi cijena dionica HT-R-A mogla biti ako kupe PTK? Vaša procijena? 350, 400 kn?

ja sam nešto skromniji u procjenama. Po ovom cirkusu je očito da većina (potencijalnih) vlasnika ove dionice želi dividendu na visini cca 9-10% budući da PTK ima dobit 5 puta manju od HTa to znači da bi preuzimanjem PTKa cijena HTa narasla na otprilike 320-330kn (u ovo vrijeme slijedeće godine naravno)

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi


Antiša ne znam zašto tako misliš? Recimo da je redovna dividenda ukalkulirana u sadašnju cijenu..ali da li stvarno misliš da DT neće izvući keš kroz izvarednu dividendu prije uvođenja poreza na kapitalnu dobit? Kako misliš prenapuhani balon? P/E je 8….Zar misliš da se J.P Morgan slučajno našao u pregovorima oko HTa?

Ajde ne treba shavaćati sve što pišem na ovome topicu ozbiljno…

90% sam siguran da neće biti izvaredne dividende jer ako HT misli kupovati firme kao što je PTK mora imati rezerviran cash s strane. Iz toga razloga ni redovita dividenda nije bila veća od EPS-a za razliku od prijašnjih godina.

Prihodi i dobit HT-a će u budućnosti padati, kao i dividend yld po meni je bolje ulagati u obveznice nego u ovakve dionice!

Antiša nam je danas opet u off – sidu, žalim čovika, tja, OPTE – RA danas u crvenom – 5,26. Ne zna čovik šta piše. Ali mora odradit termin pljuvanja po hateju inače bi mu šefovi iz opte dati košaricu…

proklet bio na božić 2010.

Pogledajte volumen protrgovanih dionica u zadnjih par dana- kada se on poveća, dionice se vračaju na razinu 290-300 kn za otprilike jedan do dva tjedna. Sredinon travnja HT-R-A bi trbao biti na 310-320 kn! Imam dionice HT-a, i veliki sam optimista! ( zar mislite da će prije D daya dionice biti na 280-290 kn ili mislite da će fondovi "zaštititi svoje blago" i lagano pogurati cijenu na 320-330 kn gdje joj je i mjesto s obzirom na fundamente, TA i ostalo).
Molim za komentar!

...biti najbrži čovijek na svijetu...


Pogledajte volumen protrgovanih dionica u zadnjih par dana- kada se on poveća, dionice se vračaju na razinu 290-300 kn za otprilike jedan do dva tjedna. Sredinon travnja HT-R-A bi trbao biti na 310-320 kn! Imam dionice HT-a, i veliki sam optimista! ( zar mislite da će prije D daya dionice biti na 280-290 kn ili mislite da će fondovi "zaštititi svoje blago" i lagano pogurati cijenu na 320-330 kn gdje joj je i mjesto s obzirom na fundamente, TA i ostalo).
Molim za komentar!

sve si rekao, ne treba komentar…
naravno da neće još dizat cijenu kad je još 50 dana do d-day.

New Report

Close