HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.10.2024. u 08:43
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,16
11.772
355
33,10
33,20
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Lijepo je biti dioničar HT-a, likvidna dionica, dividenda sigurna (ako tako čovjek želi), cijena ide gore, kupili smo na dnu, [lol]

"Nature is always too strong for principle" - David Hume

Evo na s na 290 [tongue]

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

samo neka ide polako, jedino nas ona drži u plusu
kad se samo sjetim nekih ne tako davno 315,
valjda će povući i ove druge prema gore
uf uf

ove 63 i 69 su dijelom i fondovske. vidim kad se zajebu pa ih stave na kupnji [lol]


Manje od 10% građana su diničari HT-a, ostali su samo osuđeni na plaćanje masnih računa. Pogledajte malo cijene u svijetu i standard pa usporedite s ovim ovdje!

Što se cijena tiče – to stoji, međutim ni konkurencija nije donijela smanjenje cijena a nitko od telekoma koji nisu prisutni na HR tržištu se ni ne gura za ulazak. Dakle ispada da su cijene taman kolike trebaju biti (sa pozicije telekomova u HR) – toliko visoke da osiguraju visok profit a toliko niske da se konkurencija izvanka ne polakomi.
10% građana su dioničari jer su tako htjeli – onih 90% nisu jer su tako htjeli. Kako god okrenemo 70% građana HR ima sredstva za kupiti 20ak dionica HTa godišnje ali ih rađe ulupaju u svoj gušt dakle ne pada mi na pamet da plačem nad njima.
HT je prodan strancima i to je dobro. Prodano je 51% a ne više – i to je dobro. Naravno puno bolje bi bilo da smo našli nekog sposobnog u državnoj upravi tko će za interes svih nas voditi tu firmu ali vjerovati da takav postoji je dokaz krajnje naivnosti. Vidimo što se događa sa HEPom, Podravkom, HACom… ako to nije dokaz da naši političari ne smiju imati nikakav utjecaj u firmama ja ne znam što jest. Nismo mi po tome ništa različiti od npr. Slovenaca, pogledajte izvješća samo za prošlu godinu NLB 200 mil€ gubitka, Laško 7mil€ gubitka, Telekom Slovenije 200mil€ gubitka … a sve u vlasništvu (para)državnih fondova. Stvari su takve da nemamo poštene političare a imamo pohlepan i glup narod što znači da će narod pljeskati političarima dok mu ovi stavljaju omču oko vrata sve dok se omča ljeska zlatnom bojom.

ozapa, 01.03.2011. u 12:19
jedino znam da je HT oteo građanima vlasništvo nad DTK i iz toga ubire extraprofit, tj. kroz preplatu nam dva puta naplaćuje istu stvar!

nije HT oteo građanima vlasništvo nad DTK nego političari koji su ga prodavali. Ja iako dioničar HTa moram priznati da vlasništvo nad DTK nikako nije smjelo biti prodano sa HTom. To nigdje nije praksa. Isto tako distribucija el. Energije ne smije biti privatizirana sa HEPom.

ozapa, 01.03.2011. u 12:19

I još ponavljam HT je odlična firma, ali kakve to veze ima s investiranjem?
words fail me 🙂

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

Izgleda da ide i izvanredna dividenda od 50 kuna. kako inače objasniti pad sa 291 na 286 [lol]

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

ovih 290 je plafon plafona. 250 je neminovno ako ne i niže


ovih 290 je plafon plafona. 250 je neminovno ako ne i niže

Ide to neminovno do dividende do iznad 300 kuna,a ako bude izvanredna dividenda i na 340-350.
Pozdrav


ovih 290 je plafon plafona. 250 je neminovno ako ne i niže

Poštovani kolega,

možete li argumentirati Vašu tvrdnju zašto bi HT pala na 250? Tvrka postiže solidne rezultate, dijeli izdašnu dividendu (da, i ovaj put, iako nešto manju), ima gomilu gotovine, najkvaliteniju uslugu ……. Pad cijene na 250 bio bi rezultat drastičnog pada dionica na globalnom tržištu ili kratkotrajna igra špekulanata da se jeftino domognu kvalitetnih dionica. U ovom trenutku HT jejedna od rijetkih dionica na ZSE u koje se može bezbrižno uložiti. Istina, za špekulante i tradere to nije izazov i mogućnost velike zarade ali sam uvjeren da svaki od njih ima u svom portfelju i HT.

ht je najbolja dionica na svijetu!!! nije da se hvalim ali gledam amere sve se crveni, a ja malo zabrinut ali …cool valjda neće prosvjedi bitno utjecati na sljedeću dobit, mogu utjecati i na cijenu uvjek ce se naci neki kikiriki za kupnju par komada za gušt



ovih 290 je plafon plafona. 250 je neminovno ako ne i niže

Ide to neminovno do dividende do iznad 300 kuna,a ako bude izvanredna dividenda i na 340-350.
Pozdrav
[/quote]

AKo bude izvanredne dividende, biti će pred izbore na jesen.

Da, ako ova Vlada uopće dočeka jesen, ali ne mislim da će je srušiti ova "facebook revolucija", nego njezina vlastita nesposobnost.

Ova trenutna politička nestabilnost nikako nije dobra za burzu, čak ni dionica HT-a ne zna bi li išla gore ili dolje!

Čekajte nije mi jasno zašto mislite da će dividenda biti pred izbore, pa nije RH vlasnik HT nego DT. Ako mislite da će vlada Mudriniću naredeiti da bude dividenda i da će HDZ to iskoristiti u predizborne svrhe to je po mom mišljenju totalno neozbiljno.

New Report

Close