HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.09.2024. u 00:05
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
31,72
19.474
614
31,70
31,80
-0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Obožavam komentare od ljudi koji očigledno niti malo ne poznaju stuku niti regulativu.
Po čemu je to HT monopolist ako mu HAKOM naređuje po kojoj cijeni mora drugim operaterima davati u najam svoju infrastrukturu, a i istovremeno mu zabranjuje sniženje cijena za retail ponudi.
Pa u startu svi imaju prednost a HT mora držati nekoliko tisuća ljudi za održavanje hladnog pogona.
Tko brani alternativcima da ulažu u svoju infrastrukturu?
Ionako uglavnom uvlače optike po noći, bez dozvola, a u velikoj većini naprave štetu i kaos pod zemljom.

Baš me zanima da li bi INA ili banke samo tako ulagale u nove pumpe ili poslovnice kad bi znale da, ako netko drugi zatraži, tu istu pumpu ili poslovnicu moraju dati u najam konkurentu na razini ili čak ispod svoje investicije.

Vjerujem da smo frustrirani nekim propustima koje HT radi prema svojim korisnicima, ali svi zaboravljaju kako su i sve druge firme rasle na državnim jaslama prije privatizacija.

Ne vjerujem u sve ovo pljuvanje po solidnoj i profitabilnoj tvrtki…..


kolega molim Vas da mi definirate što je to monopol?

[/quote]
Kolega, ne gledajući definiciju riječi Monopol, u slučaju HT-a to bi značilo da HT ima jedini pravo polagati TK infrastrukturu, graditi DTK, bazne stanice, itd. Istovremeno, to bi značilo da su alternativno operateri cjenovno tretirani kao i svi retail korisnici pa da nemaju ama baš nikakvog prostora za zaradu.

Upravo je suprotno!
Regulator je nametnuo veleprodajne cijene a istovremeno ograničio HT da ne smije snižavati svoje cijene. Drugim riječima, svaki iole sposoban operater trebao bi znati prodati krajnju uslugu s razumnom razlikom u cijeni.

To što HT drži dobar dio tržišta rezultat je nesposobnosti alternativnih operatera (da ne spominjem njihove poslovne rezultate) te sposobnost HT-a da unatoč visokim cijenama te određenim propustima kod tretiranja korisnika, zadrži postojeće korisnike.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/telekomunikacije/ptk-privatizacija-ce-biti-okoncana-do-jeseni,105697.html

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!


Kolega Osmo, molim vas prestanite uspoređivati prinos HT-a od 7% sa kamatom na oročenu štednju od 5%…
To nisu ni pribliđno iste stvari za usporedbu jer ljudi potpuno drugačijih afiniteta su oni koji ulažu na burzu i oni koji štede u banci… Ovima u banci je očito dobro tih 5% jer znaju da su oslobođeni bilo kakvog rizika sve dok imaju ispod 400 000kn u banci… Dok je ovima na burzi koji su skloni riziku očito malo ovih 7% što daje HT… I ja ih potpuno razumijem…
Zasto bi ja kupio HT kad mogu uzeti obveznicu RH sa puno boljim prinosom i ne moram pratiti svaki dan hoće li mi pasti ili narasti portfelj… Prinos je razlika oko 1% a čovjek potroši puno manje živaca…

Druga stvar koja se dogodila, a na koju ste svi odjednom zaboravili je da je dobra količina vas ovdje pričala:" Slijedeće godine uvodi se porez na dividendu, ovo im je zadnja prilika da izvuku nešto, bit će dividenda između 30-50kn"… A da ne spominjem Kosovo…

Zajebali ste ljude za dividendu,tj. navukli ste ih i ona je ispala manja nego što su očekivali, druga stvar, očito da od Kosova neće biti ništa…

Pričam o institucionalnim ulagačima ali ti to vidim ne razumiješ,kamata u banci nije 5% nego 4-4,5% a prinos ht-a na ovoj cijeni je 7,9% sa time ako je vjerovati mudriniću,a do sada je uvijek korektno prognozirao i tako je bilo,da će dogodine dividenda biti nešto veća.
Ako ti misliš da je dividendni prinos od 7,9% loš onda ti ja ne mogu pomoći.Samo mi onda rastumači kako je bankama koje plasiraju rizične kredite po 6-7% to izvrstan prinos i zbog toga ih napada cijela nacija?Kamate na štednju u većini zemalja eu ne prelaze 2% a tebi je 7,9% malo.Naravno da postoje rizičnija ulaganja sa mogućim većim prinosima ali za velike igrače i ozbiljnji novac one nemaju ni približnu likvidnost kao ht niti su na tako malom,rekao bih nikakvom riziku kao ht.Kruške i jabuke se ne mogu uspoređivati,mi mali igrači se možemo izlagati na drugim dionicama i to je ok ali reci mi gdje jedan ozbiljan konzervativan strani fond može ukrcati npr 20-100 mil eura a da opet može izaći u nekom razumnom razdoblju a ne da čeka izlazak i likvidnost po razumnim cijenama "pet godina".

idemo matemeticari ako HT uspije kupiti PTK, koliku cijenu dionice vidite?


idemo matemeticari ako HT uspije kupiti PTK, koliku cijenu dionice vidite?

450 kuna [thumbsup]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!


idemo matemeticari ako HT uspije kupiti PTK, koliku cijenu dionice vidite?

Pa oko 260 – 265 , možda i manje.



idemo matemeticari ako HT uspije kupiti PTK, koliku cijenu dionice vidite?

Pa oko 260 – 265 , možda i manje.
[/quote]

Rođo Antiša če vam to podrobno objasniti.



idemo matemeticari ako HT uspije kupiti PTK, koliku cijenu dionice vidite?

Pa oko 260 – 265 , možda i manje.
[/quote]
5 kuna [lol] piliš li ga piliš.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich




idemo matemeticari ako HT uspije kupiti PTK, koliku cijenu dionice vidite?

Vodi si Antišu kući!

Pa oko 260 – 265 , možda i manje.
[/quote]

Rođo Antiša če vam to podrobno objasniti.
[/quote]

http://www.seebiz.eu/hr/burze/dalibor-balgac-dobro-je-sto-ima-kupaca-dionica-po-snizenim-cijenama,105722.html

"Proteklog je tjedna domaće tržište bilo vrlo volatilno i pod utjecajem financijskih izvješća domaćih kompanija za prošlu godinu, od kojih su neka prilično razočarala investitore. Jedan od okidača za prodaje dionica bio je i prijedlog dividende HT-a oko 33 posto niži nego lani", kaže Dalibor Balgač, analitičar odjela Ekonomskih istraživanja u Hypo Alpe Adria banci.

Međutim, smatram da je riječ o zdravom kretanju tržišta, jer vidimo da se na nižim cjenovnim razinama pojavljuju kupci koji vide povoljne prilike za pozicioniranje", ocjenjuje Balgač.

Ipak, nisam pesimist, očekujem stabilizaciju i poslovanja domaćih kompanija i gospodarstva", ističe Balgač.

Štednja je mudrost trošenja.


Kolega Osmo, molim vas prestanite uspoređivati prinos HT-a od 7% sa kamatom na oročenu štednju od 5%…
To nisu ni pribliđno iste stvari za usporedbu jer ljudi potpuno drugačijih afiniteta su oni koji ulažu na burzu i oni koji štede u banci… Ovima u banci je očito dobro tih 5% jer znaju da su oslobođeni bilo kakvog rizika sve dok imaju ispod 400 000kn u banci… Dok je ovima na burzi koji su skloni riziku očito malo ovih 7% što daje HT… I ja ih potpuno razumijem…
Zasto bi ja kupio HT kad mogu uzeti obveznicu RH sa puno boljim prinosom i ne moram pratiti svaki dan hoće li mi pasti ili narasti portfelj… Prinos je razlika oko 1% a čovjek potroši puno manje živaca…

Druga stvar koja se dogodila, a na koju ste svi odjednom zaboravili je da je dobra količina vas ovdje pričala:" Slijedeće godine uvodi se porez na dividendu, ovo im je zadnja prilika da izvuku nešto, bit će dividenda između 30-50kn"… A da ne spominjem Kosovo…

Zajebali ste ljude za dividendu,tj. navukli ste ih i ona je ispala manja nego što su očekivali, druga stvar, očito da od Kosova neće biti ništa…

Na žalost ne bih se složio s vama da je štednja u banci oslobođena bilo kakvog rizika dok imate manje od 400k kuna. Slažem se da su štediše i ulagači na burzi različiti profili ljudi no mislim da štediše nisu svjesne rizika štednje u banci dok su ulagači itekako svjesni rizika na burzi. Odakle rizik u banci? Prije svega inflacijski rizik – nitko ne kaže da će inflacija biti ispod 4% koliko danas iznose najveće kamate na štednju – rizik ulagača je tu manji jer tvrtka može tokom godine anulirati rizik od inflacije pametnim poslovanjem (kupovinom deviza, povišenjem cijena usluga…) nakon toga u banci postoji rizik i od kolapsa banke koji štediše ne percipiraju (za razliku od ulagača) istina je da im država jamči povrat sredstava do visine 400k kuna ali nitko ne kaže kada bi se taj povrat mogao dogoditi. U kakvom nam je država stanju komotno bi u slučaju takvog razvoja događaja svoj novac mogli čekati cca 10 godina.

Što se tiče obveznice i sami ste ustvrdili da je razlika u prinosu 1% no isto tako ste zanemarili da smo mi danas ipak u nekoj hrvatskoj depresiji i da nekad moramo izaći iz nje. Prilikom izlaska prvo se dižu cijene dionica. Dakle vrlo je lako moguće da razlika prinosa obveznice dospjeća 2016 i cijene+ dividendi HTa sve sa uračunatim budućim porezom bude drastična a ne na 6-7% kako danas stvari stoje.

Slažem se da je kosovski telekom na dugom štapu no ne bih ga u potpunosti odračunao, ipak su to nijemci. Slično se sada odvija ponuda i za telekom srbije – sve neki spin kako je masu njih zainteresirano, proboj na EU tržište najbogatijih alternativaca iz Rusije i Meksika, France telekom koji grabi zadju šansu u širenju na balkan … kad ono spala knjiga na dva slova, oba jako dobro poznata, bez iznenađenja.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

Da li može netko please napisati nešto oko dividende, čujem da je potrebno otvoriti žirac da bi primili istu?

"Nature is always too strong for principle" - David Hume

New Report

Close