HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 07:54
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

imaš neki izračun za to ili čisto subjektivni osjecaj [yawn]


imaš neki izračun za to ili čisto subjektivni osjecaj [yawn]

Razmišljam logički, a kad bi išli u izračune ne bi došli ni do 230 kuna po dionici.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU



imaš neki izračun za to ili čisto subjektivni osjecaj [yawn]

Razmišljam logički, a kad bi išli u izračune ne bi došli ni do 230 kuna po dionici.
[/quote]

Znači tebi logika i izračuni nisu povezani. Zvuči nelogično.

"Nature is always too strong for principle" - David Hume




imaš neki izračun za to ili čisto subjektivni osjecaj [yawn]

Razmišljam logički, a kad bi išli u izračune ne bi došli ni do 230 kuna po dionici.
[/quote]

Znači tebi logika i izračuni nisu povezani. Zvuči nelogično.
[/quote]
Dionica je fondovska.
Zato se moja logika i moj izračun ne slažu.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

na dnu stranice http://markets.ft.com/tearsheets/businessProfile.asp?s=THTC%3ALSE ima usporedba s peers , može li netko malo prokomentirati brojke

Nisu mi jasni ljudi kada kažu da je ht skup na 290kn?Dividenda je 22,76kn ili 7,85% a po svim pokazateljima zadnjeg kvartla ht će 2011g poslovati sa dobiti po dionici između 23,5-25kn.To znači da je današnja kupnja ht-a siguran prinos u 15 mjeseci od cca 16-17%.Neka mi netko kaže gdje se sa tako malim-minimalnim,pa skoro nikakvim rizikom može zaraditi u 15mj 16%?Zar netko misli da ht sutra neće kupovati strani fondovi kojima su obveznice u matičnim zemljama na razinu 3-4%?Zar netko misli da će u hrvatskoj rasti kamate na štednju?

Stvarno mi nije jasno o čemu ljudi raspravljaju pa bih volio da mi netko objasni,možda dobro ne razumijem materiju?


Sve preko 285 kuna je previše za ovu dionicu.
Ja očekujem stabilizaciju na 280 i poslije isplate dividende pad na 255 kuna.
Ta cijena bi realno odražavala stanje firme kako smanjenje prihoda tako i pad dobiti od 7%.

stari moj ja mislim da će ona još jednom prije dividende preskočiti 320 kn…
još uvijek su oni tvornica novaca i u trenutku oporavka ekonomije u trenu će im se vratiti prihodi jer hrvatski građani više vole pričati na mobitel nego jesti …

AZ fond je vjerujatno namjerno, po nalogu, rušio cijenu HT (i Mudrinića). Ovaj malo otišao u političke ocjene, pa to pojedinci svatili osobno. Dali nalog AZ fondu da rasprodaju HT. Ionako nije briga čelnike fondova kako će poslovati, hoče li biti u minusu ili plusu. Ne mogu ih članovi fonda smijeniti a političarima se moraju dodvoriti. I rezultat je to.


AZ fond je vjerujatno namjerno, po nalogu, rušio cijenu HT (i Mudrinića). Ovaj malo otišao u političke ocjene, pa to pojedinci svatili osobno. Dali nalog AZ fondu da rasprodaju HT. Ionako nije briga čelnike fondova kako će poslovati, hoče li biti u minusu ili plusu. Ne mogu ih članovi fonda smijeniti a političarima se moraju dodvoriti. I rezultat je to.

AZ fond je prodavao na 310-315kn,a ne na 290kn,to je velika razlika,čitava dividenda.

Pomjene za ponedjeljak, 14.02 i trgovanih 77.088 dionica:

1. DEUTSCHE TELEKOM AG 41.763.153 51,00 Osnovni račun BONN, NJEMAČKA
2. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 5.732.197 7,00 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 3.419.940 4,18 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./UMIROVLJENIČKI FOND 2.859.148 3,49 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
5. PBZ D.D. 1.812.971 2,21 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA – 1.659
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 1.188.298 1,45 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 858.356 1,05 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 600.269 0,73 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA – 1.527
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 462.045 0,56 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. PBZ D.D. 426.720 0,52 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA – 8.450
Ukupno: 72,20

ovo 1527 je protrgovao dink0 do 11h. više nije mogao jer bi srušio dionicu i prije objave.
ovih 8450 su maleni što su popani na 298.

sutra će taj broj bit isto manji. a pogotovo u ponediljak. dok će ROMF vjerojatno bit puniji. skupa s dinkom 😀

dakle u ponedjeljak daleko najviše prodali mali i trejderi a oko 3000 Omf-ovi. Bolje nego što sam očekivao.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

New Report

Close