HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.09.2024. u 19:21
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,16
93.434
2,905
32,10
32,20
-0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

ne kužim kaj se svi čudite ko pura dreku?pa normalno da je proporcionalno rezanje paketa.ne kužim kaj vam je za to trebo prospekt?drukčije ne može ni biti.[smiley1]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


“Ukoliko ukupan broj dionica za koje hrvatski državljani podnesu obvezujuće povlaštene ponude koje se smatraju valjanima premaši ukupan broj dionica koje se izlažu u prodaji, broj dionica za koji je podnesena valjana obvezujuća povlaštena ponuda razmjerno će se smanjiti za svakog ponuditelja, s time da će tako dobiveni broj dionica biti zaokružen na prvi niži cijeli broj.”

Šerife, šerife… Zar se ovako organiziraju javne ponude? Sada ću umjesto 8×30.000,00 koje sam pripremio morati upisati 8×38.000,00. Za 64.000,00 koliko sam kratak ću likvidirati imovinu u dioničkom fondu (DA SAM JU LIKVIDIRAO RANIJE, IMAO BIH 1,3% VIŠE SREDSTAVA) i time doprinijeti nastavku korekcije. Jer ovakvih poput mene je mnogo. Upravo zato da bi ljudi mogli napraviti svoj financijski plan na vrijeme i bez stresa prospekte je potrebno objaviti što prije!!! NAŠI REGULATORI OČITO NE ZNAJU ŠTO JE FINANCIJSKI PLAN I KOLIKO JE U HRVATSKOJ VISOK RIZIK PONAŠANJA REGULATORA!!!

Očekivanje drugačijeg načina rezanja me je koštalo 800,00 kuna izravno, a sada i troškova povratka sredstava nazad u dionice!!! ŽIVJELA TRANSPARENTNOST KOJU BI HANFA PO ZAKONU O HANFA-i TREBALA PROMICATI!!! ŽIVIO SISTEMSKI RIZIK ZVAN NEDOSTATAK TRANSPARENTNOSTI!!! KLADIM SE DA SU SVI OKO ŠERIFA ZNALI ZA PROPORCIONALNO REZANJE!!!

Jos 31.08. na sjednici vlade donesena je takva odluka.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Očekivanje drugačijeg načina rezanja me je koštalo 800,00 kuna izravno,
a sada i troškova povratka sredstava nazad u dionice!!! ŽIVJELA
TRANSPARENTNOST KOJU BI HANFA PO ZAKONU O HANFA-i TREBALA PROMICATI!!!
ŽIVIO SISTEMSKI RIZIK ZVAN NEDOSTATAK TRANSPARENTNOSTI!!! KLADIM
SE DA SU SVI OKO ŠERIFA ZNALI ZA PROPORCIONALNO REZANJE!!!

Moram priznati da sam ja očekivao proporcionalno rezanje paketa u slučaju prevelikog broja ponuda.
Isti sistem je bio na INA-i. Magma je nešto drugo, nije isto kao HT i INA.

Osim toga očekujem puni paket, odnosno mislim da će ostati i za nepovlašteni upis iznad 38000.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


A kako bi ti to organizirao Martine? Meni se čini skroz fer.

Zar je “fer” da bogatiji građanin može upisati više dionica od siromašnijeg, koji nema 38.000,00 nego, na primjer 23.000,00 kuna? Zar je “fer” rezati siromašnijem građaninu upisanih 23.000,00 kuna, građaninu kojemu je to sav imetak? Zar nije logično najaviti pravila prije samog upisa, da bi ljudi u očekivanju korekcije mogli na vrijeme prebaciti imovinu iz dioničkih fondova u CASH-R-A? Možda samo ne kužim ili nemam osjećaj za što je pravedno… [smiley5]

"[b]Čate[/b]" su najveći problem s kojim je Lijepa Naša suočena.

By the way čujem da će trgovanje ići preko ATMa? Je li još tko čuo to isto?

Da. To zato što će se preko ATM-a može postavljati naloge već od 9h pa će tgovina HT-om biti vidljiva i prije otvaranje burze. Moći ćemo korigirati svoje naloge. Mislim na kupnju a ne prodaju što se mene dotikavlje.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Jasno da nije fer i da je sasvim neozbiljno (da ne kažem diletantski) izdati prospekt na isti dan kad kreće upis. To smo trebali imati bar 3 tjedna prije. Druga je stvar što sam ja i očekivao proporcionalno rezanje (a priželjkivao neproporcionalno) pa sam se tako i pripremio. HANFA – 1, sjedi dolje. Rumeni – 1, sjedi dolje.

Hell is Empty and all the Devils are Here

Prolazio jutros kroz centar a gužve pred poštanskom i erste su katastrofa stoji se vani u redu [smiley6]


Zar je “fer” da bogatiji građanin može upisati više dionica od siromašnijeg, koji nema 38.000,00 nego, na primjer 23.000,00 kuna? Zar je “fer” rezati siromašnijem građaninu upisanih 23.000,00 kuna, građaninu kojemu je to sav imetak? Zar nije logično najaviti pravila prije samog upisa, da bi ljudi u očekivanju korekcije mogli na vrijeme prebaciti imovinu iz dioničkih fondova u CASH-R-A? Možda samo ne kužim ili nemam osjećaj za što je pravedno… [smiley5]

I “siromašni” i “bogati” dižu kredit po jednakim uvjetima, pa ne treba praviti razliku. A ovdje i nije bitno tko ima više novaca nego tko je spreman više riskirati.

tu se priča ne priča o bogatim i siromašnima ali i da je to poanta ja mislim da bi i bogati upisivali kolko i siromašni da nije proporcionalnog rezanja….pa nisu glupi[smiley9]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


mislim da će ostati i za nepovlašteni upis iznad 38000.

Možda, ali ja očekujem između 150.000 i 170.000 građana zainteresiranih za upis što je moguće većeg paketa. Kako do CASH-R-A ne mogu bez troška, planirao sam 30.000,00 kuna po osobi, ne 38.000,00 kuna. I dalje očekujem da će se dionice T-HT-a moći upisati do iznosa oko 32.000,00 kuna po osobi.

Vrijeme će pokazati čije je očekivanje bliže stvarnosti. [smiley2]

"[b]Čate[/b]" su najveći problem s kojim je Lijepa Naša suočena.

Hvala Mreich

@Martingale-a Socijalna politika se ne vodi kroz dioničarstvo i IPOe. Ni ja nisam sretan time što Kerum ima jahtu a ja nemam, a imam položen ispit [smiley2]

Za one koji, a ima ih, ne mogu skidati otvarati .rar ili imaju ograničenja…, “na poslu”, evo i smanjenog PDF dokumenta bez praznih papirića na kraju…[smiley2]
Sada je to oko 200 stranica (po dvije na svakoj)…
Pozdrav Yelli….

Prospekt…

New Report

Close