HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 05:40
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,26
24.617
763
32,30
32,40
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



OMF-ovi imaju račune kod poslovnih banaka i preko njihovih platformi vjerojatno trguju. Naknadu za trgovanje plaćaju (MOŠ MISLIT) i prodaju jedni drugima pa ruše ili dižu cijenu kako njima paše i love male u zamke trgovine. To je kao da imam 1000 dionica pa prodam nekom po 250 kuna a on meni proda po 240 kuna i rušimo cijenu a ja i dalje imam 1000 dionica (naravno bez naknade)

Stipane, prijatelju, dobro zboriš.
Đubrad se dogovara i pretakaju iz šupljeg u prazno (naravno bez naknadica). I dok se mi tu nerviramo i pokušavamo naći smisao pada cijene (davno rečeno u jednoj poučnoj knjizi da je burza psihologija, a nimalo logika) oni trejdaju tuđim parama i pritom uživaju. A znate što je još veći apsurd: ma među tom lovom ima i NAŠE LOVE, OD DOPRINOSA I SL.PIZ…
[/quote]
Ali jedno se mora priznati.
Da bi ova igra bila takva (što ne kažem da nije!) treba prvo male isprazniti … jer ako se oni miješaju na kupnji onda nije baš takva računica.
A to su ozgleda uspjeli s "novom" pričom (rast na 313 prije roka) koja je za razliku od prošlogodišnje ipak morate priznati drugačija.
Igra prestaje kada u mreži ne nađu dionica malih paničara koji su eto nasjeli.
Ja i dalje tvrdim da je HT na dan D 318 kao što sam to tvrdio i prije 1 mjesec.

prošlogodišnji high 332,50 – 9,28 manja dividenda = 323,22 [pray]

ispravak netočnog navoda. 332,50 – 11,29 = 321,21. i jope [pray]

[/quote]
Ali jedno se mora priznati.
Da bi ova igra bila takva (što ne kažem da nije!) treba prvo male isprazniti … jer ako se oni miješaju na kupnji onda nije baš takva računica.
A to su ozgleda uspjeli s "novom" pričom (rast na 313 prije roka) koja je za razliku od prošlogodišnje ipak morate priznati drugačija.
Igra prestaje kada u mreži ne nađu dionica malih paničara koji su eto nasjeli.
Ja i dalje tvrdim da je HT na dan D 318 kao što sam to tvrdio i prije 1 mjesec.
[/quote]
Da, ne ide taj scenarij jedno bez drugog. A malih paničara koliko te volja! Jadno, ali treba izdržati. Ići će to gore, čak optimistično mislim i malo preko tvoje cifre…taman kako kolega kaže: oko 321

burza, kladuša sve ti je to isto. ovisiš o budalama...nažalost


ispravak netočnog navoda. 332,50 – 11,29 = 321,21. i jope [pray]

sumnjam … pršle godine je bio prevelik optimizam u igri. Ove godine je prevelik pesimizam. Na kraju balade (Poslije dividend day-a) će vjerojatno biti 5kn više od prošle godine dakle nekih 280.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

To je super! [thumbsup]

jel se neko pali na 290? 290 290 290.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich



ispravak netočnog navoda. 332,50 – 11,29 = 321,21. i jope [pray]

sumnjam … pršle godine je bio prevelik optimizam u igri. Ove godine je prevelik pesimizam. Na kraju balade (Poslije dividend day-a) će vjerojatno biti 5kn više od prošle godine dakle nekih 280.
[/quote]

Slažem se djelomično, ali eto i ta (valjda) ozbiljna najava investicijskog ciklusa J.P.i N. da uzmu 10% bi riješila mnoge pesimističke najave (potop kad Umirovljenički fond krene u prodaju i sl.). Dosta ljudi ne vjeruje u to jer im je dosta laži i nadanja. A sama investicija bi pomogla svima, pa i državi. A naposljetku dolazimo i do izvješća koje je i dalje impresivno u odnosu na druge i sasvim solidno u HT kriterijima. Fondovi, fondovi nas j….Kaže stara: ZAVADI PA VLADAJ!

burza, kladuša sve ti je to isto. ovisiš o budalama...nažalost


I najveći obožavatelj HT-a, Raiffeisen OMF počeo kipati. Nešto mi je tu čudno, ne vjerujem da prodaju zbog dividende od 22 kn!

Pročitajte dobro revidirano izvješće, "29. Potencijalne obveze"
HT ima par tužbi za kršenje Zakona o zaštiti tržišnog natjecanja gdje je kazna do 10% godišnjeg prihoda u godini kada je prekršaj počinjen!
Iako to nije ništa novo u odnosu na prijašnja izvješća, moguće je da su sudovi konačno počeli nešto raditi, pa će odrezati HT-u par stotina milijuna kazne! Ja bi iskreno guštao, a i državna blagajna bi se napunila, bolje uzeti HT-u nego jadne ljude plačkati porezima!

A na 38. stranici se spominje mogućnost gubitka vlasništva nad DTK i rezervacija od 889 mil kn!
Taj DTK su izgradili i platili naši djedovi i očevi, ako se to ne oduzme HT-u to će biti svjetski lopovluk! Srećom da brzo ulazimo u EU i vladavinu prava pa će se DTK vratiti ispaćenim građanima RH!

e moj Antiša ti ništa ne razumiješ DTK nije radio tvoj deda ili tata nego ga je izgradio tadašnji PTT a to što je genije Škegro prodao HT za mirovine nisu Švabe krive što su kupili i nekretnine HT kao što je i DTK a ako ga vlada oduzme HT onda je to lopovluk.

Alternativcima nitko ne brani da sami grade svoju infrastrukturu samo jednostvnije je napadati HT i plakati o neravnopravnim uvjetima.

19.996 komada po 290,00 malo prije promjenilo vlasnika…

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]


19.996 komada po 290,00 malo prije promjenilo vlasnika…

dobro ili loše?

mi smo ipak zemlja slučaj

***koji datum je dividend day? Hvala!

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!

New Report

Close