HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 21:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,26
24.617
763
32,30
32,40
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kakvi će tekstovi sutra biti kad padne na 280 kuna.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU


Hrvoje Japunčić: Pretjerana rasprodaja dionica HT-a
Autor/izvor: SEEbiz / Večernji list
ZAGREB – Cijena dionice HT-a potonula je čak 21 kunu, gotovo za cijelu najavljenu dividendu od 22,76 kuna, odnosno 6,7 posto, od objave rezultata poslovanja u ponedjeljak ujutro.

Podsjetimo, prihodi HT-a smanjeni su lani 1,7 posto, sa 8,517 na 8,375 milijardi kuna, a neto dobit 9,5 posto, sa 2,023 milijarde na 1,831 milijardu kuna. Loše rezultate u HT-u (ZSE:HT-R-A) tumače recesijom i posebnim porezima.

Hrvoje Japunčić iz Trcin vrijednosnica drži da je pad dionica ipak malo pretjeran.

– Reakcija investitora malo je pretjerana jer je pad prihoda bio očekivan s obzirom na loše makroekonomske pokazatelje i uvedeni porez. Očekujem da će prihodi HT-a u ovoj godini biti na razini prošle ili nešto bolji – kazao je Japunčić, koji nije želio špekulirati o ciljanoj cijeni dionice HT-a.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/telekomunikacije/hrvoje-japuncic-pretjerana-rasprodaja-dionica-ht-a,105367.html


Nakon onog maga svih ekonomskih oblasti, Zdeslava Šantića (Splitska banka), koji se razumije u baš sve a pomalo i u aerotehnologiju, konačno jedan lik koji govori trezveno i s mozgom.
Spasite nas od Zdeslava!


Sutra stabilizacija cijene..
Bilo bi interesantno da se umjesa Namura.

Kakva Namura! HT je za nju kap u moru naspram svjetskih tržišta! HT ide možda i do 277 kn u par idućih dana!

...biti najbrži čovijek na svijetu...

mislim da će kretanje cijene hta kroz dva mjeseca (prije nadolazece dividende) prije svega uvelike ovisiti o prilikama na financijskim tržištima(pogotovo na htk)
bude li bikova ne znam kaj cu s ovim hateom kojeg imam, no zavladaju li međedi mogao bi i dokupiti 😉

... otišli su bikovi uzalud ...

Dionice

HT-R-AZagreb (ZSE)
293,00 kn 15.2.11. 16:00

THTCLondon (LSE)
56,00 USD = 306,32 kn 15.2.11. 16:00 SEV


Dionice

HT-R-AZagreb (ZSE)
293,00 kn 15.2.11. 16:00

THTCLondon (LSE)
56,00 USD = 306,32 kn 15.2.11. 16:00 SEV


ovo mislim govori sve,vidi se kolko je realna cijena na pravom tržištu sutra stavljam nalog na 306

''The type of car you drive doesnt matter. The only thing that matters is the SIZE of the arm hanging out the window''


Kakvi će tekstovi sutra biti kad padne na 280 kuna.

na žalost, u pravu si..sutra nam slijedi opći potop na ZSE, a neinteligentni investitori rasprodavat će HT i kupovati razne OPTE, INGRE, DKVS i ostali šrot [angry]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

I najveći obožavatelj HT-a, Raiffeisen OMF počeo kipati. Nešto mi je tu čudno, ne vjerujem da prodaju zbog dividende od 22 kn!

Pročitajte dobro revidirano izvješće, "29. Potencijalne obveze"
HT ima par tužbi za kršenje Zakona o zaštiti tržišnog natjecanja gdje je kazna do 10% godišnjeg prihoda u godini kada je prekršaj počinjen!
Iako to nije ništa novo u odnosu na prijašnja izvješća, moguće je da su sudovi konačno počeli nešto raditi, pa će odrezati HT-u par stotina milijuna kazne! Ja bi iskreno guštao, a i državna blagajna bi se napunila, bolje uzeti HT-u nego jadne ljude plačkati porezima!

A na 38. stranici se spominje mogućnost gubitka vlasništva nad DTK i rezervacija od 889 mil kn!
Taj DTK su izgradili i platili naši djedovi i očevi, ako se to ne oduzme HT-u to će biti svjetski lopovluk! Srećom da brzo ulazimo u EU i vladavinu prava pa će se DTK vratiti ispaćenim građanima RH!

sutra je pad logičan zbog loših izvješća ostalih firmi, belja,dlkv, gdje će bit totalna bježanija.
većina love opet se vraća vjerojatno u ht.
pa nije 1,8 mlrd dobiti isto kao gubitak od cca 50 milja na ostalim dionicama.
na ovim cijenama se krca to je sigurno..
u 2 dana ako se ne varam cca 128 tisuća dionica protrgovano.
samo je pitanje dana kada će AZ počet vraćat prodane dionice na 305-314.
što znači šišanje se nastavlja…

Poštovani dioničari HT-a, za 2 mjeseca dobijete oko 7,5-8% dividendnog prinosa a oročenje je u banci 5-6% na godinu dana.

Ukoliko budete držali nekih 15 mjeseci, skupiti 2 dividende(oko 43kn po dionici), tvrtka HT će i u idućoj godini zaraditi bar 20kn za isplatu dividende.

Moram utvrditi da je RBA OMF kratio poziciju,
3. Raiffeisen OMF 3.464.940 4,23%
3. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 3.419.940 4,18 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA

Unatoč svemu i korekciji koja će sutra biti mislim da je HT za držati mudra odluka, bar do dividende.
Kupci kupe i za 2 mjeseca imaju prinos od gotovo 8%, povoljna kupnja.

p.s.tko drži HT-a od IPO je ostvario najbolji prinos u ovoj krizi odnosno u 40-etak mjeseci si ostvario kapitalni dobitak uz dividendni prinos po godinama iznad 9,5%, vrhunski. Najbolja investicija mog portfelja u zadnjih 4 godine.

Štednja je mudrost trošenja.

Svi bismo voljeli da HT krene gore, ali sve ovisi o fondovima, a ne on nama malima.
Zasto bi oni kupovali kada mogu još malo zamutiti – spuštanjem cijene, pa da ribice imaju još manje kisika [embarass]

Ovih dana osjećam se kao ovca bez novca [bye]
Beee, beee …

mislim, ja ht nisam prodao od ipo-a i još sam dokupljivao od 250 do 300. ne računajući određene oscilacije na kojima se moglo zaraditi, i solidno se dalo zaraditi čistim držanjem dionice ht-a. dakle, s ht-om se jednostavno ne može izgubiti. rasprodaju na 290 i nešto smatram navinošću. radije ću je držati do sljedeće godine i opet pokupiti solidnu dividendu s tim da ostaje potencijalna mogućnost rasta. a ići že će ht još gore, hoće, hoće… previše je tvrtki koje gomilaju gubitke. tako da je lijepo biti u ht-u i kodt-u. i jdgt-u. viva!

New Report

Close