HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.09.2024. u 00:04
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
31,72
19.474
614
31,70
31,80
-0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

http://www.poslovni.hr/vijesti/j-p-morgan-i-nomura-zele-10-posto-hrvatskog-telekoma-171014.aspx
možda nas ovo pogura naprijed u skorijoj budučnosti



Dionice nekih operatera su danas otvorile u plusu, a nekih u minusu, tržište je konačno počelo razlikovati uspješne od neuspješnih firmi!

Play of the day.

Tržište je konačno prepoznalo uspješnu Optimu i neuspješni HT
[tongue]
[/quote]

A gledaj, ako uzmemo u obzir da rast/pad dionice određuju očekivanja investitora, HT je je neuspješan jer je iznevjerio očekivanja svojih dioničara, dok su se oni drugi u Q4 pokazali puno bolji nego što se očekivalo!

Još ti nije kasno da napraviš ono o čemu razmišljaš, Crobex je podcijenjen ima puno firmi na kojima se može bolje zaraditi nego na HT-u! [wink]

Vidim da je prva potpora HT-a na 250 Kuna ili točno gdje i treba biti .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Crobex je podcijenjen ima puno firmi na kojima se može bolje zaraditi nego na HT-u! [wink]

a koje su to?


Vidim da je prva potpora HT-a na 250 Kuna ili točno gdje i treba biti .

tih 20.000 stoji godinu dana kao potpora 😀
inače, svima je jasno da će ovo gore jako brzo. cash, cash. a di ćeš bolje od firme koja pljuca keš.

Malo mi je žao g. Poštara i Ivana7 što su izgubili naovce ovdje i ostali zarobljeni u ovoj dionici ali to vam je tako…


Jarane,kubaš li kubaš,ali falio si.Meni je prosječan ulaz od 156,7kn.pa si ti misli koliko sam "izgubio" love i sve tako od 2008 god. [rolleyes]



Baš jutros slušam priču dvoj malih dioničara u kafiću za kavom. Jako su rzočarani divedendom, i razmišljaju o podaji dionica tj da spase što se spasiti da!
HT ima oko 300 000 sličnih dioničara, zamislite kakva će biti navala na ask kada ljudi shvate, a što je još najgore svi će oni kada prodaju dionice, prijeći nekome jeftinijem, kvalitetnijem i ljubaznijem operateru…

Pa zar i vi kolega temeljite svoje investicijske planove temeljem rekla-kazala u nekom kafiću? Na placu, u pekarnici, kod servisera…? I to uz kavu??
Da se bar "analiziralo" uz čašu dobrog crnjaka… a ne ovako, trijezno… cccccccc!
Osim toga, od kud vam ideja da je nužno prodati dionice neke tvrtke kada pređete drugom operateru? Hoćete zapravo reći da dioničari Ine tankaju gorivo samo na Ininim BP? Dioničari Kraša jedu samo Dorina čokolade?? [huh]
Sad sam fakat zbunjen, ma što zbunjen – preplašen, ustravljen… [lol]
[/quote]

Bravo kolega, dobar odgovor. HT je malo pao pa su svi odmah pametni, znali su, bla bla. Nitko ne zna kolika će biti cijena za tjedan dva, da ne govorimo dulje. Zašto se onda ljudi prave pametni i sebi pripisuju zasluge da mogu vidjeti budućnosti? Budale

"Nature is always too strong for principle" - David Hume



Baš jutros slušam priču dvoj malih dioničara u kafiću za kavom. Jako su rzočarani divedendom, i razmišljaju o podaji dionica tj da spase što se spasiti da!
HT ima oko 300 000 sličnih dioničara, zamislite kakva će biti navala na ask kada ljudi shvate, a što je još najgore svi će oni kada prodaju dionice, prijeći nekome jeftinijem, kvalitetnijem i ljubaznijem operateru…

Pa zar i vi kolega temeljite svoje investicijske planove temeljem rekla-kazala u nekom kafiću? Na placu, u pekarnici, kod servisera…? I to uz kavu??
Da se bar "analiziralo" uz čašu dobrog crnjaka… a ne ovako, trijezno… cccccccc!
Osim toga, od kud vam ideja da je nužno prodati dionice neke tvrtke kada pređete drugom operateru? Hoćete zapravo reći da dioničari Ine tankaju gorivo samo na Ininim BP? Dioničari Kraša jedu samo Dorina čokolade?? [huh]
Sad sam fakat zbunjen, ma što zbunjen – preplašen, ustravljen… [lol]
[/quote]

mozda ne, tj. siguran sam da ne, ali bi trebali po nekoj zdravoj logici… Osobno se trudim maximalno koristiti proizvode tvrtki ciji sam dionicar…

Ma sve te priče s konkurencijom su smiješne…dovoljno je pogledati njihove godišnje izvještaje.
Osim ako je udio na tržištu glavni financijski pokazatelj a niti tu ne stoje baš bajno.
Konkurencija HT-u treba da bi se i sam bolje pokrenuo, ali od postojećih igrača jedina prava i potencijalna konkurencija je VIP+Metronet, s time da će biti zanimljivo vidjeti zajedničke bilance…

Da će prihod HT-a padati, hoće.
Da će troškovi padati, isto tako hoće.
Da će prihod u ICT dijelu rasti, hoće.
Ne treba ni zanemariti činjenicu koliko će nepotrebnih nekretnina HT prodavati kad se tržište malo trgne…
U svakom slučaju malo je vjerojatno da će izvještaj za 2011 biti drastično različit od ovog….

problem nastaje tek kad prodavaći shvate da kupci ovih 100000 kom. nisu budale s lovom već investitori
da bi prodavaći postali kupci sadašnji kupci moraju postati prodavači- nema neograničenog broja slobodnih dionica a sadašnji kupci moraju zaraditi, rezultat; cijena prije ili poslije mora gore, jer samo jedan je ht
za one koji misle suprotno nek se informiraju kolike su kamate na depozit u eu

Kako vas fondovi šišaju, strava !!!!!!!!

Oni prodaju po asku vi kupujete, oni kupuju po bidu i samo lagano spuštaju cijenu i uvijek su na nuli gdje za iste novce kupe veći broj dionica.

Ako već mislite da je ovo povoljna cijena HT pa zašto i vi ne kupujete na bidu kao 4 ili 5-i u redu ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


U svakom slučaju malo je vjerojatno da će izvještaj za 2011 biti drastično različit od ovog….

tako je, rezultati za ovu godinu bit će cca na razini 2010., što je odlično,tj. još oko 1,8 milijardi kuna dobiti, znači još 22-23 kune dividende dividende. još malo i kroz dividendu ću otplatiti sve dionice iz IPO-a [thumbsup]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica, samo izraženo mišljenje koje se može mijenjati

New Report

Close