HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 08:32
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
35,25
7.192
204
35,20
35,40
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

– marža na usluge će opadati ( na kraju krajeva to je i nama kao korisnicima usluga bitno ) zato je za održavanje visine dobiti bitno povečati promet ( a to je najlakše novim akvizijama )
– jasno da kada se naučiš na cca. 10% dividendni prino onda 7% predstavlja pad od 30%, ali realno koje će druge dionice isplatiti toliku dividendu.




Ide to još dolje , Antiša ima pravo,

Ajoj,još jedan Antiša. [shocked]

[/quote]
Biće sutra jauka.
[/quote]
Fali si.To se mene ne tiće.Ja imam vremena,defanzivac sam i dugoročni.




Ide to još dolje , Antiša ima pravo,

Ajoj,još jedan Antiša. [shocked]

[/quote]
Biće sutra jauka.
[/quote]
baš ste me lijepo nasmijali, kolega pilapila, gotovo do suza pa sam ja počeo jaukati već danas da vas sve preduhitrim [lol]

tko pogodi dno u ovom naletu, mogao bi do dividende zaradit dvije.

ja ću i dalje jaukat jer nit sam mogao prodavat nit još mogu kupovat.. zahvaljujući HANFA-i i SKDD-u, i naravno Maričiću.

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Nije mi jasno na koji način netko procjenjuje ovu dionicu, U tri godine 85 kn dividende na uloženih 265 kn u startu je više nego impresivan podatak i sve druge dionce mu mogu piriti u gu…
Na Optimu sam prešao odmah u startu, ma magovor frenda. Prva tri mj. OK, poslje račun veći neko kod HT-a, a o uslugama da ne govorim. Ako je HT zaslužio pad poslje ovoga izvješća 50 % drugih bi po izvješćima trebalo u stečaj. Recite mi samo kad će oni koji su kupili INU na 3 3650 vratiti i jednu kunu sa obzirom na uloženo.

Kada se detaljnije čita izvješće, ono je stvarno u redu . pad dobiti je vezan uz pad finacijskih prihoda, a ne zbog poslovanja. zaustavljen je odljev korisnika (samo 16.000 novih LLU), a istovremeno i dalje snažan rast ADSL i IPTV pretplatnika.

Po meni, ova razina dobiti se može zadržavati i u slijedećem periodu, a za više treba se širiti u regiju i u druge segmente. Bilo bi dobro ubosti PTK, ali kako sam načuo ništa od toga.

Na ht-u je bilo samo pitanje vremena kada ce se ovo dogoditi?
Pa sto biste vi htjeli?
Pa tvrtka konstantno isplacuje vise nego li zaradjuje..
Uostalom, tako vam je svejedno jesu li pare kod vas ili u kapitalu i rezervama…
Naucite vrednovat tvrtku fundamentalno pa ovakvih razocarenja ko danas nece biti…
Ht je brutalno dobra firma, perfektna, ali je i cijena visoka…
Rekao bih da je cca 285-290 itekako fer cijena za ht…
I NE NEBI TREBALA rasti ususret dividendi, vec kod isplate pasti za taj iznos, tj na 260-265 kn…
kad naucite vrednovati tvrtku , onda necete ulazit u dionice pred dividendu, jer u normalnim , razvijenim trzistima, s educiranim ulagacima, cijena pred dividendu ne raste…
Najbolji primjer za to vam je da niti jedan mirovinac vec duklje vrijeme ne kupuje ht po ovim cijenama, AZ cak i prodaje!

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

danas sam se nećkao s dokupom,ali zato sutra kupujem ako ima još koja drhtava ručica na otvaranju….
ima kakvih promjena u top 10?

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


25.01.2011. – Nadam se da će se zarada kretati između 22-25 kn po dionici. Sve iznad toga bi za mene bilo super, a ispod toga bih bio lagano razočaran.

Eto, dividenda je u skladu sa mojim očekivanjima, iako bliže donjoj granici. Priznajem da sam se potajno nadao da će ubaciti koju kunicu zadržane dobiti, no s druge strane, moguće da zadržana dobit ima neku drugu namjenu, pa je iz tog razloga nisu dirali.
U svakom slučaju, ovo današnje trgovanje je za mene potpuno neočekivano i vrlo zanimljivo. Iako mnogi misle da je HT-R-A zapravo dosadna dionica, zadnjih sam se godina uvjerio da zna biti vrlo nepredvidljiva i hirovita.
Mišljenja sam da će se nakon ovog stampeda koji zaista podsjeća na ex-dividend day trgovinu situacija primiriti i da će HT opet preskočiti 300 kn.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Po kojim pravilima naši mirovinci kupuju je zbilja zanimljivo. INA im nije bila simpa na 1600, ali je na 3600 postala poželjna, j…. logika.




29.04.2011., zadnji dan za dividenda prava.
Cijena dionice na dan dividendnih prava dosada nije bila veća od 10%, a što znači da sada bi trebala biti negdje 230 Kuna, a od 29.04.11. i 210-220 Kuna.

Nemojte zaboraviti da je i ovo posljednja izdašna dividenda HT, u ovoj ili slijedećoj godini ulazimo u EU, a do tada HT treba prilagoditi cjenik svojih usluga prema EU cjeniku, a što u prijevodu znači negdje 60-70% popusta na sadašnje cijene.

Evo i dokaza:

Tomato prema svim mrežama 0,19 lipa / minuta
Simpa prema svim mrežama 1,99 Kuna / minuta ( i to kao akcija do 31.03.11. )

Znači 1 munta Simpe vrijedi kao 10.5 minuta Tomata .
[/quote]

Nema šta, precijenjena dionica.. Još malo pa će razgovori biti i besplatni, a ovi HTovci to ni ne kuže, čak mislim da uprava uopće ni ne ulaže u razvijanje novih usluga.. Šta reći nego, kome treba dionica koja svake godine isplačuje dividendu od desetak posto, pa nemojte mi reći da je to dovoljan razlog da cijena dionice raste iz godinu u godinu.. pa nije valjda da se nađe toliko investitora koji bi htjeli dugoročno imati dionicu u svom portfelju.. I samo još jedno pitanje, gospon Loris, koliko dugo će razgovori biti ovako skupi i kada možemo očekivati krah kompanije?

[/quote]


Loris pa ti si veliki optimist, kažš ove ili iduće godine ulazimo u EU (mogu se samo nasmijati)

Kolege drage,

HT ima 10 i više puta skuplje razgovore od konkurencije jer imaju zajednički cilj s našom Vladom, "ODRATI“ građane ove zemlje u što je većem obliku moguće ". Zašto ????? Samo iz jednog prostog i potpuno jednostavnog razloga, a koji se čini toliko jednostavnim da zvuči neuvjerljivo, a on je NESPOSOBNA VLADA. Naša Vlada samo uzima, uzima i uzima .
Srećom spas uskoro dolazi, a on se zove EU . Zašto ???? Zato jer EU neće dozvoliti našoj Vladi da razmišlja i odlučuje o ničem drugom nego o okusu vode koju piju, spajalicama i sl. velikim pitanjima, a to nije metafora, ironija ili cinizam, doslovno je tako .
U tom smislu među prvima će nahebati HT i morati reducirati cijene svojih usluga pa gotovo 90 %, a u tom slučaju konkurencija će ga pregaziti jer već sada imaju poslovnu naviku raditi s 70% nižim cijenama istih usluga.

HT ove godine daje dividendu i izvlači novac za DT po zadnji put, ali zato je morao otpustiti još 300 radnika, a znam da svaki od tih radnika nije imao nikakvo pokriće za otpust, naprotiv nedostaje im ljudi, a dokaz tome je DT u Njemačkoj koji za iste usluge i broj korisnika ima zaposleno gotovo dvostruko radnika.
Da uskoro ćemo u EU, ali ne zato jer nemogo bez nas već im toliko novaca dugujemo da jedina mogućnost da to vratimo je da oni kontroliraju sva kretanja u RH u svedu ih u razumne okvire životnog dostojanstva.
I na kraju kolege, nemojte biti zadnje ovce koje će fondovi ovdje ošišati, njihov prosjek ulaza je oko 260 Kuna !!!!!!!!!!!!!!!!!

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

@Loris
ulaskom u EU postojat će maksimalne cijene usluga telefonije, koje su znatno niže nego trenutne. Normalno da je na malom tržištu kao što RH nemoguće očekivati ovolike zarade kao do sada, ali osobno očekujem da će HT preživjeti samostano, a možda i preuzeti nekog od malih ( jer ti nemaju šanse po još nižim cijenama, kad ne uspjevaju niti na ovim razinama ), ako im to bude od strateškog interesa.
E sada o ulagaču ovisi da li će u svojem portfelju držati HT dionicu na nižim div. prinosima ili relativno maloj promjeni vrijednosti dionice kroz godinu.




Ide to još dolje , Antiša ima pravo,

Ajoj,još jedan Antiša. [shocked]

[/quote]
Biće sutra jauka.
[/quote]
Istina biće jauka – onih koji su dokupljivali dlkv-r-a na ovim razinama, da dobar FI [lol].
Brzo bolno trežnjenje…..

New Report

Close