HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 03:50
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
35,36
124.716
3,527
35,20
35,40
0,28%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



ovo je vise nego odlicno izvjesce, takvo povecanje korisnika je super, dividenda je ok, i ja bi volio da je milijun ali i sa ovim sam i vise nego zadovoljan s obzirom da sam danas dobio obavjest od banke koja isplacuje najvecu kamatu u rh da ce je smanjiti zbog "bla bla bla", koja sada iznosi oko 5,7 za eure, prinos od 7 i nesto posto je odlican a kada pogledamo da su strasno povecali broj korisnika i jos cijena pada osjecam se kao da je bozic a ne valentinovo, samo da se cijena odrzi mjesec dana pa bi si ja mogao podebljat racun sa par stotina ht-a, mislim da svi ovi ssadasnji korisnici i ovi novi ce da mi odrzavaju prinos na ovoj dionici godinama

Tko ti daje kamatu 5,7% na eure koja je to banka, mislim da takva ne postoji.
[/quote]
Zavisi od iznosa. Preko 5% ti nude skoro sve, za iznos od 500.000€. Tako je bilo bar prije jedne godine. Što se pak tiče dividene, ja zadovoljan. Jedna dobro opremljena nova Mazda6 nije loša dobit samo na dividendi. A to koja je vrijednost dionice me ne zanima previše dokle god je iznad 233kn. To mi je srednja vrijednost, bez ovih dividendi u četiri navrata. Čisto pristojno, zar ne. Samo ne razumijem ove koji su jalni na HT. Pa imali su priliku kao i svi mi kupovat i prodavat. Netko više, a netko manje. Ne znam od kuda ta mržnja. [cool]

imam osjećaj da je danas bio ex dividend day, nedaj bože još kojeg! Objave dividendu, a ovi sruše dionicu 17 kn (skoro pa cijela dividenda). Mislim da to ima samo u Hrvatskoj, firma objavi 1,85 milijardi dobiti , a cijena dulje.

posotji u Beogradu [lol]

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


29.04.2011., zadnji dan za dividenda prava.
Cijena dionice na dan dividendnih prava dosada nije bila veća od 10%, a što znači da sada bi trebala biti negdje 230 Kuna, a od 29.04.11. i 210-220 Kuna.

Nemojte zaboraviti da je i ovo posljednja izdašna dividenda HT, u ovoj ili slijedećoj godini ulazimo u EU, a do tada HT treba prilagoditi cjenik svojih usluga prema EU cjeniku, a što u prijevodu znači negdje 60-70% popusta na sadašnje cijene.

Evo i dokaza:

Tomato prema svim mrežama 0,19 lipa / minuta
Simpa prema svim mrežama 1,99 Kuna / minuta ( i to kao akcija do 31.03.11. )

Znači 1 munta Simpe vrijedi kao 10.5 minuta Tomata .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


imam osjećaj da je danas bio ex dividend day, nedaj bože još kojeg! Objave dividendu, a ovi sruše dionicu 17 kn (skoro pa cijela dividenda). Mislim da to ima samo u Hrvatskoj, firma objavi 1,85 milijardi dobiti , a cijena dulje.

Problem je u tome sto dosta ljudi dodje na burzu sa ocekivanjem da je cjela stvar relativno predvidiva.

Burza je svugdje iracionalna a investitori su cesto iracionalni ljudi. To je cinjenica s kojom se covjek treba pomiriti.



29.04.2011., zadnji dan za dividenda prava.
Cijena dionice na dan dividendnih prava dosada nije bila veća od 10%, a što znači da sada bi trebala biti negdje 230 Kuna, a od 29.04.11. i 210-220 Kuna.

Nemojte zaboraviti da je i ovo posljednja izdašna dividenda HT, u ovoj ili slijedećoj godini ulazimo u EU, a do tada HT treba prilagoditi cjenik svojih usluga prema EU cjeniku, a što u prijevodu znači negdje 60-70% popusta na sadašnje cijene.

Evo i dokaza:

Tomato prema svim mrežama 0,19 lipa / minuta
Simpa prema svim mrežama 1,99 Kuna / minuta ( i to kao akcija do 31.03.11. )

Znači 1 munta Simpe vrijedi kao 10.5 minuta Tomata .
[/quote]

Nema šta, precijenjena dionica.. Još malo pa će razgovori biti i besplatni, a ovi HTovci to ni ne kuže, čak mislim da uprava uopće ni ne ulaže u razvijanje novih usluga.. Šta reći nego, kome treba dionica koja svake godine isplačuje dividendu od desetak posto, pa nemojte mi reći da je to dovoljan razlog da cijena dionice raste iz godinu u godinu.. pa nije valjda da se nađe toliko investitora koji bi htjeli dugoročno imati dionicu u svom portfelju.. I samo još jedno pitanje, gospon Loris, koliko dugo će razgovori biti ovako skupi i kada možemo očekivati krah kompanije?

[img][/img]

Mislim da je pad cijene dionice prouzrokovan prodajom velikih količina dionica HT od strane AZ fonda. On dulje vrijeme prodaje veće količine dionice ht-a a kupuje INU. Danas je odabrao povoljan dan za izlazak na burzu pa je zaljuljao ili srušio istu. Novci su mu potrebni da održava dostignutu cijenu dionice INE. Pitanje je koliko dugo će mu to uspjevati? Mislim da je cijena dionice INE neodrživa i samo je pitanje vremena kada će imati padajući trend. A onda će samo ponovno ostati povratak u HT…


29.04.2011., zadnji dan za dividenda prava.
Cijena dionice na dan dividendnih prava dosada nije bila veća od 10%, a što znači da sada bi trebala biti negdje 230 Kuna, a od 29.04.11. i 210-220 Kuna.

Nemojte zaboraviti da je i ovo posljednja izdašna dividenda HT, u ovoj ili slijedećoj godini ulazimo u EU, a do tada HT treba prilagoditi cjenik svojih usluga prema EU cjeniku, a što u prijevodu znači negdje 60-70% popusta na sadašnje cijene.

Da ali u EU čemo ući pripojeni s Kosovskim telekomom [thumbsup]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

Loris pa ti si veliki optimist, kažš ove ili iduće godine ulazimo u EU (mogu se samo nasmijati)

Veliki igrači koji su prodavai po 310 do 315 su srušili cijenu na 292 do 298 i u tim okvirima su opet kupovali, što im daje zaradu od 18 do 20 kuna po dionici. Još će ona rasti narednih dana.

Ide to još dolje , Antiša ima pravo,

Meni ova dionica uopće ne izgleda dobro. Trži se na 2,2 buka, prihodi su im manji za 10%, a sada je i dividenda smanjena. Smatram da će svaka naredna godina biti ista ili još lošija, ma koliko god se oni sa različitim akcijama trudili pridobiti nove korisnike.

New Report

Close