HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 30.06.2024. u 06:40
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,23
62.616
2,071
29,80
30,50
0,66%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

postoje, na SKDD.hr piše što sve treba. imaš primjer zahtjeva.


Mozda je OT, no jel netko zna koja je procedura za registraciju ziro racuna u SKDD radi isplate dividende? Znam da im treba nesto poslati, no nisam siguran sto tocno. Jel postoje neki formulari?

Tnx

kopiju ugovora o žiro računu i zahtjev za registraciju – napišeš sam, nema posebni formular (bar nije bio prije) i kopiju identifikacijske isprave (ID). Inače ima na njihovoj stranici ali evo:

29.06.2010

Poštovani,

SKDD vas obavještava da Zakon o izmjenama i dopunama zakona o porezu na dohodak (NN 80/2010) stupa na snagu 1. srpnja 2010. godine.

Članak 61. stavak 2. Zakona propisuje da se obveza isplate na žiro račun kod banke primjenjuje i za isplate dividendi i udjela u dobiti na temelju udjela u kapitalu za sve fizičke osobe. Slijedom navedenog, isplata dividende preko SKDD-a bit će moguća isključivo na žiro račune fizičkih osoba ovlaštenika prava na isplatu.

U slučaju da imate neisplaćena sredstva po osnovi dividende, molimo vas da SKDD-u na adresu: SKDD d.d., Heinzelova 62 a, 10000 Zagreb dostavite vlastoručno potpisan zahtjev (dopis) za upis žiro računa, te da obvezno priložite fotokopiju svoje važeće identifikacijske isprave (npr. osobne iskaznice) i fotokopiju ugovora o otvaranju žiro računa ili potvrde banke o otvaranju žiro računa. Za maloljetne osobe, predmetni zahtjev potpisuje zakonski zastupnik (roditelj ili staratelj) koji prilaže fotokopiju rodnog lista maloljetne osobe i fotokopiju svoje osobne iskaznice ili druge identifikacijske isprave te fotokopiju ugovora o otvaranju žiro računa maloljetne osobe ili potvrde banke o otvaranju žiro računa.

moze li mi netko objasniti sto je izvanredna dividend…kako steci prvo na nju? itd itd?

ovo je vise nego odlicno izvjesce, takvo povecanje korisnika je super, dividenda je ok, i ja bi volio da je milijun ali i sa ovim sam i vise nego zadovoljan s obzirom da sam danas dobio obavjest od banke koja isplacuje najvecu kamatu u rh da ce je smanjiti zbog "bla bla bla", koja sada iznosi oko 5,7 za eure, prinos od 7 i nesto posto je odlican a kada pogledamo da su strasno povecali broj korisnika i jos cijena pada osjecam se kao da je bozic a ne valentinovo, samo da se cijena odrzi mjesec dana pa bi si ja mogao podebljat racun sa par stotina ht-a, mislim da svi ovi ssadasnji korisnici i ovi novi ce da mi odrzavaju prinos na ovoj dionici godinama

ne mari za male stvari i ostat ce male

Fascinantno je kako cijena stoji na 298 i ne mrda već satima. Prodavači su zadovoljni, kupci su zadovoljni. Moguća polazna stanica za gore? [proud]

"Nature is always too strong for principle" - David Hume


ovo je vise nego odlicno izvjesce, takvo povecanje korisnika je super, dividenda je ok, i ja bi volio da je milijun ali i sa ovim sam i vise nego zadovoljan s obzirom da sam danas dobio obavjest od banke koja isplacuje najvecu kamatu u rh da ce je smanjiti zbog "bla bla bla", koja sada iznosi oko 5,7 za eure, prinos od 7 i nesto posto je odlican a kada pogledamo da su strasno povecali broj korisnika i jos cijena pada osjecam se kao da je bozic a ne valentinovo, samo da se cijena odrzi mjesec dana pa bi si ja mogao podebljat racun sa par stotina ht-a, mislim da svi ovi ssadasnji korisnici i ovi novi ce da mi odrzavaju prinos na ovoj dionici godinama

Tko ti daje kamatu 5,7% na eure koja je to banka, mislim da takva ne postoji.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU


moze li mi netko objasniti sto je izvanredna dividend…kako steci prvo na nju? itd itd?

Isto kao i za redovnu, moraš imati dionicu na neki datum, koji će biti obznanjen kad se objavi izvanredna dividenda. Npr., ako u 10. mjesecu 2011 kažu da će isplatiti još 10 kuna po dionici svakome tko ima dionicu na dan 31.10.2011.

"Nature is always too strong for principle" - David Hume

Gledam ovu jadnu burzu i sve ne mogu vjerovati. Koji smo mi idioti i jadnici.
Čini mi se da ZG burza postoji samo iz razloga da bi nas ova fondovska bagra i gamad štrigala. Sva sreća pa sam eto u minusu koju 1000 kn.
Kako ih nije sramota, kako ta HANFA dopušta ovakvu pljačku i ovakvo ponašanje.
Osječam se isto onako bespomoćno i prevareno kao što su se naši Vukovarski branitelji osjećali 1991. u logoru. Oni te tuku a ti se nemaš čime braniti.
Baš me zanima kome to odgovara ova cijena od 298????
Bando fondovska, lako vam se igrati našom lovom.
MOŽETE ŠTO HOĆETE; ALI NE I DOKLE HOĆETE!!

Inače, jedna smiješna stvar iz arhive postova koja mi je ostala u sjećanju, jedan dioničar INE je pitao 2009. godine, budući da se u godini koja završi s dobiti isplaćuje dividenda, da li sad kad je godina završila s gubitkom dioničari budu trebali nešto platiti? Ne treba se smijati ali smiješno je 🙂

"Nature is always too strong for principle" - David Hume

Očekivana dividenda za HT bila je oko 25 kn. Dakle, dividenda od nepune 23 kn je podbačaj, ali ne da bi nastala takva rasprodaja. Ako su dionice kupljene za 270 do 280 kn zarada je sasvim lijepa. Stoga ne vidim razloga za nezadovoljstvo. Ne razumijem pojedince s tako katastrofičnim izjavama.


moze li mi netko objasniti sto je izvanredna dividend…kako steci prvo na nju? itd itd?

U ovome slučaju shvati je kao Jetija,mnogi o njemu govore,al ga nitko nije stvarno i vidio……



ovo je vise nego odlicno izvjesce, takvo povecanje korisnika je super, dividenda je ok, i ja bi volio da je milijun ali i sa ovim sam i vise nego zadovoljan s obzirom da sam danas dobio obavjest od banke koja isplacuje najvecu kamatu u rh da ce je smanjiti zbog "bla bla bla", koja sada iznosi oko 5,7 za eure, prinos od 7 i nesto posto je odlican a kada pogledamo da su strasno povecali broj korisnika i jos cijena pada osjecam se kao da je bozic a ne valentinovo, samo da se cijena odrzi mjesec dana pa bi si ja mogao podebljat racun sa par stotina ht-a, mislim da svi ovi ssadasnji korisnici i ovi novi ce da mi odrzavaju prinos na ovoj dionici godinama

Tko ti daje kamatu 5,7% na eure koja je to banka, mislim da takva ne postoji.
[/quote]

ne smijem reklamirati jel nebi bilo u redu ali kada vec trazis banca populare, ali sada smanjuju tako da je ovo odlicno

ne mari za male stvari i ostat ce male

New Report

Close