HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 01.10.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,10
79.009
2,387
33,10
33,20
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


……………… čemu onda ovo "razočaranje" investitora koje se očituje u padu cijene? zar je netko očekivao 2,2 milijarde dobiti i 40 kuna dividende? pa ne može se isplaćivati u dividendu novac koji nije zarađen.

Najprije postavite pitanje, a onda i sami date odgovor. HT mora na cca 200 Kuna, a za sve razloge nazovite Mudrinića po objašnjenje.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Resultati su ok, ebitda marža nije značajnije pala, prihodi su pali šta je s obzirom na sve jaču konkurensiju i sniženje cena uticalo i na pad neto profita. Ipak, pad na mobilnim komunikasijama, delomično je ublažen rastom u internetskom i IPTV sektoru.

Šta se tiče dividende, pa to je očekivano i prije najavljeno iz DT-a da će sve da ide u dividende, a očito su neki špekulisali ne znam na kojim osnovama da će profit i dividenda biti veća nego lane. Radi se o value, a ne growth akciji pa su resultati posledica katastrofalnog stanja u lokalnoj privredi i zbog pada potrošnje, pa su u tom smislu oni prilično dobri. Mislim da će tek da uslede razočaranja kad ostale kompanije počnu da objavljuju izveštaje.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...


Cijena dionice nebi smjela biti preko 230 Kuna, ako se držimo tradicije ili 10% dividendi prinos od cijene dionice, a nakon toga bi treba biti 210 Kuna.

kakvih 10% – pa to je triput više nego za oročeni novac u banci. Na zapadnim tržištima ako dobijete 5% ste u jack-potu a na našem bi zbog povećanog rizika to trebalo biti 7% (duplo više od kamate na oročenje – i još malo pride) dakle dionicom bi se trebalo trgovati na 320kn. No tržište očigledno ne misli tako.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi


jel to prošao ex dividend day ??? [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol]

I meni je to palo napamet.
[lol]

kako ovce nasjedaju [lol] [thumbsup]

žao mi je tih naivnih jadnih ljudi koji nasjedaju i prodaju, a već danas će žaliti… [cool]


kako ovce nasjedaju [lol] [thumbsup]

žao mi je tih naivnih jadnih ljudi koji nasjedaju i prodaju, a već danas će žaliti… [cool]

čemu Vam je žao?! Pa nije burza humanitarna udruga?! Da bi jedni zaradili drugi moraju jednako toliko izgubiti…
To Vam je tako…nema tu emocija…

[cool]

++Računanje matematičara Hairije: 60 / 1200 * 100 = 2 % ; 1050 - 30 % = 700 ....niz će se nastaviti novim pothvatima!!!

Prošla baka s kolačima!

LEAVE THE WORLD BEHINED



@MyMoney

Ova dionica je trenutno jako precjenjene i svakome tko imalo razumije tržište to bi trebalo biti jasno, pad prihoda i dobiti će se nastaviti i to po još većoj stopi a dionica raste li ga raste, meni nije jasno zašto raste e to se ja pitam.

Raste? Prije godinu dana zatvorila je na 302. IPO je bio na 265. Dionica jedva da drži glavu iznad inflacije dakle, a s današnjim padom je ispod toga. Gdje baš nađe ovu dionicu da kažeš da raste i raste, e to se ja pitam

"Nature is always too strong for principle" - David Hume


Resultati su ok, ebitda marža nije značajnije pala, prihodi su pali šta je s obzirom na sve jaču konkurensiju i sniženje cena uticalo i na pad neto profita. Ipak, pad na mobilnim komunikasijama, delomično je ublažen rastom u internetskom i IPTV sektoru.

Šta se tiče dividende, pa to je očekivano i prije najavljeno iz DT-a da će sve da ide u dividende, a očito su neki špekulisali ne znam na kojim osnovama da će profit i dividenda biti veća nego lane. Radi se o value, a ne growth akciji pa su resultati posledica katastrofalnog stanja u lokalnoj privredi i zbog pada potrošnje, pa su u tom smislu oni prilično dobri. Mislim da će tek da uslede razočaranja kad ostale kompanije počnu da objavljuju izveštaje.


Mislim da su neki očekivali da će se isplatiti i zadržana dobit koje trenutno ima oko 9 kn po dionici čime bi ukupna dividenda narasla opet na prošlogodišnju razinu.
Ali većina vjerojatno nije ništa razmišljala a kamoli gledala izvještaje već je kupovala zato što su očekivali da će dividenda zauvjek biti 30 kn. Tako mu je čo’ek rekao.
Balkan, šta ćeš.

Ovo će vrlo brzo na stare puteve prema 330 kn.
Samo biseri prodaju ispod 300.
22,76 kn dividende je za neke malo [lol] .
Koje to firme iplaćuju masne dividende na našem tržištu?
Koliko firmi u Hrvatskoj posluju s dobitkom ?

Nemojte bezrazlozno rušiti cijenu!!!
Zašto prodajete ispod 320??


Prosječna danas je 305 kn, a cijena je jako srušena na malim količinama. Prošli tjedan netko je u jednoj transakciji kupio 44.000 dionica po 309 kn, a dosadašnji promet HT-a za 2 sata trgovanja je 35.000 dionica. Tko prodaje po ovim cijenama gubi dividendu, pa je to kao da prodaje po 270 kn. Suludo [bye]

nije da su rezultati izvan očekivanja i najava.. nego baš ono- u dlaku.

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

New Report

Close