HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 08:34
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
35,25
7.192
204
35,20
35,40
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Uffff…

Koja transakcija po 309,00kn…

Netko je kupio gotovo 45.000 dionica. Transakcija teška oko 14.000.000,00 kn

Molgi bi još koju stepenicu gore…

netko je i prodao 🙂 dam se kladio da nije raiffaisen 😀 prije da je kupio


Ocekujte dividendu veću od 30kn..
Razum nam govori da se mora iskoristiti
prigoda neoporezivanja.
Iznos dividende će biti iznenađenje !!

Po meni bi bili glupi da ovu šansu ne iskoriste jer malo koja država u europi je ostala da nema
porez na dividendu a valjda ćemo i mi biti dio europe pa daj što možeš i budi miran.

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh


Uffff…

Koja transakcija po 309,00kn…

Netko je kupio gotovo 45.000 dionica. Transakcija teška oko 14.000.000,00 kn

Molgi bi još koju stepenicu gore…


Ovdje je sigurno da netko veliki ima neku informaciju.

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Vidjet ćemo poslije 18.00 tko je uzeo to.

Kakva informacija?
Dividende će biti, to nije upitno, samo što će biti nešto manja od lani, e sad koliko manja to je pitanje?


Vidjet ćemo poslije 18.00 tko je uzeo to.

što bi vidio iza 18.00?

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


Vidjet ćemo poslije 18.00 tko je uzeo to.

Mislim da ćemo to moći vidjeti tek nakon 3 trgovinska dana, a tada će se ujedno znati i dividenda, pa neće biti toliko bitno…

Smatram da je pametno danas ili sutra ući sa slobodnim cashom u HT jer bi cijena u ponedjeljak, nakon prijedloga o iznosu dividende, trebala narasti ako cemo biti skromni, bar na 320,00kn, a ukoliko zbog špekulacija oko uvođenja poreza na tržištu kapitala od sljedeće godine dividenda bude izdašnija (npr. preko 30kn) vjerujem da bi lako mogli biti i između 330,00-350,00kn…kroz kraci period…


Uffff…

Koja transakcija po 309,00kn…

Netko je kupio gotovo 45.000 dionica. Transakcija teška oko 14.000.000,00 kn

Molgi bi još koju stepenicu gore…

Moj bed. Htio sam 14.000 a upisao sam 14.000.000. Neće se ponoviti 🙂

"Nature is always too strong for principle" - David Hume

top 10 se smanjio, AZ i dalje prodaje al sad je i skrbnički PBZ značajno skratio poziciju.
jel to london? to me muči, a pogotovo ovih današnjih 45.000 komada.


Smatram da je pametno danas ili sutra ući sa slobodnim cashom u HT jer bi cijena u ponedjeljak, nakon prijedloga o iznosu dividende, trebala narasti ako cemo biti skromni, bar na 320,00kn, a ukoliko zbog špekulacija oko uvođenja poreza na tržištu kapitala od sljedeće godine dividenda bude izdašnija (npr. preko 30kn) vjerujem da bi lako mogli biti i između 330,00-350,00kn…kroz kraci period…

slažem se!
na toj cijeni (330-350) mogla bi se odigrati i prodaja 10% HT-a J.P.Morganu i Nomuri…
naime dividenda neka bude min. 25 kn + sadašnji 308 kn = 333 kn, još ako daju neku premijicu za takav paket, bez problema je cijena na 350 kn [thumbsup]


Mogu i ovi nesposobnjakovići,ako ih Škegro nagovori,a neće.Porez na dividendu je neizbježan,samo ja mislim da se nas "talibana" to neće ticati.Bio je prijedlog da se oporeziva dividenda veča od 50 000 kn.Nažalos,malo je takvih koji bi plačali porez na takovu dividendu.
Kada bi mi bila takva divid.nebi mi bilo teško nešto dati za opče dobro. [proud]

nemojte se toga bojati, svi pametni ekonomisti tastupaju porez na kapitalnu dobit (prodaja misnu kupnja, ako ste na dobiti) a ne dividenda. igrom slucaju, eng jezik koristi termin div yield…tu postoji prblem dvostrukog oporez itd…jedino bi bilo pametno porez na kap dobit, a ne da dividendu, ali i porez na izvlacenje dobiti iz RH. I vi bi prostali da vam se oporezuje dividenda???

New Report

Close