HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 22:36
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,10
33.298
1,006
33,10
33,20
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ne mogu vjerovat da odgovaram na ovakva pitanja…

Polako kolegino. Pa još nisu pravo ni počeli dolazit. Tek je predsezona.

No respect

Prevelika potražnja bit će problem

Ako izuzetno velik broj građana kupi dionice T-HT-a, to bi moglo prouzročiti problem mirovinskim i investicijskim fondovima, a što pak može utjecati na kasnije formiranje cijene. S obzirom na razinu javnog interesa, nije isključena mogućnost da građani kupe pet milijardi kuna dionica, a s druge strane, prema mišljenju dobro upućenih, svi hrvatski mirovinski i investicijski fondovi zbog vlastitih zakonskih ograničenja bit će spremni kupiti od 2,5 do 3 milijarde kuna dionica T-HT-a. To znači da na burzi ne može biti zajamčena visoka likvidnost dionice uz cijene više od 350 kuna po svakoj. Pri manjem zanimanju građana fondovi bi imali šanse upisati dio dionica po malo nižim cijenama te bi onda kasnije više mogli trošiti na kupnju od građana uz malo više cijene. Problem je što je malo onih koji su spremni držati dionicu T-HT-a na dugi rok.

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

Vrijede li mi punomoći i za prodaju dionica ili moram raditi nove?

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ

Jučer navečer slučajno u društvo naleti tip koga znam,ali nismo se vidjeli od rata,i poslije prevrtanja starih događanja uozbilji i se i ponudi svima nama po 3000 kn za punomoć po paketu i 75 kn za svaki dodatni JMBG i ime i prezime koji mu pošaljemo za otvaranje punomoći ,krene sa pričom da obilazi i skuplja do 2000 punomoći.
Onaj sa 200 je mala beba šta se sprema…
Pa ti sad vidi tog lika,znam da ne radi sve za sebe i da je jak u određenim krugovima.
Ima li neko sličnih iskustava sa naknadama za ustupanje punomoći?
Nadam se da neće Hanfa da mi se navali na grbaču zbog ovog posta …[smiley2][smiley2][smiley2]
U svakom slučaju šerif i šerifčići će imati toliko posla da nam neće stići dostaviti obavijesti na vrijeme….[smiley6]

None but ourselves can free our minds.Life is one big road with lots of signs. So when you riding through the ruts, don't complicate your mind.Bob's words


Dugo već pratim polemiku oko “The IPO-a” i mislim kao i većina da će svakako biti više ljudi koji će upisati. Jedan mali detalj mi je “zapeo” za oko. U isto vrijeme prije IPO-a Ine, znači 2-3 tjedna prije izlaska na burzu, broj posjeta na ovom našem omiljenom FORUMU na temi INA, bio je 2x veći nego je broj posjeta sada na temu HT-a. Malo kontradiktorno, apsurdno ili nešto drugo? Ovo ne mora ništa značiti čak i ako je ovo jedan od najčitanijih portala ove tematike ili znači nešto treće? Da li će zaista toliki broj ljudi upucati milijarde k. ili je u pitanju nešto četvrto? [smiley2]

INU je upisalo oko 45.000 građana.
Na HT-u će biti barem 145.000 građana a vjerojatno i više.
Osobno sve koje znam da su upisali INU upisat će i HT.
Također znam i 15-20 ljudi koji nisu upisali INU a upisat će HT.

Ja mislim da neće biti više od 100.000 ljudi upisano.

Uglavnom čvrsti asseti.........i nešto kartušine za razbibrigu

Ako vlada svih 23% dionica proda građanima i fondovima na IPO-u koliko onda ostaje agentima koji će štiti dionicu prvi mjesec?

Šta mislite kolika će biti cijena?
Vaša predviđanja molim.

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ


Jučer navečer slučajno u društvo naleti tip koga znam,ali nismo se vidjeli od rata,i poslije prevrtanja starih događanja uozbilji i se i ponudi svima nama po 3000 kn za punomoć po paketu i 75 kn za svaki dodatni JMBG i ime i prezime koji mu pošaljemo za otvaranje punomoći ,krene sa pričom da obilazi i skuplja do 2000 punomoći.
Onaj sa 200 je mala beba šta se sprema…
Pa ti sad vidi tog lika,znam da ne radi sve za sebe i da je jak u određenim krugovima.
Ima li neko sličnih iskustava sa naknadama za ustupanje punomoći?
Nadam se da neće Hanfa da mi se navali na grbaču zbog ovog posta …[smiley2][smiley2][smiley2]
U svakom slučaju šerif i šerifčići će imati toliko posla da nam neće stići dostaviti obavijesti na vrijeme….[smiley6]

Vidim ja da će ovaj IPO THT-a, postati ruglo za pranje novca. A nije ni čudo, kad se spominje
40-80% zarade u kratkom roku. Zašto dilat drogu, ili pljačkat banke kad možeš uložiti
u dionice THT-a.[smiley1][smiley1][smiley1]

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


Ako vlada svih 23% dionica proda građanima i fondovima na IPO-u koliko onda ostaje agentima koji će štiti dionicu prvi mjesec?

to dovoljno govori koliko je IPO transparentan i jasan, u biti se prodaje 20%, a onih 3% bi trebalo biti za reguliranje (u stvarnosti ce prodati svih 23% jer ce potraznja biti ogromna) vjerojatno onih 3% mirovinskim fondovima uz uvijet da cijena ima kontinuirani rast prvih mjesec-dva, dakle do izbora, a onda se vise nece moci (niti htjeti) kontrolirati trziste
no, ono sto mene zbunjuje jest da ne znam gdje su onih 3% ili vec koliko ce ici na LSE, da li su onda onih 3% iznad 20%, (onda ne znam s cime bi mogli stabilizirati cijenu) ili ce uzeti od onih 20% koje su striktno namjenjene za IPO (onda nije 20% nego 17%, dakle jos manji broj dionica za gradjane)
no, dobro to cak i nije sad toliko bitno jer ce povecanjem cijene dionica biti zadovoljeni svi, ono sto je bitno jest da jos uvijek ne znamo kako ce paketi eventualno rezati i da prospekt nece biti moguce vidjeti do samog pocetka IPO-a, sto je neshvatljivo (neovisno sto za 90% gradjana prospekt nista ne znaci jer ga ne mogu razumjeti, i sto je IPO politicke naravi) ipak se trebaju slijediti odredjena pravila i postovati propisi

toliko o pravnoj drzavi, transparentnosti i jednakom statusu za sve…

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

3% će kupiti banke nositeljice ipoa za korekciju i stabilizaciju na burzi! Prednos maximalno građanima, onda mirovinskim fondovima ( kojih je 4 ), zatim što ostane fondovima s tržišta kapitala ( kojih je cca 40, dioničkih – mješovitih, koji su spremni ukrkat 2 – 2,8 milijardice! )
Drugo je sve ANALITIKA, MATEMATIKA, FRAKTALNA GEOMETRIJA i razboritost!
Sve informacije su svima DOSTUPNE, samo je razlika u čitanju i svačanju istih![smiley13]
Bit će bolje![smiley13]

Pitanje svih pitanja je da li će u prospektu pisati način rezanja. Moja brokerica kaže da vjerojtno neće a ako i hoće da će imati pravo mijenjati. Tako da izgleda nećemo ništa znati do završetka upisa. Ako se ne varam tako je bilo i kod Magme.[smiley3]

New Report

Close