HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 18:28
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ovdje pokušavam osvijestiti ljude samo s razlogom da se stvori krtična masa u pokušaju nacionalizacije HT-a ponovo .

nacionalizacija (kao i državno vlasništvo) je dobra ideja samo u slučaju odgovorne političke elite a ja takvu elitu u Hrvatskoj ne vidim. Jedine naznake toga imali smo za vrijeme Račana (smanjenje nelikvidnosti, infrastrukturni projekt u vlasništvu države). Ovima i poziciji i opoziciji ne vjerujem ni jedne jedine riječi. Jedini razlog za koji bi izišao na izbore je da se kandidira Rohatinski. Dakle što se tiče naših trenutnih moćnika – najbolja solucija je sve rasprodati i liberalizirati. Kada ne budu mogli zapošljavati svoje poslušnike krast će pomalo i skrivećki a ne zgrtati nemilice u stranačke blagajne kao što je slučaj sada.
[/quote]

Sve opcije si razradio osim najbitnije ili mali dioničari.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Kolega poštar kako komentirate ovo:
http://www.poslovni.hr/vijesti/otkazi-za-556-radnika-thta-nezakoniti-156779.aspx

…Općinski sud u Zagrebu donio je prvostupanjsku i nepravomoćnu presudu kojom se utvrđuje da je T-HT 2005. godine nezakonito i protivno tada važećem kolektivnom ugovoru otpustio 556 radnika…

Nisam neki stručnjak za pravo ali ako su otkazi bili nezakoniti onda će ljude trebati vratiti na posao i isplatiti im plaće za ovih 5 godina.

Što znači ako je prosječna plaća bila 4500 kn, riječ je od 150 mil kn?
Presuda je nepravomoćna ali ako sam u pravu što se tiče kazne onda bi mogle biti rezervacija u Q3.

A gdje su još tužbe za korištenje monopolističkog položaja, tamo je kazna 1-5% godišnjeg prihoda ili od 80 -400 mil kn.


Kao prvo,presuda nije pravomočna i sad o tome pričati je bezveze.Zato postoje žalbe.Kao drugo za HT je ta lova kikiriki.
Treče;ako su djelatnici toliko željni da se vrate na posao moraju također vratiti otpremnine od 150 000-320 000 kn.kako tko i to također sa kamatama.Kao što vidiš priča ima lice i naličje.
Četvrto;stvarno nas sve skupa matretiraš.

Ne znam g. Poštar kako će sve ovo završiti, nadam se najboljem ishodu [pray] ( za radnike naravno).

Ne znam kako će ni ovo završiti:
http://www.poslovni.hr/vijesti/htu-prijete-kazne-i-otkazi-156544.aspx?id=156544
…Zakon, naime, propisuje kaznu od 1 do 5 posto bruto prihoda. Kako su u pitanju dva predmeta to je ukupno do 850 mil. kuna moguće kazne što je polovina neto dobiti HT-a…

Svi znamo da je državna blagajna prazna, moglo bi se zagrabiti u HT-ovu blagajnu a bilo bi i pošteno da nam vrate malo onoga što su ukrali. [bye] [bye] [bye]

Ja znam g. Poštar da se sve ovo vama ne sviđa ali ja ovdje pišem samo argumentima i činjenicama (samo negativnim), i možete biti zahvalni što vam bestplano serviram podatke.


Ne znam g. Poštar kako će sve ovo završiti, nadam se najboljem ishodu [pray] ( za radnike naravno).

Ne znam kako će ni ovo završiti:
http://www.poslovni.hr/vijesti/htu-prijete-kazne-i-otkazi-156544.aspx?id=156544
…Zakon, naime, propisuje kaznu od 1 do 5 posto bruto prihoda. Kako su u pitanju dva predmeta to je ukupno do 850 mil. kuna moguće kazne što je polovina neto dobiti HT-a…

Svi znamo da je državna blagajna prazna, moglo bi se zagrabiti u HT-ovu blagajnu a bilo bi i pošteno da nam vrate malo onoga što su ukrali. [bye] [bye] [bye]

Ja znam g. Poštar da se sve ovo vama ne sviđa ali ja ovdje pišem samo argumentima i činjenicama (samo negativnim), i možete biti zahvalni što vam bestplano serviram podatke.

pušing koliki si ti u kratkom vremenu napravio na optimi neće niko napravit ovdje.oko 40%, jel tako?
probao si špekulirat i dobio si po prstima.i sad bi svoj precjenjeni špekulantski aset, mijenjao za ovaj investitorski dragulj.
e neće ići!

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!



Ne znam g. Poštar kako će sve ovo završiti, nadam se najboljem ishodu [pray] ( za radnike naravno).

Ne znam kako će ni ovo završiti:
http://www.poslovni.hr/vijesti/htu-prijete-kazne-i-otkazi-156544.aspx?id=156544
…Zakon, naime, propisuje kaznu od 1 do 5 posto bruto prihoda. Kako su u pitanju dva predmeta to je ukupno do 850 mil. kuna moguće kazne što je polovina neto dobiti HT-a…

Svi znamo da je državna blagajna prazna, moglo bi se zagrabiti u HT-ovu blagajnu a bilo bi i pošteno da nam vrate malo onoga što su ukrali. [bye] [bye] [bye]

Ja znam g. Poštar da se sve ovo vama ne sviđa ali ja ovdje pišem samo argumentima i činjenicama (samo negativnim), i možete biti zahvalni što vam bestplano serviram podatke.

pušing koliki si ti u kratkom vremenu napravio na optimi neće niko napravit ovdje.oko 40%, jel tako?
probao si špekulirat i dobio si po prstima.i sad bi svoj precjenjeni špekulantski aset, mijenjao za ovaj investitorski dragulj.
e neće ići!
[/quote]

ma pusti ga, melje bez veze, pa svaka firma mora delati rezervaciju kad se digne tužba protiv nje tak da je lova već rezervirana ako dođe do gubitka spora, Antiša to zna ali "nemre zdržati"




Ne znam g. Poštar kako će sve ovo završiti, nadam se najboljem ishodu [pray] ( za radnike naravno).

Ne znam kako će ni ovo završiti:
http://www.poslovni.hr/vijesti/htu-prijete-kazne-i-otkazi-156544.aspx?id=156544
…Zakon, naime, propisuje kaznu od 1 do 5 posto bruto prihoda. Kako su u pitanju dva predmeta to je ukupno do 850 mil. kuna moguće kazne što je polovina neto dobiti HT-a…

Svi znamo da je državna blagajna prazna, moglo bi se zagrabiti u HT-ovu blagajnu a bilo bi i pošteno da nam vrate malo onoga što su ukrali. [bye] [bye] [bye]

Ja znam g. Poštar da se sve ovo vama ne sviđa ali ja ovdje pišem samo argumentima i činjenicama (samo negativnim), i možete biti zahvalni što vam bestplano serviram podatke.

pušing koliki si ti u kratkom vremenu napravio na optimi neće niko napravit ovdje.oko 40%, jel tako?
probao si špekulirat i dobio si po prstima.i sad bi svoj precjenjeni špekulantski aset, mijenjao za ovaj investitorski dragulj.
e neće ići!
[/quote]

ma pusti ga, melje bez veze, pa svaka firma mora delati rezervaciju kad se digne tužba protiv nje tak da je lova već rezervirana ako dođe do gubitka spora, Antiša to zna ali "nemre zdržati"
[/quote]

Imaš u revidiranom izvješću za 2009g sve rezervacije, a ovih za otpuštene zaposlenike i zbog korištenja monopolističkog položaja nema.
Žalosno je što ja kao jedan veliki mrzitelj T scuma to znam a vi nemate blage veze, jedino što vi znate da je HT dobra firma.

@ Loddy

Pušing na Optimi je 30%, nije ni komad kupljen iznad 40 kn a ispod 30 kn su kupljene solidne količine.
Imam još nešto casha pa što se mene tiče može i na 20 kn!!!
Optima je dionica na kojoj će se u sljedećih par godina zaraditi bogastvo a na HT-u tek mrvice ako bude i to!

jel to naglasak na "moguće"?

a 40 kn/opte-r-a nije puno ako ju "optika" ht 2011-12 ne odvede u stečaj, lp


jel to naglasak na "moguće"?

a 40 kn/opte-r-a nije puno ako ju "optika" ht 2011-12 ne odvede u stečaj, lp

Baš će HT-ova optika nekoga otjerati u stečaj.
FTTH će 2014g možda koristiti 15% korisnika interneta, u Europi se to i nije baš iskazalo, baš će sad kod nas ljudi poluditi za superbrzim internetom.

Pričate gluposti, i da HT sutra ima gotovo pola RH povezane optikom tko bi normalan sad u vrijeme recesije plačao veće račune zato da ima 7,10 ili 15 Mbps? Neće još par godina FTTH doživjet neku revoluciju, jedino ima šanse kod velikih firmi…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/telekomunikacije/suddeutsche-zeitung-afera-u-dt-u-vodi-u-crnu-goru-i-makedoniju,90689.html

dobro, a gdje je odgovor "sindikata" na ovaj proboj preko 260, nije valjda nedostatak streljiva [lol]


Pričate gluposti, i da HT sutra ima gotovo pola RH povezane optikom tko bi normalan sad u vrijeme recesije plačao veće račune zato da ima 7,10 ili 15 Mbps? Neće još par godina FTTH doživjet neku revoluciju, jedino ima šanse kod velikih firmi…

….. tako je kolega, mi bumo "tunelirali" alternativci nek sms-saju [thumbsup]

New Report

Close