HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.09.2024. u 03:56
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
31,72
19.474
614
31,70
31,80
-0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Danas se moram odlučiti, pa bih molio ako netko nešto zna o tome, hitno mi je. hvala!


Danas se moram odlučiti, pa bih molio ako netko nešto zna o tome, hitno mi je. hvala!

Nemaš nikakvih skrivenih troškova. Ja sam već tri godine na office box(isto kao home box ali za poduzeća). Ako imaš novi homebox(crni) još je bolji i brži nego što ja imam. Kod mene veza pukne svakih 3 do 4 dana ili ako je loše vrije, tj da jako grmi.
Ako imaš dobar signal(dosta su 2 crte) ide ko šajeta.
Dobro došao u klub.

Ako ti što zatreba javi se na privatni mail, Ja sam doktorirao na home box-u. Po svim zakonima fizike trebao bih imati samo GPRS a ja imam HSDPA. Nikome u Vipu nije jasno kako. Slobodno se javi

Bolje pametno ležati nego ludo raditi. (F.D.)

Evo malo informacija iz susjedstva.

Telekom Slovenije

– bivši monopolista (odlična firma)
– ali kod Slovenaca je liberalizacija tržišta počela nešto prije nego kod nas
– i kad je konkurencija uzela maha, počeli su padati udjeli na tržištu (vidljivo na grafu)
– što je naravno utjecalo na cijenu dionice (također vidljivo na grafu)
– sada se trže na P/B 0,58 i P/E 24,58

Znate li da je HT-u book na 122 kn? [shocked] [undecid]

Antiša drži se Optime, ako imaš HT bježi glavom bez obzira…zašto si toliko aktivan na ovom topiću?

Kune nisu problem, kuna nema


Evo malo informacija iz susjedstva.

Telekom Slovenije

– bivši monopolista (odlična firma)
– ali kod Slovenaca je liberalizacija tržišta počela nešto prije nego kod nas
– i kad je konkurencija uzela maha, počeli su padati udjeli na tržištu (vidljivo na grafu)
– što je naravno utjecalo na cijenu dionice (također vidljivo na grafu)
– sada se trže na P/B 0,58 i P/E 24,58

Znate li da je HT-u book na 122 kn? [shocked] [undecid]

A da li vi znate da je P/E kod HT-a 12 ? Da li znate koliku dividendu daje HT a koliku ST ? Da li vam je poznato da je slovenski telekom jedna vrlo loša kompanija sa vrlo niskom profitabilnosti? Da li znate da im je EBIT u zadnjoj godini pao skoro 70% ?

ST ROA 1,3 % ROE 2,3 %
HT ROA 14% ROE 16%

Te dvije kompanije su neusporedive

Zato ga je zamalo HT kupio, srećom zbog politike nije što je na kraju dobro ispalo.

Kune nisu problem, kuna nema

Pazite, govorite o NAJLIKVIDNIJOJ dionici ZSE, pa i šire – obujam dnevnog trgovanja je većinom veći od zbroja svih ostalih trgovanja na ZSE… 🙂

proklet bio na božić 2010.


Antiša drži se Optime, ako imaš HT bježi glavom bez obzira…zašto si toliko aktivan na ovom topiću?

[thumbsup]


Kolega proucite zasto postoje i cemu sluze regulatori, takodjer pogledajte kakve je praksa u slicnim slucajevima u EU i stvari ce vam biti jasnije…

Mozda ste me krivo shvatil,HT nemora dati besplatno na koristenje svoju optiku alternativcima, ali im mora omoguciti da istu tu optiku unajme po fer cjeni


Kolega,ne pravite se grbavi.Samo HT ima lovu za otiku.Prekinuli su izgradnu i investicije zbog po njima neisplativosti investicije po takvim uvijetima koje im je nametnuo regulator.Posljedica je da i dalje ružimo po bakru i zaostajemo u tehnologiji.Inače regulatora si možeš objesiti mačku za rep.Neka on napravi optiku i daje svima pristup po tim uvijetima kad su tolko pametni.

A da li vi znate da je P/E kod HT-a 12 ? Da li znate koliku dividendu daje HT a koliku ST ? Da li vam je poznato da je slovenski telekom jedna vrlo loša kompanija sa vrlo niskom profitabilnosti? Da li znate da im je EBIT u zadnjoj godini pao skoro 70% ?

ST ROA 1,3 % ROE 2,3 %
HT ROA 14% ROE 16%

Te dvije kompanije su neusporedive

HT-u P/E nije 12, onaj ttm podatak na "moje dionice" nije točan, a ST-u su brojke iz 2009g.
Ali usporedbe se uvijek mogu vući:
– u Sloveniji je liberalizacija tržišta došla prije nego kod nas i djelomično zbog toga ST sada izgleda tako, samo je prije ušao u fazu koja čeka HT
– bitna razlika je što je HT privatna firma a ST državna
– bitna razlika je također što je Slovenija u EU, pa mora poštovati neke pravne stečevine koje se kod na još uvijek mogu izbjegavati

Dionica HT-a prema trenutnome poslovanju nije skupa, a ovo je samo jedan primjer kako može završiti.
Tele2 i alternativci opasno prijete, a vi se zapitajte kad Hrvatska uđe u EU hoće li HT imati privilegiju kod javnih nabava ili kad se promijeni vlast hoće li Mudrinić imati utjecaja kod Milanovića.


Antiša drži se Optime, ako imaš HT bježi glavom bez obzira…zašto si toliko aktivan na ovom topiću?

Ovdje mi je drago i zanimljivo pisati, već sam počeo vas, šumara, poštara doživljavati kao obitelj!!! [wink]

evo samodola u akciji!
fala bogeku da ga imamo!
on je nas pravi zastitnik!
predlazem da ga se odmah smijeni da bi mogao postati blazenim

meister, 18.08.2010. u 09:25
Zagrebačka burza – poništenje transakcije HT-R-A od 16. kolovoza 2010.g.

17.8.2010 14:49:00

Sukladno čl. 366. Pravila Zagrebačke burze, Burza može poništiti transakciju kako bi zaštitila javni interes, ulagatelje te pravično i uredno odvijanje tržišnih aktivnosti.
Obzirom da je provedenim nadzorom uočeno da je transakcija dovela do iskrivljene slike tržišta, odlučeno je o poništenju transakcije br. 345 dionicama HT-R-A (1 kom po 257,52 kn) od 16. kolovoza 2010.g.

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.

New Report

Close