HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.09.2024. u 20:35
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,16
93.434
2,905
32,10
32,20
-0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Što to znači:
– moja susjeda mora dolaziti kod mene doma da bi dobila kvalitetniju uslugu nego što ima kod kuće!!!

– a ja čula kako vaša supruga odlazi do susjeda da bi dobila kvalitetniju uslugu nego što ima kod kuće.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Pozvao bi vas da testirate moju uslugu, ali nažalost zbog samo nama znanih razloga to nije moguće.

Nemam suprugu, nisam oženjen ali mogu se pohvaliti da živim kao James Bond. [proud] [cool] [wink]

OPERTATERI BILJEŽE PAD PRIHODA

Hrvati prvi put smanjili minute na mobitelima.

ZAGREB – U prvih šest mjeseci ove godine, pokazuju podaci Državnog zavoda za statistiku, poslali smo 1,5 milijardi tekstualnih poruka, što je za 17, 6 posto manje nego u istom razdoblju prošle godine. U drugom ovogodišnjem tromjesečju poslali smo 17,1 posto manje poruka, odnosno ukupno 749 milijuna.

Osjeća se i pad trenda u slanju multimedijalnih poruka (MMS-ova) pa smo tako u prvih šest mjeseci poslali 10,5 milijuna takvih poruka, odnosno 12, 4 posto manje nego što smo to učinili lani. Iako smo zemlja koja obožava mobitele, smartphone, razgovor u pokretu i tipkanje poruka, po prvi je puta zabilježen i pad utrošenih minuta u razgovoru. Podjednako se to odnosi i na fiksnu i na mobilnu telefoniju.

Naime, grube statistike govore da posjedujemo 6,5 milijuna mobitela, što znači da svaki građanin posjeduje 1,5 mobitela. Vlasnici smo 300 tisuća smartphonea, a godišnje na pozive, tekstualne i multimedijalne poruke, internet i ostale sadržaje trošimo više od sedam milijardi kuna! Na jedan mobilni telefon prosječni korisnik potroši 100 kuna mjesečno, no ekonomska je kriza očito uzela maha pa se i ta brojka u zadnjih nekoliko mjeseci smanjila. Zbog toga i telefonski operateri bilježe značajan pad prihoda.
Jednak pad
Tako smo u prvih šest mjeseci na mobitel razgovarali 2,88 milijardi minuta, a na fiksni telefon 2,63 milijarde minuta. Obje vrste mreža time su zabilježile jednak pad utrošenih minuta – 1,8 posto u odnosu na prvo polugodište prošle godine.

Većina minuta i u pola godine i u drugom tromjesečju utrošena je u unutarnjem prometu. U pokretnim je mrežama u unutarnjem prometu u šest mjeseci i u drugom tromjesečju utrošeno po 98,6 posto ukupnih minuta, a u nepokretnim malo više od po 95 posto ukupnih minuta.
Jutarnji list

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!


Kolega HaoRen niste baš u pravu što se sela tiće. Mi smo na žalost predgrađe grada i brojimo 15 000 stanovnika, a na žalost kažem to zbog toga što se za sada optima vjerojatno neće širiti prema manjim mjestima. No i to treba razjasnit i odrediti čija je infrastruktura, ako sam ja morao platiti uvođenje telefona 1500dm u bivšem socijalizmu. Po meni bi to tada trebalo biti državno i tada bi ht u potpunosti izgubio monopol. Ne kažem da ht nije jak. Vjerojatno može sve ove okolne firme potopiti, osim možda vipa. No ht-u nikad dosta novaca i da nije optime i drugih providera, još uvijek bi plaćali 1gb prometa 100kn. Kako kaže i kolega Antiša mislim da će izlaskom iz krize svi oni više zarađivati, no isto tako mislim i da će optima sve veći dio kolača uzimati.

Dobro je da ste spomenuli i pitanje DTK koje ce se morati kad-tad rješiti i to ce itekako utjecati na cjenu HT-R-A…Sličan problem se sada dogadja s FTTHom, HT bi bio zakonski prisiljen davati na koristenje svoju infrastrukturu manjim telekomima, sto on naravno ne želi trenutno i zato još ništa od uvođenja FTTH…

Nisam dugo citao o ovo problemu pa sam malo ispao iz štosa no koliko se sječam, HT planira prerezati stare bakrene žice i potpuno se osloniti an svoj FTTH cime bi OT i slicni autoatski izgubili korisnike jer se nebi mogli fizički vezati za njih bez da i HT dopusti koristenje njegove infrastrukture…I tu naastaje problem koji se mora rjesiti, ako nista rjesit ce se danom ulaska RH u EU jer ce tada HT biti jos jaće zakonski prisiljen da kao operater sa znatno tržišnom snagom mora dati na raspolaganje do svoje infrastrukture manjim telekomima.

FTTH nije bas mala stvar i lansiranje ove tehnologije lansirati će i ovu dionicu u nebesa

...

FTTH nije bas mala stvar i lansiranje ove tehnologije lansirati će i ovu dionicu u nebesa

FTTH na dionicu HT-a nebi trebao imati nikakvoga utjecaja, već je to jedna ozbiljna prijetnja.
Regulator je doinio odluku da HT mora napraviti velelprodajnu ponudu za pristup FTTH alternativcima s faktorom X od 40%.
Ako HT na kraju popusti i to napravi altrnativci će imati najviše koristi od toga jer će moći ponuditi telefon i internet na područiju čitave Hrvatske. Za sada Optima ima najveću dostupnost od 40% priključaka.

Sam po sebi FTTH neće imati velikog utjecaja na poslovanje HT-a jer u Europi tek 15% korisnika interneta koristi takav pristup.



Kolega HaoRen niste baš u pravu što se sela tiće. Mi smo na žalost predgrađe grada i brojimo 15 000 stanovnika, a na žalost kažem to zbog toga što se za sada optima vjerojatno neće širiti prema manjim mjestima. No i to treba razjasnit i odrediti čija je infrastruktura, ako sam ja morao platiti uvođenje telefona 1500dm u bivšem socijalizmu. Po meni bi to tada trebalo biti državno i tada bi ht u potpunosti izgubio monopol. Ne kažem da ht nije jak. Vjerojatno može sve ove okolne firme potopiti, osim možda vipa. No ht-u nikad dosta novaca i da nije optime i drugih providera, još uvijek bi plaćali 1gb prometa 100kn. Kako kaže i kolega Antiša mislim da će izlaskom iz krize svi oni više zarađivati, no isto tako mislim i da će optima sve veći dio kolača uzimati.

Dobro je da ste spomenuli i pitanje DTK koje ce se morati kad-tad rješiti i to ce itekako utjecati na cjenu HT-R-A…Sličan problem se sada dogadja s FTTHom, HT bi bio zakonski prisiljen davati na koristenje svoju infrastrukturu manjim telekomima, sto on naravno ne želi trenutno i zato još ništa od uvođenja FTTH…

Nisam dugo citao o ovo problemu pa sam malo ispao iz štosa no koliko se sječam, HT planira prerezati stare bakrene žice i potpuno se osloniti an svoj FTTH cime bi OT i slicni autoatski izgubili korisnike jer se nebi mogli fizički vezati za njih bez da i HT dopusti koristenje njegove infrastrukture…I tu naastaje problem koji se mora rjesiti, ako nista rjesit ce se danom ulaska RH u EU jer ce tada HT biti jos jaće zakonski prisiljen da kao operater sa znatno tržišnom snagom mora dati na raspolaganje do svoje infrastrukture manjim telekomima.

FTTH nije bas mala stvar i lansiranje ove tehnologije lansirati će i ovu dionicu u nebesa

[/quote]
Nemora HT dati nikomu ništa,pogotovo ne zabadava.Uostalom ispaštat ćemo svi mi jer HT nije veslo sisao,zbog toga je i stala izgradnja optike.Koliko je tu love izgubljeno zbog toga samo bog zna.


Nemora HT dati nikomu ništa,pogotovo ne zabadava.Uostalom ispaštat ćemo svi mi jer HT nije veslo sisao,zbog toga je i stala izgradnja optike.Koliko je tu love izgubljeno zbog toga samo bog zna.

Krivo…Mora dati zbog zaštite tržišne utakmice, zato i postoje regulatori kako jedna velika firma nebi mogla jednim potezom unistiti male….Oni trenutno traze od Agencije da im da 3 godine roka u kojem nece morati davati svoju infrastrukturu u najam,sto je taman rok u kojem se procjenjuje da ce HR uci u EU kada se HT vise nece moci izvlaciti vec ce morati dati svoju infrastrukturu u najam.

...

Ne znam čemu idu komentari tipa HT monopol, DT je kupio dionice od DRŽAVE legalno, država je dionice HT a dala na javni natječaj, mogao se bilo tko javiti.
Osim toga, ako netko pati za jačim upravljačkim angažmanom, dionice HT a su na burzi, ponuda je dosta dobra, pa narode ko voli nek izvoli.
Mi hrvati ako želimo natrag svoj HT, prvo što moramo učiniti je OTKUPITI sve slobodne dionice, te ih držati u svom vlasništvu (portfeljima).
To je jasno – ne?
DT je samo vlasnik velikog dijela HTovih dionica, i preko njih upravlja, kao i bilo kojim drugim dioničkim društvom. stvar je jasna ko sunce…

proklet bio na božić 2010.



Nemora HT dati nikomu ništa,pogotovo ne zabadava.Uostalom ispaštat ćemo svi mi jer HT nije veslo sisao,zbog toga je i stala izgradnja optike.Koliko je tu love izgubljeno zbog toga samo bog zna.

Krivo…Mora dati zbog zaštite tržišne utakmice, zato i postoje regulatori kako jedna velika firma nebi mogla jednim potezom unistiti male….Oni trenutno traze od Agencije da im da 3 godine roka u kojem nece morati davati svoju infrastrukturu u najam,sto je taman rok u kojem se procjenjuje da ce HR uci u EU kada se HT vise nece moci izvlaciti vec ce morati dati svoju infrastrukturu u najam.

[/quote]
Što ti mora dati? Neće graditi infrastrukturu,a ti se onda prikopčaj na što god zeliš.Zbog takve politike lani je zaustavljeno 1,4 milijarde novih investicija u HT-u.Koliko je zbog toga ljudi ostalo ili nije dobilo posao zbog toga.Ako ulažem svoju lovu,onda i postavljam pravila.U protivnom ostajemo na bakru do daljnjega ili neka optiku grade alternativci,a ako baš žarko želi,može i HANFA ili država.

Kolega proucite zasto postoje i cemu sluze regulatori, takodjer pogledajte kakve je praksa u slicnim slucajevima u EU i stvari ce vam biti jasnije…

Mozda ste me krivo shvatil,HT nemora dati besplatno na koristenje svoju optiku alternativcima, ali im mora omoguciti da istu tu optiku unajme po fer cjeni

...

vecer evo novi sam ovdje na forumu,pa sam unazat nekoliko postova procitao vezano za ht pa sve samo crne stvari se pisu o ovoj firmi,pa ova firma daje drage moje kolege jako dobru i vise nego dobru dividendu ili se ja to varam. firma skroz uredu pa nije valjda mudrinic isto nekakvi mafijaš

Tek sad vidim da sam napisao post o Homeboxu na temi HT-a.
Pa da odgovorim kolegama. Homebox imam 2 tjedna. Brzina tu negdje kao što mi je bila i na maxadslu-u 4 godine. Neznam to sad točno u ciframa. S time da mi u 15 dana ni jednom nije pukla veza dok mi je na maxadslu-u pucala. Internet rabim 90 % u vezi dionica plus ponekad odem malo na youtube i pustim si koju pjesmu, sve skupa potrošim cca 3 Gb. Plaćao sam 15 gb jer manje verzije HT nema(1 gb mi je naravno premalo). Dakle 12 gb sam im poklanjao svaki mjesec s time da su mi neznam zbog čega dolazili sve veći računi za telefon.
Na Homeboxu mi je sve zasada super jedino se malo bojim "skrivenih" troškova ali u Vipu me uvjeravaju da ih nema. Možda jedino da promijenim trajni nalog u uplatnicu pa da se žalim ako bi došlo do nekog ludog računa, jer inače odmah skinu novce sa računa. Samo to me zanima, ako netko ima kolegu koji je na Homeboxu da ga pita da li ima kakvih skrivenih troškova. Hvala!
P.s. što se brzina tiče, ovisi koji signal hvataš. Ja hvatam ovaj gdje je brzina sporija ali mi nije sporija od maxadsl-a. [shocked]

I još da kažem da sam više puta t-comovim agentima na terenu rekao da mi nek daju 5 gb i smanje račun.
Mladić meni posprdno odgovori da nek si skidam filmove. Svašta. Ako nešto netrebam onda netrebam. Mislim da će mnogo ljudi napustiti ht upravo zbog toga.

New Report

Close