HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 04:32
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,10
33.298
1,006
33,10
33,20
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

ag,

Dobro ja ovo ne razumijem. Možete li mi objasniti kako će agenti štititi doljnju granicu? Recimo hipotetski da već prvi dan trećina kupaca navali na prodaju, a nitko ne bude htjeo kupovati. I recimo da se posljedično pojave nalozi koji su recimo 70% nominale? Kako bi se tu štitila cijena?

Ja isto ne razumijem da padne meteor na Hrvatsku i pola drzave je u banani kako bi onda štitili cijenu?

p.s. shvatiti kao odgovor
p.p.s. sada sam vidio da je kolega Mreich to rekao direktno – hipotetski gotovo nemoguće

nema mi druge nego se zae..ti


Ma i 20% je ok za prvi dan! Ako se dobro sjećam…Dum spiro spero…ili tako nešto![smiley1][smiley1][smiley10]

Dobro se sjećaš,a ovo što sam naveo računam na godinu dana…

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Buco:

Ma i 20% je ok za prvi dan! Ako se dobro sjećam…Dum spiro spero…ili tako nešto![smiley1][smiley1][smiley10]”

Dobro se sjećaš,a ovo što sam naveo računam na godinu dana…


Sad za ozbiljno, ja ipak očekujem nešto više od 20 %!
No, bez obzira na samu cijenu dionice ht-a, ovaj ipo će nam donijeti, i već je donio puno dobroga, samo…nažalost…ili na sreću, većina će to shvatiti kada bude kasno!
Konkretno mislim na natpise (između redaka) Saldi, Sales, Discounts…[smiley11]


ag:

Dobro ja ovo ne razumijem. Možete li mi objasniti kako će agenti štititi doljnju granicu? Recimo hipotetski da već prvi dan trećina kupaca navali na prodaju, a nitko ne bude htjeo kupovati. I recimo da se posljedično pojave nalozi koji su recimo 70% nominale? Kako bi se tu štitila cijena?”

Ja isto ne razumijem da padne meteor na Hrvatsku i pola drzave je u banani kako bi onda štitili cijenu?

p.s. shvatiti kao odgovor
p.p.s. sada sam vidio da je kolega Mreich to rekao direktno – hipotetski gotovo nemoguće

Nije mi baš jasno zašto se rugate kolega? Naime ja sam napravio hiperbolu (što vi vjerojatno niste uočili) jer me zanimalo da kolega mreich objasni svoju tvrdnju da agenti mogu štititi cijenu od PADA prodajući dodatnih 3% dionica. Odgovor koji sam dobio od njega i vas je da je pad cijene nemoguć. To nije odgovor koji me zadovoljava i koji objašnjava njegovu tvrdnju ali nema veze.

Mislim da nece biti navale kao sto se mislilo!Moja procijena do 100000 građana mozda i manje.Sasvim je sigurno da ce biti duplo vise od INE tako da je i to na neki nacin navala ali ne u onom smislu kao sto se pricalo prije 2 tjedna o nekih 150-200000!!

ko te ima taj te nema

hipotetski, ili stvarno??? A zašto bi odmah trečina prodavala bez dobiti, kad je kupila. Pa bolje onda ne uzimati paket.

Po mom misljenju pad cijene je moguc u prvih mjesec dana jer tu ce fondovi cinculirati sa kupnjom,a duzi period zarada od oko 20-30% ali za jedno 6 mjeseci![smiley9]

ko te ima taj te nema

Moram se malo pohvalit…naravno dioničarski…

Žena bi mi trebala rodit 26.9 .upis je do 27.9 ..nadam se da će mi sin postat najmlađi dioničar u povjesti hrvatske…s punim jednim danom života.

Ako je ovo javna ponuda onda svaka čast!
http://www.net.hr/novac/page/2007/09/13/0392006.html


hipotetski, ili stvarno??? A zašto bi odmah trečina prodavala bez dobiti, kad je kupila. Pa bolje onda ne uzimati paket.

Trecina ljudi ulazi u posao zato sto su culi da se o tome prica i da bi tu moglo biti slicno kao sa inom,pa recimo popusili su i onu poredizbornu pricu ali ako dionice pocnu padati i 5% neki ce od straha htijeti izvuci svoju lovu posto-poto!Puno je tu ljudi laika koji o tom poslu pojma nemaju i vjerovatno od straha i panike svasta su u stanju napraviti ako sta pođe po zlu prvi mjesec.

ko te ima taj te nema

50,

Po mom misljenju pad cijene je moguc u prvih mjesec dana jer tu ce fondovi cinculirati sa kupnjom,a duzi period zarada od oko 20-30% ali za jedno 6 mjeseci![smiley9]

U ovom scenariju osim fondova siguran sam da bi bilo i puno dobrovoljaca s ovog Foruma za “cinculiranje” !
Ipak, ne bumo gledali taj film…..

ag,

…..objasni svoju tvrdnju da agenti mogu štititi cijenu od PADA
prodajući dodatnih 3% dionica. Odgovor koji sam dobio od njega i vas je
da je pad cijene nemoguć. To nije odgovor koji me zadovoljava i koji
objašnjava njegovu tvrdnju ali nema veze.

Agenti i kupuju a ne samo prodaju. Tako štite doljnju razinu, a biti će i drugih kupaca koji jedva čekaju da neko proda na burzi za cijenu po kojoj je kupio na IPO-u. Možda se nađe i koji takav prodavač, pa ću i ja biti sretan ako mi uvali. Ili ako se približi s nalogom na prodaju.
Zaboravili ste kolega na zakon ponude i potražnje.
Ako se bojite da će 70% ukupnog broja dionica biti uvaljeno odjednom na prodaju i to po niskoj cijeni, naći će se neki koji će ih progutati, ali tima to neće biti dovoljno pa će htjeti još.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

New Report

Close