HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 06:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,10
33.298
1,006
33,10
33,20
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Nitko ne može pobijediti tržište, a pogotovo ne političkom odlukom.

Dugorocno nikako, ali kratkorocno… Pa sto kosta da kosta.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Koga briga za kratkoročno….osim toga dionica ide u 1. kotaciju i na londonsku burzu. Sve mora biti transparentno.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Koga briga za kratkoročno….osim toga dionica ide u 1. kotaciju i na londonsku burzu. Sve mora biti transparentno.

Pa u Hrvatsko je sve transparentno i bez LSE…[smiley2]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


Agenti izdanja imaju dovoljno dionica da štite doljnju i gornju razinu cijene prvih mjesec dana trgovanja.
Pravo trgovanje počinje nakon tih mjesec dana (bez doljnje i gornje granice).
Zato očekujem dodatni porast cijene tek u trećem mjesecu trgovanja, odnosno tokom 12. mjeseca ove godine.

Dobro ja ovo ne razumijem. Možete li mi objasniti kako će agenti štititi doljnju granicu? Recimo hipotetski da već prvi dan trećina kupaca navali na prodaju, a nitko ne bude htjeo kupovati. I recimo da se posljedično pojave nalozi koji su recimo 70% nominale? Kako bi se tu štitila cijena?

Postave se visoki nalozi za kupnju s ogromnim brojem dionica, i tako svaki dan koliko je potrebno…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

ag,

mreich:

Agenti izdanja imaju dovoljno dionica da štite doljnju i gornju razinu cijene prvih mjesec dana trgovanja.
Pravo trgovanje počinje nakon tih mjesec dana (bez doljnje i gornje granice).
Zato očekujem dodatni porast cijene tek u trećem mjesecu trgovanja, odnosno tokom 12. mjeseca ove godine.

Dobro ja ovo ne razumijem. Možete li mi objasniti kako će agenti štititi doljnju granicu? Recimo hipotetski da već prvi dan trećina kupaca navali na prodaju, a nitko ne bude htjeo kupovati. I recimo da se posljedično pojave nalozi koji su recimo 70% nominale? Kako bi se tu štitila cijena?


A zašto bi netko nakon par dana prodavao sa gubitkom???
Nije mi jasno, ok nakon nekog duzeg perioda, nekome zatrebaju novci i to… Ali u prvih mjesec dana?[smiley7]


A zašto bi netko nakon par dana prodavao sa gubitkom??? Nije mi jasno, ok nakon nekog duzeg perioda, nekome zatrebaju novci i to… Ali u prvih mjesec dana?[smiley7]

A zašto ne?
Pa ako prodaju obične dionice zašto ne bi i HT?

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Buco:

A zašto bi netko nakon par dana prodavao sa gubitkom??? Nije mi jasno, ok nakon nekog duzeg perioda, nekome zatrebaju novci i to… Ali u prvih mjesec dana?[smiley7]”

A zašto ne?
Pa ako prodaju obične dionice zašto ne bi i HT?


Al mislim da ipak (velika većina) pričeka neko vrijeme da dionica odradi neki rast, neki duže neki kraće… Ali T-HT za koji se ljudi tooooliko pripremaju i skupljaju punomoći i prijavljuju se, i uplaćuju novce na poluslijepo, itd. Mislim da bi njemu ljudi dali više vremena za rast u odnosu na druge dionice, a ne manje… Znači proporcionalno sa uloženim trudom! Zar ne?!

ja se nadam da će narasti 30%+10% od države gratis+ malo dividende i to je to.

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Ja mislim da ce svi biti spremni cekati i da nitko nece prodatvati ispod cijene sa IPO-a.
U svakom slucaju ako ih ne prodaju dobit ce bonus dionice. Ne mislim da ce itko stavi cash u dionice i onda biti spreman isplatit manje nego sto je uložio. Ukoliko se vidi da firma stvarno tone duboko razumijem da netko želi prodati po manjoj cijeni, ali u ovom slucaju HT je jedna od vodecih firmu u RH.

My God, it's full of stars!!

Teško za odgovorit jer je tako postavljen hipotetski primjer nemoguć.
Zakon ponude i potražnje odredit će cijenu, a pretpostavljam da je interes za upis (fondovi) nekoliko puta veći od ponuđenog broja dionica. Oni će svoju “glad ” zbog neupisanih dionica zadovoljiti na burzi. To je što se tiće mogućeg pada cijene.
Ako cijena zbog te potražnje previše naraste što je isto gotovo nemoguće (uvijek će neko prodavati), tu su još i agenti izdanja s onih 3% ili nešto manje dionica za hlađenje cijene i održavanje likvidnosti unutar zadanog okvira.
To je tako bilo i kod INE prvi mjesec trgovanja. Istu zadaću imaju i kod HT.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


ja se nadam da će narasti 30%+10% od države gratis+ malo dividende i to je to.

Ja se nadam da ću ju odmah prodat po 2000 Kn[smiley1], ako ne i 4000KN
No, to je samo nada… bio bih zadovoljan i s ovim tvojim… Ma i 20% je ok za prvi dan!

Ako se dobro sjećam…Dum spiro spero…ili tako nešto![smiley1][smiley1][smiley10]

New Report

Close