HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.07.2024. u 20:36
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,00
371.727
12,392
29,90
30,20
-0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Članak 1.

(1) Ovim se Zakonom, u uvjetima gospodarske krize u Republici Hrvatskoj, određuje poseban porez na plaće, mirovine i druge primitke za razdoblje od dana stupanja na snagu ovoga Zakona do 31. prosinca 2010. na načelima pravednosti, jednakosti i razmjernosti na temelju kojih je svatko dužan sudjelovati u podmirenju javnih troškova razmjerno svojim mogućnostima.

ANBILIVIBL!!! Pa cemu oni donose ove pamfletske tekstove!! U skladu s mogucnostima??? Duzan sudjelovati???? PA evo recimo ako je Ivica Todoric duzan sudjelovati u sklladu sa svojim mogucnostima, neka uplati 100 milijuna kuna u proracun ove godine, cisto onako iz zafrkancije, obzirom da je u mogucnosti. Pa stvarno igraju se politike, pisu pjesmice umjesto zakone! Mada nisam uspio iscitati da li se odnosi i na pravne osobe van Hrvatske, no vjerujem da su i oni obuhvaceni jer izvlace novac iz hrvatske. Samo naravno da su zakoni pisani porozno, npr Unicredit je izvukao dio novca iz zabe preko stvaranja branda unicredit za zabu, a zapravo su porez platili van hrvatske a zaba je to uredno platila.

neznam koliko se u idućim godinama može očekivati ovakvi prihodi, jer očito je da dolaze Smart mobiteli, gdje uz neki programić tipa Skype, ili VoIP možete pričati sa drugim istim korisnikom koristeći samo mobilni internet i neku osnovnu pretplatu,, računi od nekoliko stotina kuna su prošlost,, a i struktura prihoda će se izmjenjati,,

http://www.vjesnik.hr/html/2010/04/27/Clanak.asp?r=gos&c=1

a općenito napokon padaju cijene,, ja znam dosta ekipe koja je prešla na drugog operatera isključivo zbog povoljnijeg razgovora,,

HT dividenda od 75 kn/dionica ? Zvuči super i ja vam svima želim takove i veće dividenda, ali očito niste spremni na realnost.
Države se odriče dionica, HT monopolističkim pristupom ( zakupom svih vodova, žičnih i bežičnih ) može držati ove cijene usluga još kratko, jer EU će tražiti usklađenje s njihovim cijenama, a one su 4-5 puta niže . S druge strane na Vladu je previlik pritisak za odlijev kapitala iz RH putem HT-a, PBZ-a ili ZABA-e.
Mudrinić je najavio nova, velika investiranja HT-a idt…. Kada se sve zbroji, a novih akvizicija za HT neće biti, dividenda HT u 2011 ne može biti iznad 7-11 kn-a/dionica.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

HT više gotov nema vlastitih kapitalnih resursa, gotovo svugdje su u najmu. Nominala im je 100,00 kn-a, a dividenda je bila 43,05 kuna ! Koja dionica u svijetu ima dividendu od 34% na nominalnu vrijednost, a tim više da je trajna nominala iz godine u godinu.
Mudrinić je dobro nategnu RH, omogućio Budenstagu da iskoristi tada slabe zakone RH, poslao tisuće ljudi na cestu, monopolistčki još uvijek nabacuje cijene usluga i time svakom korisniku HT usluga za istu uslugu uzeo 4-5 puta više nego što bi u Budenstagu mogao, a njihova primanja su još 4-5 veća od naših……
Ta "Alica u zemlji čudesa" će završiti kao i svaka bajka.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Države se odriče dionica, HT monopolističkim pristupom ( zakupom svih vodova, žičnih i bežičnih ) može držati ove cijene usluga još kratko, jer EU će tražiti usklađenje s njihovim cijenama, a one su 4-5 puta niže . S druge strane na Vladu je previlik pritisak za odlijev kapitala iz RH putem HT-a, PBZ-a ili ZABA-e.

1. Znaš li ti zašto služi "borba protiv zloporabe monopolnog položaja"? Zato da se spriječi domaće firme (monopoliste) u otežavanju napredovanja (njima na štetu) stranih multinacionalnih kompanija.
HT je u većinskom vlasništvu strane multinacionalne kompanije… tako da ne vidim smisao u tome da EU "ne voli monopol" u ovom slučaju – dapače, to im je ovdje ono što traže.

2. Monopol se može imati (i dobro ga je imati, i on je zasluga – nagrada za uspjeh, do monopola se dolazi vlastitim radom i razvojem iz malog igrača u nešto takvo…) a ne mora se zlorabiti. Istina da je HT-ov put uspjeha drugačiji, da je on monopolist od početka… ali to ne znači da on sada ne može raditi kao "dobri i zasluženi monopolisti" pa svoj monopol ne zlorabiti. Cijene određuje ponuda i potražnja.

3.EU zahtjevati , nešto u vezi cijena – EU nije komunistička tvorevina, ipak. Oni ne mogu/neće tu nešto previše zahtjevati. Oni se upliću kada se stvarno radi o pretjeranom iskorištavanju kartelnih položaja… (roaming npr. što se tiče ove branše) ali ovdje u RH nema ničega nenormlanog, sve funkcionira, konkurencija funkcionira… Pa baš ti kolega u prethodnom postu govori kako ljudi prepoznaju konkurenciju i idu k njima.

4. Vlada je trebala misliti kada je prodavala strancima – sada je kasno. Svi dioničari moraju biti tretirani jednako i bilo kakav diskriminirajući porez je teški prekršaj koji bi ovu državu mogao puno stajati. Neusporedive su štete u odnosu na koristi koje može donijeti neki vid takve diskriminacije.

Svi dioničari moraju biti jednaki, oporezuje se sve po istom principu ukoliko su pod nadležnosti našeg poreznog sutava. Dakle država može oporezovati poduzeća sa sjedištem u RH i građane RH, ali nekoga tko nema sjedište u RH (nije građanin RH) je već jedna mala komplikacija… to zapravo treba oporezovati njegova država a ne mi. Tako da mi i ako uvedemo porez na dividendu, on se vjerojatno neće moći odnositi na strance koje primijau dividendu iz RH.

Porez na dividendu je svakako glupost jer u u svojoj biti (unatoč jadnim pokušajima drugačije interperatacije ) je dvostruko oporezivanje (koju bismo htjeli prepisati od stranaca- uvijek pokupimo ono najgore) a koja nam baš i ne bi puno korisitla a pogotovo ne u smislu da oporezujemo ovaj dio dividendi koji odlazu u inozemstvu (on bi i u tom slučaju ispao izvan naše nadležnosti i bio stvar porezne politike matičnih država subjekata koji primaju te dividende).

Jedini način na koji više uzeti gospodarstvu kada je to cilj naše države (jako glup cilj!) je povećati porez na dobit. Dakle umjesto da uvedeš porez ovih 20 % porza na dobit još i taj porez na dividendu od npr. 10 %: zaboravi dividendu, nego umjesto toga povećaj porez na dobit na 28 %. To je jedino normalno rješenje. Ali po meni: glupo je ići na daljnje opterećivanje gospodarstva. To nas vodi u sigurnu propast.

Kažu da žele poticati reinvesitaranje?? Legitiman prohtjev (jer njima/političarima je svašta dopušteno, pa i u ovako kapitalističkoj državi takvo mješanje u politike poslovanja poduzeća) ali to se onda ne radi tako da se poveća porez na dobit (ili uvede na dividendu) nego tako da se porez na dobit razdvoji na dva dijele, po jednoj stopi (manjoj, možda 0 %?) se plaća porez na onu dobit koja se zadrži (pa time i reinvestira), a drug stopu (20 %?, 28 %??) se koristi za onaj dio dobiti koji se isplaćuje vlasncima toga d.o.o. ili d.d.-a (dividende).

P.S. Nemam HT, već jaaako dugo. Ako je to nekome važno.


neznam koliko se u idućim godinama može očekivati ovakvi prihodi, jer očito je da dolaze Smart mobiteli, gdje uz neki programić tipa Skype, ili VoIP možete pričati sa drugim istim korisnikom koristeći samo mobilni internet i neku osnovnu pretplatu,, računi od nekoliko stotina kuna su prošlost,, a i struktura prihoda će se izmjenjati,,

http://www.vjesnik.hr/html/2010/04/27/Clanak.asp?r=gos&c=1

a općenito napokon padaju cijene,, ja znam dosta ekipe koja je prešla na drugog operatera isključivo zbog povoljnijeg razgovora,,

Moram Vas obavijestiti da ce se na programcice poput skype-a, te raznih VoIP varijacija u skoroj buducnosti gledati malo drugacije i da ce oni imati svoju posebnu tarifu, ukoliko se spajate preko mobilne mreže. T-Mobile se ubrzano priprema i to Vam se zove DPI (deep packet inspection) ii u mogucnosti su Vam gledati sve sto koristite i u odnosu na to Vam naplacivati kako ih je volja.

Nije bas u interesu operatorima da se spojis na njihovu mrezu preko i paketa koristis voice uslugu….

Ajmo iz pocetka!!!

Lynx
cijenim tvoje misli i primjesi istih, ali bitno je osviještenje, redom ;
1. Monopol je zakonom zabranjen, a pogotovo u EU ili USA
2.Isto
3. Nisi dobro upućen, jer i sam HT zna za taj problem zato su još jednom da li izdašnu dividendu
4. Nikada nije kasno, ako Vlada ne može pokositi travu u svom dvorištu onda je obično spali, a kao sve Vlade svijeta ! Želiš reći da HT kontrolira Vladu ? Možda prije, ali Jadranka ne da !
5. POREZ NA "IZVOZNU" dividendu je neuobičajen, ali i igre HT-a su neuobičajene, pa minus i plus daju pozitivnu nulu .

Niti ja nemam HT dionice !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


HT više gotov nema vlastitih kapitalnih resursa, gotovo svugdje su u najmu. Nominala im je 100,00 kn-a, a dividenda je bila 43,05 kuna ! Koja dionica u svijetu ima dividendu od 34% na nominalnu vrijednost, a tim više da je trajna nominala iz godine u godinu.

Adris grupa ima dividendu 70 % nominalne vrijednosti, nominala će biti trajna, dividenda će rasti, brzo će preći 100 % nominalne vrijednosti i rasti će na dalje. Tako je to kod uspješnih firmi.

ADRIS – slažem se !

ADRIS je zdrav primjer, kao Kraš, ULPL, INGRA i INA ( uvijetno ) .
Pozdrav Lynx

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Lynx
cijenim tvoje misli i primjesi istih, ali bitno je osviještenje, redom ;
1. Monopol je zakonom zabranjen, a pogotovo u EU ili USA

2.Isto


Nije istina. Zabranjena je zlopraba monopola ali monopol sam po sebi nije i ne može biti zabranjen. To možda u nekim totalitarnim režimima, ali u slobodnim državam Europe pa i u USA monopl sam po sebi nije nešto što spada pod nadležnost regulatora (zakonodavca) : jedino njegova zloporaba! (a koja je ovdje moguće, i zato su pod pojačanom pažnjom, da ne bi nešto krivo napravili… ali "dok su dobri" nitko ih ne dira)

3. Nisi dobro upućen, jer i sam HT zna za taj problem zato su još jednom da li izdašnu dividendu


I ja mislim da neće više biti moguće davati ovolike dividende. Jer sama dobit kompanije neće biti tolika, ali to da bi mi išli uvesti neke diskriminirajuće zakone… razlog da se svi pošteni i radišni građani ove zemlje lijepo isele i odu u zemlje u kojima se rad i poštenje cijeni. Ovdje neka ostanu oni drugi i uživaju u svojim suludim zakonima.


4. Nikada nije kasno, ako Vlada ne može pokositi travu u svom dvorištu onda je obično spali, a kao sve Vlade svijeta ! Želiš reći da HT kontrolira Vladu ? Možda prije, ali Jadranka ne da !
5. POREZ NA "IZVOZNU" dividendu je neuobičajen, ali i igre HT-a su neuobičajene, pa minus i plus daju pozitivnu nulu .

Kasno je. Ako si nešto prodao – prodao si, ne možeš sada tražiti nazad.
Ti ovdje proklamiraš krajnje nepoštenje/nepravdu koje bi Vlada trebala (u NAŠE IME, nas građen RH zastupa) provoditi svojim neprimjernim zakonima.
Ja nepravdu i nepoštenje ne podnosim. I ne mogu prijeći preko toga da bi netko u moje ime to radio.
Kao što bih bio gorljivi anti-ratni prosvjednik u npr. nekom slučaju da idemo ratovati s nekim u neke osvajačke pohode i sl., tako sam jednako protiv i ovog vida pokvarenosti koju bi naši vlastodršsci isijavali svojim zlim jezicima uništenja/razaranja pa makar to usmjereno i prvenstveno prema građanima drugih suverenih država a ne prema našima, ali ja sam za pravedne i civilizrane odnose, ne pada mi na pamet prihvatiti da to što su oni "stranci" je dovoljno opravdanje da se prema njima smije biti nehuman.

Netko je uložio svoje novce u kupnju naših poduzeća zato da se taj kapital u poštenoj tržišnoj utakmici (jer to smo im obečali) oplemeni po određenim stopama… ne možemo mi sada odjednom mijenjati pravila igre i reći da više nismo otvoreno tržišno gospodarstvo nego da ćemo sada stvari raditi selektivno, ovisno o tome koje si boje kože, koje nacije… pa će porezi biti svakom prilagođeni obzirom na to koliko nam se sviđaju ili ne sviđaju njegove osobne karakteristike. To je nacizam. Doslovno.

Svatko svoje dugove mora platiti. A ne tako da nekoga drugog opljačkaš pa ukradenim novcem ideš vratiti svoje dugove… to mora Hrvatska, to mora Grčka… to moraju svi naučiti inače ništa od ove naše zajedničke Europe. Ako nismo sposobni biti odgovorni: onda nas ne treba nikada primiti u EU, Grčku treba izbaciti iz EU i sl.

@loris
HT ima novaca,pa ti piši,pivaj borbene.plan im je investirat 10 miljardi u 10 godina. [bye]



@loris

HT ima novaca,pa ti piši,pivaj borbene.plan im je investirat 10 miljardi u 10 godina. [bye]

ZNAM, ALI U NJEMAČKU NE DOMA !!!!

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

New Report

Close