HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pozdrav , jel netko zna kada će biti isplata dividende , van sam događaj , pa nisam u toku ….:-)

Unaprijed hvala svima

Kolega Osmo je dobro predvidio scenarij, mnogi su ga debelo omalovažvali , nakon FI za 1Q mogli bi dobrano prema dolje , imam neku siću od dionica pa me to nezabrinjava.

meister, 25.04.2010. u 19:37
"Na burzi smo imali vrlo uzbudljiv tjedan, ponajviše zbog ex-dividend daya za dionicu HT-a, nakon kojeg se oslobodio popriličan iznos gotovine. To je ulagače probudilo i potaknulo na kupovine ostalih blue-chip dionica. No, ta špekulativna kupovina nije mogla potrajati dugo, jer se domaće poslovno i makroekonomsko okruženje još nije promijenilo, tako da je već krajem tjedna obujam trgovanja znatno smanjen", kaže Matko Bošković, broker i investicijski savjetnik u investicijskom društvu To One.

ja nisam vidio nista "oslobodjene gotovine" osim ako netko nije prodao dionicu, za nju dobio novac, a da ju kupac nije platio, a to mi nekako bas i ne zvuci pametno.

go go matko, go go to one!

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.


verdi, 25.04.2010. u 22:02
"Na burzi smo imali vrlo uzbudljiv tjedan, ponajviše zbog ex-dividend daya za dionicu HT-a, nakon kojeg se oslobodio popriličan iznos gotovine. To je ulagače probudilo i potaknulo na kupovine ostalih blue-chip dionica. No, ta špekulativna kupovina nije mogla potrajati dugo, jer se domaće poslovno i makroekonomsko okruženje još nije promijenilo, tako da je već krajem tjedna obujam trgovanja znatno smanjen", kaže Matko Bošković, broker i investicijski savjetnik u investicijskom društvu To One.

ja nisam vidio nista "oslobodjene gotovine" osim ako netko nije prodao dionicu, za nju dobio novac, a da ju kupac nije platio, a to mi nekako bas i ne zvuci pametno.

go go matko, go go to one!
[/quote]
Točno kolega. Ja isto nigdje ni sam vidio da se je neka lova prelila iz HT-a pa čak ni Zapa-a u druge dionica ma koliko god se novinari trudili da nas u to uvjere. Jednostavnom matematikom bi se to dalo dokazati. Na samom početku sam došao do takvog zaključka pa se dalje i ni sam trudio da se uvjerim u tu teoriju. Ipak uvijek postoji mala šansa da griješim jer je ovo moje čisto odokativno zapažanje ali sam više sklon povjerovati toj metodi nego novinarskim natpisima.

who dares, wins



miso234, 26.04.2010. u 05:35
"Na burzi smo imali vrlo uzbudljiv tjedan, ponajviše zbog ex-dividend daya za dionicu HT-a, nakon kojeg se oslobodio popriličan iznos gotovine. To je ulagače probudilo i potaknulo na kupovine ostalih blue-chip dionica. No, ta špekulativna kupovina nije mogla potrajati dugo, jer se domaće poslovno i makroekonomsko okruženje još nije promijenilo, tako da je već krajem tjedna obujam trgovanja znatno smanjen", kaže Matko Bošković, broker i investicijski savjetnik u investicijskom društvu To One.

ja nisam vidio nista "oslobodjene gotovine" osim ako netko nije prodao dionicu, za nju dobio novac, a da ju kupac nije platio, a to mi nekako bas i ne zvuci pametno.

go go matko, go go to one!
[/quote]
Točno kolega. Ja isto nigdje ni sam vidio da se je neka lova prelila iz HT-a pa čak ni Zapa-a u druge dionica ma koliko god se novinari trudili da nas u to uvjere. Jednostavnom matematikom bi se to dalo dokazati. Na samom početku sam došao do takvog zaključka pa se dalje i ni sam trudio da se uvjerim u tu teoriju. Ipak uvijek postoji mala šansa da griješim jer je ovo moje čisto odokativno zapažanje ali sam više sklon povjerovati toj metodi nego novinarskim natpisima.
[/quote]
kako ne???ja sve iz zapi-a prebacio u ht

oslobadjanje gotovine i sl.

ht je izdao 81.888.535 dionica

prije exDD ht je vrijedio npr 326
nakon exDD cca 286

odnosno 40kn manje po dionici ili ukupno 32.755.41.400,00kn.

slijedom navedenog na burzi je nastao manjak gotovine a ne visak!

odnosno, da budem potpuno jasan, da sam prodao ht prije exDD mogao sam kupiti vise dionica ATPL, ERNT, ADPA nego danas.
kad sjedne dividenda obracun ce biti malo drugaciji…

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.

dionice se kupuju,kada rast zamijeni pad(pivot point).to se dogodilo u petak,danas idealan dan za kupnju.

Trenutno najgore što možeš imati u portfelju je dionica Ht-a. Pa ti kupuj 🙂

HT je jedna rijetkih dionica,koja je jeftinija nego prošli tjedan.


HT je jedna rijetkih dionica,koja je jeftinija nego prošli tjedan.

Kao da je prošao dan D za dobivanje dividende…. [lol]

Dividinda HT-a je povijest, valjda je to svima jasno ? Vlada RH se riješava preostalih 3,5 % vlasništva HT-a jer pripremaju Zakon o porezu na izvoznu dividendu, a gdje HT će rađe u tom slućaju investirati u nove tehnologije kao i isplatu Dividende u dionicama . Kome to još nije jasno ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Dividinda je sigurno povijest,ali dividEnde ce sigurno biti,valjda je to vama jasno?
Imate samo 3 poruke,a u sve tri se kriju fantasticne informacije za koje jos nitko nije cuo.
Hvala na tome.
Opet ponavljam,imam raznih dionica i jedino sto me spasava je HT,pozdrav

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”

New Report

Close