HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.06.2024. u 12:18
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
29,84
2.119
71
29,80
30,00
-1,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Evo ljepo sam vam govorio a i kolega vrana se sprdao sa mnom……….i djelio jedinice
i dalje stojim da je ovo balon………
realna cjena 230-240 kn……….

živili

Uz ovakvu dividendu?
Smiješno kolega..

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]

Kakva su predvidanja, hoce li dio dionica od drzave ici na burzu ili ce se naci jedan dva kupca za transakcije van burze?

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

drzava da prodaje na burzi??? pa nek i bude na burzi neka blok transkacija, ali ne moze se u bescjenje prodavati. belisce se preuzima za 500 kn/dionica, a to im je p/e 16 iz najboljih dana. p/e 16 je stogodisnji prosjek svjetskih burzi, pa je to neka minimalna fair cijena ht-a. Uz najave dt da ce svojim dionicarima isplacivati dividendu sljedecih 5 godina, sve ispod 350 kn van burze ili na burzi bio bi kriminal. To je moje misljenje. Ako veliki kupci ne zele to, eto im slovenski telekom pa nek kupuju to.


stanje na dan 19.1.2010. top 10:
HT D.D./REDOVNA HT-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa
1. DEUTSCHE TELEKOM AG 41.763.153 51,00 Osnovni račun
2. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 5.732.197 7,00 Skrb. račun
3. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 2.859.148 3,49 Osnovni račun
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 2.281.449 2,79 Skrb. račun
5. PBZ D.D. 1.700.089 2,08 Skrb. račun
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 1.130.866 1,38 Skrb. račun
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 952.733 1,16 Skrb. račun
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 873.626 1,07 Skrb. račun
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 427.743 0,52 Skrb. račun
10. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 397.666 0,49 Skrb. račun
Ukupno: 70,97

Stavio sam tu vlasničku strukturu da se može usporedit nakon nekog vremena.
Po ovom dosta toga kupuju 2 OMF(ROMF I pbzCO), dižu cijenu kontinuirano i stabilno. Po meni i druga 2 OMF bi trebali kupovati ali to je stvar njihove procjene. Ovo je stabilno ulaganje, sigurna investicija, izdašna dividenda redovita svake godine kao stvoreno ulaganje za mirovinske fondove.


Na dan 22.4.2010. top 10:
HT D.D./REDOVNA HT-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. DEUTSCHE TELEKOM AG 41.763.153 51,00 Osnovni račun BONN, NJEMAČKA
2. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 5.732.197 7,00 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
3. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 2.859.148 3,49 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 2.491.870 3,04 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 210.421
5. PBZ D.D. 1.733.904 2,12 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 33.815
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 1.166.675 1,42 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 35.809
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 948.913 1,16 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA – 3.820[/b]
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 873.626 1,07 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 374.469 0,46 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA – 53.274

10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 362.443 0,44 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA NEW
Ukupno: 71,20
Uperiodu od 3 mjeseca vidimo:
Na primjeru HT-a vidim ponašanje ZB investa broj 9. prodaje, AZ OMF je prodao manji dio a vidit ćemo tko je i ovih dana prodavao za koji dan. Mogao bi se kladiti na AZ OMF i zb invest!

ZB invest je preuzeo Caib invest i počeo prodavati dionice select europe dioničkog fonda, to se vidi na luci ploče, ckml-r-a, već preko 3 mjeseca prodaju chag-r-a a mislim da prodaju i HT koji je imao select europa fond oko 9% portfelja ili oko 5mil.kn HT-a!

P.S.da ne pokušavaju namjerno rušiti tržište ili samo preslaguju portfelj

Štednja je mudrost trošenja.

Kupio sam po 289 i za ničim ne žalim, nadokupit ću opet kad dođe dividenda, bez obzira na cijenu, nije mi žao…

proklet bio na božić 2010.

vidi se da je država u k… kad prodaje zlatnike… e Škegro škegro, lako je prodavat ono što vrijedi…

proklet bio na božić 2010.


Čuj puno je to kuna. Novac danas ima gadnu cijenu. Iskreno govoreći jedini razlog za tu prodaju je rupa u budžetu. Dok ide dividenda i cijena je takva kakva je drugih razloga nema. Ima hrpa drugih dionica kojih bi se vlada trebala riješiti jer ni ti ima dividende ni bilo čega drugog, a i red bi već bio da država prekine sa tim prikrivenim socijalizmom da ne velim komunizmom. Svi smo deklarativno za kapitalizam ali kad to treba provesti u djelo odmah se digne Friščić i svh 5 članova njegove kvazi strančice i dižu seljačku bunu.

Kakav brate socijalizam?? U socijalizmu se patentirao azitromicin (sumamed), vegeta, nisi mogao imati nebrojeno firmi a da im imena ne znas pobrojati (to bi bio eventualni zadatak za miroslava kutlu). vidjet cete sto ce ista ta drzava pod nadzorom ljube jurcica napraviti od podravke. drzava ne mora biti los vlasnik, samo treba uvesti stroge kriterije i to je to. tako bih ja uveo i u sabor jedan prijemni ispit. sto imaju tamo sjedati i dizati ruke na temu makroekonomije ako se ne kuze sto je to?? sam ljubo jurcic je izjavio da je logicno, ako je konkurencija u privatnim rukama, da ce i podravka jednog dana biti u privatnim rukama, ali da se privatizirala u vrijeme ove afere, to bi bila prevara dionicara, jer ne bi dobili odgovoarajuci novac za vrijednost. vrlo jednostavan rjecnik a mnogo govori. A sto ne prodaju INU, ionako su im upravljacka prava otisla u bananu? A sto ne daju HEP u javnu ponudu, malo da im neki stranac pomogne nadzirati rad? Eto, 25% da daju gradjanima u IPO za HEP? Ima gradjana s kapitalom koji bi rado to kupili. Itd itd…navodno 400 poduzeca ide u privatizaciju, a joj jel to malo zakasnjelo, sto se cekalo, da se na svakoj prodaji obrne kojih 100 tis eura na kavama s managerima hfp-a??? I jos nesto, novac za drzavu nema cijenu, novac ima cijenu za fizicke osobe. Samo je problem kada drzava pusta novac u opticaj a taj novac ne prati dodatna vriijednost kroz usluge i proizvode. To je prijevod poruke Rohatinskog.

neka samo prodaju, raduje me da ima i puno onih što kupuju…

proklet bio na božić 2010.

http://www.poslovni.hr/145768.aspx
Ovo je neka amortizirajuća vijest ili samo padobran?

who dares, wins


http://www.poslovni.hr/145768.aspx
Ovo je neka amortizirajuća vijest ili samo padobran?

Amortizer kolega, amortizer…

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

A cemu Vlada RH drzi dionice INA-e, zar im ne bi bilo isto i da prodaju 19% i zadrze preko 25%? Sto je s tim ugovorom i upravljackim pravima MOL-a, Davor Štern je izjavio da je to gotova priča. Zar ne bi mogli van burze dobiti premiju na taj paket i dobiti za 1,9 mil dionica barem 4-4.5 milijarde kuna??? A da HEP daju u IPO, barem 25%? Ne poznajem zakonske okvire, ali eto cini se da je HT najbolji i najlaksi za prodati. A sto je s Petrokemijom? Itd itd….


već sam napisao da ht očekujem na 280, ali opet mi vrag nije dal mira i jučer i danas sam dokupio za sav slobodan keš
a razlog?
nakon par dana "šišanja" poslije dana D, kud fondići mogu kešom a da ne naprave rusvaj na burzi nek u ht

kad se od dvije mogučnosti odlučiš za krivu [angry]

New Report

Close