HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.06.2024. u 14:04
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
29,94
40.984
1,369
29,80
29,90
-0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Cjela burza je rob ovog balona od HT……….
Ako nam je burza HT onda bi bilo najbolje da sve dionice izbaciomo sa burze i ostavimo samo HT……
Onda se svi prekrcamo u HT i napucamo ga na 1000……….
Mislim da bi to bilo ok……….

o kojem ti balonu pričaš? o kompaniji koja redovno isplačuje dividendu sa prinosom na sadašnjoj cijeni od 10%, kojoj je pojam za nelikvidnost nepoznat, koja je praktički pa monopolist i to joj je zajamčeno i u narednim godinama i koja posluju u sektoru bez kojeg nitko u modernom dobu ne može?
vjerojatno si strejder na igh-u pa si se malo preračunao sa ulazom, neće ti dr(u)kanje ovdje pomoć.

moli se rađe kosorici i radiću. eto izgleda da ti je lepi rade malo sretniji, vidio sam ga kako se smije dok je jadranka pričala o onoj preplačenoj cesti do sis(k)aj.


taj nalog je (vjerujem) postavljen da se proda, a ne da straši


Ja se mogu kladit da neće, ako ste trejeder danas vam je zadnji dan da vatate vrh.
ostali nek čekaju odbijanac nakon dividende.

Ja sam donio odluku o prodaji svih preostalih dionica HT-a 19.04 jer je HT prestigao moj target. Moguće je da 34,05+X (cijena 19.04) neće biti iznad Y (maksimalna vrijednost do 16.04, trenutno je to 332,84 gledajući ovu godinu).
[/quote]

ja sam slično zaključio pa sam ”otpusti” dosta, što ne znači da sam u pravu.
doduše predugo pratim HT da bi omašio al s fondovima se nikad ne zna.
🙂



taj nalog je (vjerujem) postavljen da se proda, a ne da straši


Ja se mogu kladit da neće, ako ste trejeder danas vam je zadnji dan da vatate vrh.
ostali nek čekaju odbijanac nakon dividende.

Ja sam donio odluku o prodaji svih preostalih dionica HT-a 19.04 jer je HT prestigao moj target. Moguće je da 34,05+X (cijena 19.04) neće biti iznad Y (maksimalna vrijednost do 16.04, trenutno je to 332,84 gledajući ovu godinu).
[/quote]

ja sam slično zaključio pa sam ”otpusti” dosta, što ne znači da sam u pravu.
doduše predugo pratim HT da bi omašio al s fondovima se nikad ne zna.
🙂
[/quote]

Točno, HT "otpust", a Adris P-A ulaz, držim da će se taj film vrtiti narednih 15-ak dana, deja vu.

tko je pomnije pratio prošle godine kombinaciju HT i ADRS P taj je mogao zaraditi pristojan novac.

obožavam strvine-posebno ovce


Ja se mogu kladit da neće, ako ste trejeder danas vam je zadnji dan da vatate vrh.
ostali nek čekaju odbijanac nakon dividende.

Zašto zadnji dan? Čekaj malo biti će još neko doigravanje.

who dares, wins


Naravno da će Nijemac reinvestirati dobit, ali ne nužno u Hrvatskoj gdje i nema pravih akvizicija. Ulaskom HR u EU, granice "države" su puno šire. Vjerujem da se dividenda neće uopće isplačivati li će to biti ev. na nivou simbolike. A tada ne vidim perspektivnost ove dionice…Na kraju krajeva i sami ćemo to vrlo brzo uvidjeti.

sve i da je tako to onda znači samo jednu stvar – dobit se neće dijeliti već će akvizicijama cijena dionice rasti. Naravno da je to rizik ali svako stagniranje prijeti zaostajanjem.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi



Naime, u ovom trenutku Nijemac može ili reinvestirati dobit ili isplatiti dividendu i to je jedini način da te novce "iznese" iz Hrvatske. Ulaskom Hrvatke u EU sve se mijenja. On može raspolagati s dobiti i "nositi" je po cijeloj EU kamo i kako želi i ne vjerujem da će uopće i donijeti odluku o isplati dividende ili će ona biti jako simbolična.

bilo Hrvatska ili EU dobit se može samo reinvestirati ( u što ide i zadržavanje) ili podijeliti u obliku dividende. Ne možete izvlačiti dobit kako vam se prohtije ne mareći za druge vlasnike, osim ukoliko nije riječ o kriminalu, naravno.

[/quote]

Naravno da će Nijemac reinvestirati dobit, ali ne nužno u Hrvatskoj gdje i nema pravih akvizicija. Ulaskom HR u EU, granice "države" su puno šire. Vjerujem da se dividenda neće uopće isplačivati li će to biti ev. na nivou simbolike. A tada ne vidim perspektivnost ove dionice…Na kraju krajeva i sami ćemo to vrlo brzo uvidjeti.
[/quote]

Mislim da vjerojatno niste uhvatili konce toga da kad se kaze njemac, misli se na HT. Da bi DT izvukao novac, morat ce dijeliti dividendu. Ako pak kao vecinski vlasnik, zele novac investirati, investirat ce ga valjda opet pod imenom HT i unutar usluga i razvoja usluga HT-a. Ako pak van Hrvatske ima mnogo boljih prilika, a DT je obecao svojim dionicarima dividendu i kupnju trezorskih dionica, mislim da je zakljucak da ce HT reinvestirati dobit koliko treba da bi DT bio zadovoljan kako se ta "oranica" odrzava i razvija novim tehnologijama kako bi opet donosila toliko plodova koliko DT ocekuje, a ostatak koliko DT odredi kao 51% vlasnik HT-a, ide u dividendu, odnosno DT-u za podjelu svojim dionicarima i drugim investicijama. Ja vec dugo ovo samo gledam i cudna mi je ta zurba i briga prije/poslije dan/dva razlike. Naravno da ce biti pada i rasta, no tesko da ce to imati veze s poslovanjem, cisto burzovna stvar, ponuda/potraznja i odrzavanje likvidnosti. Netko je proslijedio dobar clanak, u Hr do 2104 broj korisnika interneta bi se mogao uduplati, a ht-u ce pasti udio, krajnji ucinak, a hm…mozda i 50-70% veci broj korisnika u par godina. Fiksna telefonija vjerojatno ce padati, a pa da i mobilna pada, presigurna je ovo dionica i firma a da se ne uziva u dividendama i da se glavice zamara brigama. Ima uprava, pa nek misle kako raditi.

može li kraj ovog dana biti početak uspona sljedeća dva dana?

može li se još jednom dosegnuti 332,84?

ja bi bio skroz zadovoljan ako se sutra, a vjerojatnije prekosutra, popne na 331 [pray]

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.

1.moze, a ne mora.
2.moze, naravno da moze, a pogotovo sto niste postavili vremenski limit.
3.moje pitanje, moze li ht na 500 kn do 1.1.2012.?

odgovor: moze, a ne mora.

Glavna skupština HT-a sazvana je za 21. travnja, pa ulagači koji još ne posjeduju tu dionicu a žele ostvariti pravo na dividendu, do petka moraju realizirati kupnju .
Znaci jos lovimo do petka .

odgovor na vase pitanje je mnogo laksi nego na moje


1.moze, a ne mora.
2.moze, naravno da moze, a pogotovo sto niste postavili vremenski limit.
3.moje pitanje, moze li ht na 500 kn do 1.1.2012.?

odgovor: moze, a ne mora.

odgovor na vase pitanje je ponesto tezi nego na moje pitanje.
smatram da ht moze do 500kn do 1.1.2012. ali ne mora ….


@LosSanto

jedna stvar je do kada se moze prodati/kupiti ht, a druga (po meni interesantnija) kada ce biti najvisa cijena, odnosno da li ce se ponoviti 332,8, samo pribliziti ili pak prerasti ….

kao sto sam i ranije napisao, ja ocekujem da ce ovaj tjedan najvisa cijena biti u srijedu i da ce se kretati oko 331.
koja je vasa procjena?

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.

Mene vam to poštovani prijatelju već neko vrijeme mnogo ne zanima, samo uzivam u dizanju cijene. A ne bih se upustao u predvidjanja na kratkoj skali. Zato moje pitanje glasi: moze li HT na 500 kn do 1.1.2012.? Moje bitke s Ht-om su vodjene prije godinu dana, a sad samo gledam. Stoga je moj komentar usmjeren u tom pravcu. Ukoliko je vama bitno, koliko ce biti cijena ovaj tjedan, zelim da vam se sve poklopi. Inače, mislim da je vaša procjena sasvim opravdana.

New Report

Close