HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 23:12
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,10
33.298
1,006
33,10
33,20
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Lagano obaranje cijene na početku dana

Moglo bi prije dividende jedno rušenje na 320-325 pa opet dizanje prek 330 kn. Raj za trejdere…

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Naime, u ovom trenutku Nijemac može ili reinvestirati dobit ili isplatiti dividendu i to je jedini način da te novce "iznese" iz Hrvatske. Ulaskom Hrvatke u EU sve se mijenja. On može raspolagati s dobiti i "nositi" je po cijeloj EU kamo i kako želi i ne vjerujem da će uopće i donijeti odluku o isplati dividende ili će ona biti jako simbolična.

bilo Hrvatska ili EU dobit se može samo reinvestirati ( u što ide i zadržavanje) ili podijeliti u obliku dividende. Ne možete izvlačiti dobit kako vam se prohtije ne mareći za druge vlasnike, osim ukoliko nije riječ o kriminalu, naravno.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

sumnjam da ce jako rasti, svake god do sad dionica je dozivjela max par dana do tjedan dana prije zakljucnog dana a na sami dan je pala ispod max.


Naime, u ovom trenutku Nijemac može ili reinvestirati dobit ili isplatiti dividendu i to je jedini način da te novce "iznese" iz Hrvatske. Ulaskom Hrvatke u EU sve se mijenja. On može raspolagati s dobiti i "nositi" je po cijeloj EU kamo i kako želi i ne vjerujem da će uopće i donijeti odluku o isplati dividende ili će ona biti jako simbolična.

bilo Hrvatska ili EU dobit se može samo reinvestirati ( u što ide i zadržavanje) ili podijeliti u obliku dividende. Ne možete izvlačiti dobit kako vam se prohtije ne mareći za druge vlasnike, osim ukoliko nije riječ o kriminalu, naravno.

[/quote]

Naravno da će Nijemac reinvestirati dobit, ali ne nužno u Hrvatskoj gdje i nema pravih akvizicija. Ulaskom HR u EU, granice "države" su puno šire. Vjerujem da se dividenda neće uopće isplačivati li će to biti ev. na nivou simbolike. A tada ne vidim perspektivnost ove dionice…Na kraju krajeva i sami ćemo to vrlo brzo uvidjeti.


sumnjam da ce jako rasti, svake god do sad dionica je dozivjela max par dana do tjedan dana prije zakljucnog dana a na sami dan je pala ispod max.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=HT-R-A
Prošle godine su bila dva datuma.

who dares, wins

http://www.business.hr/hr/Kompanije/Vijesti/Deutche-Telekom-do-2012.-isplatit-ce-10-milijardi-eura-kroz-dividendu

Malo razmotrite ovaj članak prije nego što zaključujete hoće li ili neće NJEMAC vući dividende.
Da bi DT isplaćivao dividende koje je zagarantirao svojim ulagačima morat će vući i dobit iz podružnica sa balkana. Dividenda je sigurna, neće više biti 34 kn (25-30/god.) ali dolazi optika, 4G, i nove tehnologije… tada je sve moguće.

331,88 69
331,94 21
331,95 250
332,00 11367
332,46 10
332,84 536
332,85
Da li će ovaj danas da pukne?

who dares, wins

Fondovi postavili barikadu od 11000 na 332, sada će skupljati na nižim nivoima.

obožavam strvine-posebno ovce


331,88 69
331,94 21
331,95 250
332,00 11367
332,46 10
332,84 536
332,85
Da li će ovaj danas da pukne?

mogu se kladiti da hoće

Ja se mogu kladit da neće, ako ste trejeder danas vam je zadnji dan da vatate vrh.
ostali nek čekaju odbijanac nakon dividende.

Cjela burza je rob ovog balona od HT……….
Ako nam je burza HT onda bi bilo najbolje da sve dionice izbaciomo sa burze i ostavimo samo HT……
Onda se svi prekrcamo u HT i napucamo ga na 1000……….
Mislim da bi to bilo ok……….

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

taj nalog je (vjerujem) postavljen da se proda, a ne da straši


Ja se mogu kladit da neće, ako ste trejeder danas vam je zadnji dan da vatate vrh.
ostali nek čekaju odbijanac nakon dividende.

Ja sam donio odluku o prodaji svih preostalih dionica HT-a 19.04 jer je HT prestigao moj target. Moguće je da 34,05+X (cijena 19.04) neće biti iznad Y (maksimalna vrijednost do 16.04, trenutno je to 332,84 gledajući ovu godinu).

New Report

Close