HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.10.2024. u 04:36
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
34,75
44.724
1,287
34,70
34,80
0,29%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

ovaj target je skoro dostignut http://www.svijet-dionica.net/index.php?option=com_content&view=article&id=101:ht-r-a-target-anti-vila&catid=35:ht-r-a, analiza stara nekoliko mjeseci.

Nemojte zaboraviti niti nas male, mnogi od nas su ojačali portfelje, i kada kapne dividenda eto nas u šopingu…

proklet bio na božić 2010.

istina, no to je vrijedilo i prije 8-10 mjeseci pa nisu kupovali svoje dionice. Tako da od toga nema ništa. Po mome to je bilo samo osiguranje da dionica ne padne ispod 180.

Hm, ako se prisjetite, bila su to luda vremena, krah wallstreeta, pa su se svi uplašili i samo su najhrabriji i najinformiraniji (Mudrinić) odlučivali na kupnju, čak niti ja nisam kupovao…, a poslije sam kupio na 250

proklet bio na božić 2010.


Hm, ako se prisjetite, bila su to luda vremena, krah wallstreeta, pa su se svi uplašili i samo su najhrabriji i najinformiraniji (Mudrinić) odlučivali na kupnju, čak niti ja nisam kupovao…, a poslije sam kupio na 250

Mudrinić je kupovao prije odluke skupštine. Kada je skupština donijela odluku o otkupu tada je cijena već skočila na 205. Dakle ne samo da su se mogli tada nakrcati već je trezor (koji ne može biti manje informiran od Mudrinića jer su praktički ekvivalenti) imao vremena i prostudirati Mudrinićevu odluku o kupnji te postupiti na isti način. Nisu otkupili ništa. Dakle imali su target niži od 205. Iz toga proizlazi da sigurno neće kupovati na 300+

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

Može li netko reći zasto pada ova dva dana i čemu ovakva rasprodaja?

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Pitaj nekog od fond managera.

da se sve ponaša po pravilu onda bi svi bili miljunaši.
ja sam izašao sa pola portfelja na 320. i prije onog skoka na 324.

pretpostavljao sam ovakav scenarij, i da će rasprodaja krenit čak i prije nego sad. već u dva navrata se pumpa pa lagano hladi. mogao bi bit još jedan skok, al pitanje je sa koje razine.

btw, očekujem značajan pad nakon ex dividened daya, dosta ispod izniosa dividende.
ali s ostatkom portfelja držim poziciju bez obzira na sve. jer postoji velika vjerojatnoća da griješim.
ovako sa pola van pola unutra sam pola pogriješio. [lol]


Može li netko reći zasto pada ova dva dana i čemu ovakva rasprodaja?

1. kraj tjedna
2. nakon rasta, a prosjek nizak, netko si uzima na isti broj dionica koje ce kasnije kupiti, nesto "malo" casha.
3. ne bih imao nista protiv da pada do dividende i da se tu i zaustavi (nije ocekivano, no neki spektakularni padovi i rastovi vezano uz dividendu po meni nisu izgledni).
4. makroekonomija, to moze biti opet razlog pada cijele burze, no opet ne bi ht trebao predvoditi gnjurce.
5. tko ne mora prodavati, ne vidim cak razlog za bojazan tipa prodao malo pa cekam ovo ono.
6. tko ima, drzati, tko nema, ne spekulirati, trebalo je prije kupovati. ima boljih prilika.
7. kad 0,49*81888535*34,05 minus nesto poreza kuna krene opet u fin sustav RH i dalje, koliko ce toga zavrsiti na zse?
8. Koje dionice po vama ce biti najpodrzavanije od fondova?.
9. moje misljenje je da ce to biti: HT, DLKV, JDPL, ADRS-P-A, PODR….itd.
10. Uzivajte u dividendi i ne donosite brzoplete odluke, bit ce tijekom godine dobrih prilika, dovoljno je ubosti 2-3 puta prave prilike godisnje.

Ovdje opet teško topništvo mlati po asku.


Može li netko reći zasto pada ova dva dana i čemu ovakva rasprodaja?

Sve je normalno pa tako i rasprodaja Ht-a .

DELUX = DIZELAS = ZIMZELEN = vodavoda = valentine = Brankica = fajrunt = Ringo = lanica = domobran = malibu = kanabis = split

Dajte ljudi, strpite se, rasprodajte tek kad stigne dividenda, tako da i ja jeftino kupim.

proklet bio na božić 2010.

http://www.poslovni.hr/142834.aspx

I sto ovo znaci za dobit ht u 2010? Inace HT je izgubio takodjer mali natjecaj u Dubrovniku mislim u konkurenciji s metronetom, sektor internet, ali opet ne zato sto nisu mogli pobjediti nego su morali dati cijenu jednaku ili vecu od one koju im je propisao regulator. Radi se o nekih 5-10 mil kn mislim, tako nesto, izgubljenog posla. NIje mnogo, no eto, regulator ocito ide striktno do pada udjela na neke razine vjerojatno propisane EU regulativama…moze li netko vise o ovome tko se razumije vise od mene. Hvala.

kratkoročno ništa, al pokazuje što će se dogodit ulaskom hrvatske u EU. mada i tamo je DT jak igrač.

New Report

Close