HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 10:39
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,38
62.373
1,926
32,30
32,40
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Kako stvari stoje izgleda da će ht do dividende na 315-318,ja sam prodao na 310,izgleda da sam mogao i više,vidjet ćemo.nije mi krivo,mene kupnja prije rezultata prvog kvartala uopće ne interesira.još uvijek sam siguran da ću kupovati ht između 240-260kn.vrlo je izgledno negdje između toga,pogotovo ako prođe zakon ovog luđaka iz uskoka o obavezi registracije svih korisnika,mudrinić je rekao da je to ogroman trošak,a učinak poreza na mobilnu tek će se vidjeti u 2010g.

Kolega osmo, u najboljem slučaju ćete kupovati po istoj cijeni po kojoj ste i prodali (znači, izgubiti ćete dividendu i plus proviziju brokerima)…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort



Kako stvari stoje izgleda da će ht do dividende na 315-318,ja sam prodao na 310,izgleda da sam mogao i više,vidjet ćemo.nije mi krivo,mene kupnja prije rezultata prvog kvartala uopće ne interesira.još uvijek sam siguran da ću kupovati ht između 240-260kn.vrlo je izgledno negdje između toga,pogotovo ako prođe zakon ovog luđaka iz uskoka o obavezi registracije svih korisnika,mudrinić je rekao da je to ogroman trošak,a učinak poreza na mobilnu tek će se vidjeti u 2010g.

Kolega osmo, u najboljem slučaju ćete kupovati po istoj cijeni po kojoj ste i prodali (znači, izgubiti ćete dividendu i plus proviziju brokerima)…
[/quote]

Kolega osmo je već sad svjestan da je dobro popušio. HT je već sad na 313 kn. A kupivina HT-a ispod 300 kn ostat će nekima samo sanak pusti…..

Ne vidim razloga da HT do 16.04. ne naraste do 340, pa na taj datum za cca 366 dana vraća >20% na uloženo kroz dividendu, to neće moći puno dionica…

dogodilo se ono što je i osmo znao, samo je pisao drugčije.
htio se nakrcat na 300(a ipak je morao na 304) s drukom ovdje kako bi neko fond manager (a njihovih potrčkala ima i na ovom forumu) popušijo priču. [lol]

sve u svemu ne vidim smisao druka ovdje. ovdje se trba pisat iskreno jer nikom (čitaj dioničarima HT-a) ne pada napamet da se uzbuđuje oko toga. pa ni meni, bio van ili unutra.

eto, prilažem još jedno skromno mišljenje. neće preko 320. a počet će padat u prvom tjednu aprila. možda i prije. donacije za savjet slobodno uplatite. [lol]







Ne bih se složija sa tobom da je dividenda uračunata u cijenu, ja tipujen na 335 do 345 do ex dividend dana, vidjet ćemo ko je u pravu.

Ja isto.
[/quote]
Ja isto.
[/quote]

možete li mi molim Vas objasniti zašto očekujete porast cijene, te kako Vi računate precijenjenost i potcijenjenost.ako ima kakav izračun bilo bi odlično.što se promijenilo u mjesec i pol, osim što je cijena još narasla od ovih vaših postova?
hvala unaprijed!

19.01.10


Pa, Vi ste ćisti kockari- da se financijsk kriza u svijetu pogoršala, HT bi vrijedio i niže od 100 kn po dionici. Mislim da ova cijena HT je previsoka i mislim da HT ne vrijedi 26 MILIJARDI KUNA, ili 3,6 MILIJARDI EURA. Mirovinci mogu "napucati" cijenu i do 500, 600, 700 kuna nije problem ali realna vrijednost je puuno niža od sadašnje. Vi ste ko u kockarnici- igrali ste na "crno"- to se i pogodilo pa sada filozofirate kako ste pametni. Sretno sa HT-om, nisam zavidan, samo pokušavam vas "ohladiti" koliko je to moguće. Burza je ozbiljna stvar.

18.01.10.


Ako sada HT-R-A nije precijenjena- što je ondak bila prije godine dana kada je vrijedila 188,00 HRK?
Mislim da je HT na gornjoj precijenjenosti.

novi sam na forumu, pa me zanima kako se to mijenja potcijenjenost i precijenjenost, a ekonomija nije moja struka, iako ulažem u dionice.
hvala još jednom!
[/quote]
Kolega Historičar, u financijskom investiranju je ključna procijena da li je neka roba, vrijednosnica, novac ( također je roba) precijenjena ili potcijenjena u odnosu na nešto drugo ( istu robu, isto tržište, drugu valutu i slično). To je sva bit investiranja!
Što se tiće procijene u vezi HT dionica- mislim da su sad trenutno podcijenjene i da bi cijena mogla bez problema ići još gore 10%-15% u odnosu na sadašnju cijenu. Neka se nikada ne vraćamo na prošle izjave- jer je to besmisleno !!!
Komentar i mišljenje je u ekonomiji i to je moj stav- sada; u 11:28, 05. 03. 2010. godine i ne možemo ga "vaditi" za 3 godine što sam sada rekao. U financijama i na tržištu se situacija u sekundi može okreniti dijagonalno suprotno. To tko i malo zna o ekonomiji jasno shvaća.
HT vrijedi i nema straha! Do kraja travnja HT-R-A je na oko 345 kn. Sretno investitori!
[/quote]

Sad će odmah ići gore čim si ti kupio…. [lol]
Doista si lik kojeg treba izmisliti… [lol]
Mogu samo zamisliti kakve su te tvoje "analize" koje koristiš prilikom ocjene vrijednosti neke firme i/ili prilikom donošenje odluke o kupnji odnosno prodaji dionice…. [lol]
Da nije smiješno bilo bi tragično….
[/quote]
Samo ti maratonac uživaj u svojoj Atlantskoj plovidbi a nas u HT-u pusti na miru. Ja ću samo od dividende HT-a dobiti više negoli je tvoja ukupna godišnja zarada ( plaća + ostalo) a ti me ućiš kako se investira na tržištu kapitala! Vidim, lijepo si se ulogirao na Poslovnom u 2007. godini – vjerovatno na ATH Crobexa pa se sada iskaljuješ na forumu i učiš druge o investiernju. Prve sam dionice kupio 2000. godine i, evo me 10 godina na tržištu kapitala. Nije ti još kasno da uđeš u HT. Ili saćekaj još malo- ja ću ti ih prodati bez problema na 375 kn!!!

...biti najbrži čovijek na svijetu...

HT do kraja tjedan prelazi 320 kn, možda dosegne i 330
čestitke svim vjernim dioničarima…kojima nije mrsko uzeti 12% dividende [thumbsup]

sve što pišem moje je mišljenje te se ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!

Ht je kao Davor Šuker svojevremeno, nema ga nigdje ali na kraju uvijek uvalja gol…

No pain no Game

cca 350kn do isplate dividende
dan poslje 10% dolje
klasika


cca 350kn do isplate dividende
dan poslje 10% dolje
klasika

HT bez problema do 350 kn i ja se slažem. Odlično!

...biti najbrži čovijek na svijetu...



cca 350kn do isplate dividende
dan poslje 10% dolje
klasika

HT bez problema do 350 kn i ja se slažem. Odlično!
[/quote]

[lol] [lol] [lol]
Imam 447 dionica HT-a, ali ovo baljezganje me ubija….

od 316,97 do 317,00 se skupilo 7619 dionica

Pravi kineski zid, barem za danas




Kako stvari stoje izgleda da će ht do dividende na 315-318,ja sam prodao na 310,izgleda da sam mogao i više,vidjet ćemo.nije mi krivo,mene kupnja prije rezultata prvog kvartala uopće ne interesira.još uvijek sam siguran da ću kupovati ht između 240-260kn.vrlo je izgledno negdje između toga,pogotovo ako prođe zakon ovog luđaka iz uskoka o obavezi registracije svih korisnika,mudrinić je rekao da je to ogroman trošak,a učinak poreza na mobilnu tek će se vidjeti u 2010g.

Kolega osmo, u najboljem slučaju ćete kupovati po istoj cijeni po kojoj ste i prodali (znači, izgubiti ćete dividendu i plus proviziju brokerima)…
[/quote]

Kolega osmo je već sad svjestan da je dobro popušio. HT je već sad na 313 kn. A kupivina HT-a ispod 300 kn ostat će nekima samo sanak pusti…..
[/quote]
da,točno je,a od kada sam prodao ht zaradio na lrh i snho 30%.sada čekam ht na 240-260kn.

New Report

Close