HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 04.07.2024. u 17:08
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,08
13.714
456
30,00
30,20
0,67%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


beholder: ” NApomena kolegama: ako je proporcionalno rezanje onda vam je svejedno uplatili jedan paket po 38.000 ili 38 paketa po 1.000 ako mi ne vjerujete pogledajte u wikipediji pod proporcionalno ” Što kad uplatiš, recimo 20.000, a paket bude 25.000? Ti dobiješ svoje dionice za 20.000 ili te režu na cca 13000.

to sam pitanje postavio prije nekoliko dana pa su me popljuvali kakva to pitanja postavljam…

u obavijesti piše da će se u slučaju prevelikog interesa paketi rezati razmjerno (za INU je pisalo proporcionalno).
razmjerno bi trebalo biti isto što i proporcionalno (valjda, ne znam dali ovdje piše razmjerno a tamo proporcionalno sa nekim posebnim razlogom?)

u tom slučaju svi se paketi režu u postotku, pa to znači ako si uplatio 20.000, a max. bude 25.000 trebao bi dobiti cca. 13.000 …

"I am a man of great patience..."

Biti ce za svakoga paketi, nebojte se.
Nemaju ljudi love, varate se.

Cijena je po meni pristojna ako se uzme 280-290 kuna.
Firma ne koristi koliko se vidi polugu sto je mozda i OK iako nevolim firme koje su bez duga.
BAcio sam ukratko usporedbu sa regijom i cijena je vrlo atraktivna ako tako mogu reci.

Detaljnije bih napravio sutra prekosutra, preko vikenda ali cijena nije losa i moglo bi do 400 komotno usporedjujuci sa Telekomom Slovenije i Cesky Telekomom + efekt izlistavanja.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Banana Vlada!
Cijelo vrijeme su pričali da moraju skupiti 3,5 – 4,5 milijardica!
Onda su povukli dividendu preko 2 milijardice! Automatski po dionici 29 kn!
I sada ako lupe cijenu 300 kn praktički mi plačamo 330 Kn!
Povući će 6,5 milijardica! ( gramzljivi ko svaki pošten građanin! )
Prostor za rast max 30%, ovisno u koje vrijeme, što će ovisiti o broju razdraganog pučanstva koje upiše![smiley2]
Ako nalo upiše biti će P….. rođo! Fondovi će s enakrcati i čekaj godinicu za 10%!
I normalno sve skupa aljkavo s papirometrijom!
U Ini su bar bili dosljedni cijelo vrijeme![smiley2]
Perspektiva li – la! iliti ga 5:5 za nas! ( ljepše se vidi nego 1:1 )

Građani će platiti više nego DT svojih 16% kojim je postao večinski vlasnik ( 284 Kn! )[smiley13]

sta mislite oce ostati sta nepovlastenih za fizicke osobe?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Biti ce za svakoga paketi, nebojte se. Nemaju ljudi love, varate se. Cijena je po meni pristojna ako se uzme 280-290 kuna. Firma ne koristi koliko se vidi polugu sto je mozda i OK iako nevolim firme koje su bez duga. BAcio sam ukratko usporedbu sa regijom i cijena je vrlo atraktivna ako tako mogu reci. Detaljnije bih napravio sutra prekosutra, preko vikenda ali cijena nije losa i moglo bi do 400 komotno usporedjujuci sa Telekomom Slovenije i Cesky Telekomom + efekt izlistavanja.

1.Za cijenu bi moglo biti tako.
2.Paketi bi mogli biti 30-38 K
3.Telekomu Slovenije tek predstoji privatizacija i po tome je sličniji INI nego T-HT-u (visok P/E u očekivanju preuzimanja).
4.Pozlatile ti se , ali ne vjerujem u 400 prvog dana ; prije u 350 , što bi bilo cca 20 %.


Meni ovo nije skupo:

Price EV/EBITDA P/E P/B
THT 280 28.1 11.1 1.6
MAGYAR TELEKOM 978.0 4.8 13.5 1.9
TELEKOM SLOVENIJE 110,155.3 10.4 28.9 3.0
CESKY TELEKOM 556.5 6.6 22.2 2.1

THT nema kredita pa mi nije usporediv po EV/EBITDA.

Znači kad bi HT imao isti P/E i P/B kao slovenci koštao bi između 500 i 700 kn, a ako uzmemo za usporedbu češki telekom ispalo bi između 400 i 500 kn… bumo videli…


sta mislite oce ostati sta nepovlastenih za fizicke osobe?

nece. kod Ine ih je bilo pa nisu ljudi dobili. vec sam to danas napisao par puta

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

ne moze covjek sve procitati..[smiley11]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

neka i 120.000 ljudi upisuje. neće svi uzimati max iznos pa možemo uprosječiti na otprilike 100.000 ljudi po 38.000 kn radi lakše računice.

100.000 * 38.000 = 3.800.000 kn će ljudi uplatiti

uz 20% da ide

cijena: 280 kn

to daje ukupno: 4.585.774.760 kn

fondovima ostaje: 785.774.760,00 kn

i još +3% kao rezerva (687.866.214,00 kn, ako ide 23%)

"I am a man of great patience..."

Dali uplate ne mogu započeti dok se ne objavi Rješenje o odobrenju Prospekta ?

"I am a man of great patience..."


super24: ” sta mislite oce ostati sta nepovlastenih za fizicke osobe? ”

nece. kod Ine ih je bilo pa nisu ljudi dobili. vec sam to danas napisao par puta

krivo, kod ine ih je bilo i vlada je dozvolila od 30k, sve iznad nisu dopustili jer se smatralo spekulativnim

kolega super24, to je tesko sada govoriti, interes je veliki, osobno mislim da nece, iako kolega mreich smatra da hoce (ali u daleko manjem opsegu nego sto je bilo za inu), cak i da ostane relativno veliki broj dionica (u sto sumnjam) smatram da ce vlada dati prednost institucionalnim igracima, jer cinjenica je da svatko tko ce davati ponudu za nepovlstene da je to iskljucivo spekulativno

osobno bih im dao prijedlog, (prije nego sto hanfa ekspresno odobri prospekt) da stave stavku za gradjane koji zele iskljucivo nepovlastene dionice (bez bonus dionice na 10 zadrzanih unutar godinu dana) da nemaju pravo kupnje povlastenih, ali da za nepovlastene imaju zagarantirano najmanje u vrijednosti 2 paketa povlastenih, dakle 76 000 i jos da je cijena dionice 10% veca od one koje ce biti odredjena na IPO-u

sto kazete na moj prijedlog [smiley1]

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

New Report

Close