HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.06.2024. u 14:37
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
29,94
42.688
1,426
29,90
30,20
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


osmo,
ja se iskreno nadam da ti nisi tek puki pesimista, jer ja očekujem (ne iz znanja, nego čisto iz očaja) cijenu ht dionice da se malo pomalo popenje do 400kn, ako nista 380kn.
Jel ovo moje očekivanje uopće realno??
Svi govore kako je ht "zlatna dionica"? Po čemu onda, po niskom riziku samo ili??

Bilo je realno očekivati ht na 380-400kn,u nekom razumnom roku 2012-2013g.ht-ova najveća prednost je bila i jest izdašna dividenda.teško te mogu savjetovati što da učiniš,ali ja sam je prodao i očekujem veći pad i bolju priliku za kupnju.u mojim postovima objašnjavam zašto tako mislim,a na tebi je da doneseš odluku.moj savjet bi ti bio da prodaš i čekaš financijske rezultate 2010g,prvi kvartal,a da li sam ja u pravu o tome moraš sam odlučiti jer kao što vidiš puno nas o istoj stvari imamo različito mišljenje.zato i postoji burza i kao takva je nepredvidiva,nekada pogodiš,a nekada ne.posavjetuj se sa još nekim ljudima i na kraju sam donesi odluku…,sretno!

pa pretjerano je rasto HT a dividenda je vec uracunata u cijenu a dobit je pala 12,5% jednostavno


pa pretjerano je rasto HT a dividenda je vec uracunata u cijenu a dobit je pala 12,5% jednostavno

Točno,ali je u zadnjem kvartalu dobit pala 34%,vipova na godišnjoj razini 20,4%.i to nešto govori.

pa ne znam ja mislim da mi se ne isplati ulazit u ht kad je sigurno da ce past nakon dividende bolje uzet nesto drugo

A da ga kupiš do dividende, pa imaš dividendni prinos od 12%, ma nemoraš ti zaradit 12% zaradi ti 6%. danas se mogao osjetit kupovni pritisak na strani HT


Zar te ne muči što više ne kupuje niti jedan mirovinski fond?a bili su ludi za ht-om prije objave rezultata.kupovali su ga na 300-305 kao sumanuti.zar ih je dividenda razočarala?možda su očekivali 100kn?

Budu u ožujku opet kupovali!
Veljača je odrađena, lova raspoređena, čeka se priliv 3/2010.
Meni je pitanje da li prodati prije 16 ili poslije? Isto vrijedi i za kupiti?



pa pretjerano je rasto HT a dividenda je vec uracunata u cijenu a dobit je pala 12,5% jednostavno

Točno,ali je u zadnjem kvartalu dobit pala 34%,vipova na godišnjoj razini 20,4%.i to nešto govori.
[/quote]

točno. ali molim vas provjerite šti je to bilo u zadnjem kvartalu. pa pogledajte zadnji kvartal u izvještaju za godinu prije. onome tko zna čitati izvještaje, bit će jasnije.
uspoređivati VIP i HT je prilično nezgodno, može dovesti do pogrešnih zaključaka. struktura prihoda (a i rashoda) je bitno drugačija. jedino im je zajedničko to što su u telekomunikacijskoj branši.

što se tiče pada dobiti – je li netko možda očekivao porast? ili da će dobit biti na istoj razini? pa i HT posluje na ovoj planeti, ne na marsu. pad dobiti je realnost.

također je realnost da grad i država putem agencije (HAKOM-a) bitno ograničavaju, da ne kažem onemogućavaju daljnje investiranje u razvoj telekomunikacijske mreže. Npr. ne daju HT-u da širi optiku, čak niti telefonsku mrežu na područja na kojima još nema mreže (recimo, ono što znam, pola novoizgrađenih objekata u Sesvetama nema mogućnosti spajanja na telekominukacijsku mrežu, ne zato što HT ne bi spojio, nego HAKOM i grad ne dozvoljavaju), a sve pod izlikom lojalne konkurencije i nestvaranja monopola.
To bi bilo ok da "nazovi konkurencija" ima mogućnosti i želje investirati. Ovako na kraju pate građani. Moguće da je i tu razlog zašto se isplaćuje dio zadržane dobit kroz dividendu.
Vlasnici vjerojatno imaju stav – kad nam ne date da se širimo i investiramo, onda ćemo si, umjesto da unapređujemo tk mrežu u Hrvatskoj (uz to i sebi gradimo mogućnost za dodatne prihode), ta sredstva isplatiti to kroz dividendu…




pa pretjerano je rasto HT a dividenda je vec uracunata u cijenu a dobit je pala 12,5% jednostavno

Točno,ali je u zadnjem kvartalu dobit pala 34%,vipova na godišnjoj razini 20,4%.i to nešto govori.
[/quote]

točno. ali molim vas provjerite šti je to bilo u zadnjem kvartalu. pa pogledajte zadnji kvartal u izvještaju za godinu prije. onome tko zna čitati izvještaje, bit će jasnije.
uspoređivati VIP i HT je prilično nezgodno, može dovesti do pogrešnih zaključaka. struktura prihoda (a i rashoda) je bitno drugačija. jedino im je zajedničko to što su u telekomunikacijskoj branši.

što se tiče pada dobiti – je li netko možda očekivao porast? ili da će dobit biti na istoj razini? pa i HT posluje na ovoj planeti, ne na marsu. pad dobiti je realnost.

također je realnost da grad i država putem agencije (HAKOM-a) bitno ograničavaju, da ne kažem onemogućavaju daljnje investiranje u razvoj telekomunikacijske mreže. Npr. ne daju HT-u da širi optiku, čak niti telefonsku mrežu na područja na kojima još nema mreže (recimo, ono što znam, pola novoizgrađenih objekata u Sesvetama nema mogućnosti spajanja na telekominukacijsku mrežu, ne zato što HT ne bi spojio, nego HAKOM i grad ne dozvoljavaju), a sve pod izlikom lojalne konkurencije i nestvaranja monopola.
To bi bilo ok da "nazovi konkurencija" ima mogućnosti i želje investirati. Ovako na kraju pate građani. Moguće da je i tu razlog zašto se isplaćuje dio zadržane dobit kroz dividendu.
Vlasnici vjerojatno imaju stav – kad nam ne date da se širimo i investiramo, onda ćemo si, umjesto da unapređujemo tk mrežu u Hrvatskoj (uz to i sebi gradimo mogućnost za dodatne prihode), ta sredstva isplatiti to kroz dividendu…
[/quote]
Sve smo pročitali,naravno misliš na jednokratne stavke i rezerviranja za zaposlenike ili misliš na krizni porez.sve to znamo ali vrlo važan pokazatelj je pad prihoda mobilne od 16%,a također očekivanja uprave o daljnjoj eroziji prihoda i dobiti koji će pokušati donekle ublažiti reduciranjem troškova.iz svega toga ja zaključujem da će dobit ht-a u 2101g biti cca 22kn po dionici.sada se postavlja pitanje da li ht vrijedi poslije dividende 275kn.po meni ne,već 250-260kn.pazi,ova dobit od 22kn i nije pesimistična već optimistična.najbolje info ćemo vidjeti na prvom kvartalu,ali se moramo složiti da će dobit biti sigurno manja od 2009g i da će i dividenda biti puno manja.to su moja promišljanja,a vrijednost ht-a uvijek gledam kroz kamatu na kune koju mogu dobiti u banci.danas se može dobiti cca 7%,tako da zarada ht-a od 8% i nije tako primamljiva i nije tako sigurna zbog niza rizika,od poreza do konkurencije.


Zar te ne muči što više ne kupuje niti jedan mirovinski fond?a bili su ludi za ht-om prije objave rezultata.kupovali su ga na 300-305 kao sumanuti.zar ih je dividenda razočarala?možda su očekivali 100kn?

zašto izmišljaš?

Raiffeisen kupuje i dalje, PBZ je prestao i prije objave rezultata, AZ uopće nije kupovao, erste isto tako osim one dogovorne transkacije sa šukerom.
značajno je da i nitko od mirovinaca ne prodaje. čak i u top 10 nema nekog značajnog smanjenja.

a sumanuto su kupovali samo kad je ht bio na cca 270. poglavito PBZ.

molim te da ne iznosiš laži ovdje.



osmo,
ja se iskreno nadam da ti nisi tek puki pesimista, jer ja očekujem (ne iz znanja, nego čisto iz očaja) cijenu ht dionice da se malo pomalo popenje do 400kn, ako nista 380kn.
Jel ovo moje očekivanje uopće realno??
Svi govore kako je ht "zlatna dionica"? Po čemu onda, po niskom riziku samo ili??

Bilo je realno očekivati ht na 380-400kn,u nekom razumnom roku 2012-2013g.ht-ova najveća prednost je bila i jest izdašna dividenda.teško te mogu savjetovati što da učiniš,ali ja sam je prodao i očekujem veći pad i bolju priliku za kupnju.u mojim postovima objašnjavam zašto tako mislim,a na tebi je da doneseš odluku.moj savjet bi ti bio da prodaš i čekaš financijske rezultate 2010g,prvi kvartal,a da li sam ja u pravu o tome moraš sam odlučiti jer kao što vidiš puno nas o istoj stvari imamo različito mišljenje.zato i postoji burza i kao takva je nepredvidiva,nekada pogodiš,a nekada ne.posavjetuj se sa još nekim ljudima i na kraju sam donesi odluku…,sretno!
[/quote]

dakle ti očekuješ bolju priliku za kupnju i ljude nagovaraš na prodaju.. inače ti nije u nikakvom interesu drukati prima doli… očekuješ da će pasti na 260 kn, ti ćeš je kupiti i onda će opet dividenda biti odlična i target 400?
pa svoje si proda i reka si svoje mišljenje, koji k.. sad po cili dan ljude nagovaraš da i oni prodaju? svaki drugi post je tvoj..
(ovo je moj prvi i jedini post upućen tebi, ne očekuj da ću se upuštati u daljnju raspravu)

smatram da mirovinski ne kupuju zato sto ce poceti kupovati kada prode dividenda da bi jeftinije dobili dionice i istodobno odrzali cijenu, normalno da ce neki prodavati poslje dividende. Ali mislim da ce tu biti najveci zaj.., jel istodobno ce i ht kupovati za trezor pa kontam da ce cijena ili stajat ili ici gore, ja sam pun ko sipak ht-a i nenamjeravam ga prodavat jel banka daje 5,3%, a ht svake godine min 10%, banke ulazu u firme koje ili uspiju ili propadnu tako da i one mogu da riknu, dok ht ima uhodan posao i priznali mi to ili ne ima monopol sto za dionicare garantira sigurnost

ne mari za male stvari i ostat ce male

i ht iako ga nemam ne treba prodavat ispod 450-500 kn

New Report

Close