HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.07.2024. u 14:38
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,23
15.206
503
30,10
30,50
-0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


_Mrzljak_: ” ključan dio : hrvatski državljani koji žele podnijeti Obvezujuću ponudu na više od 38.000 kuna, a žele iskoristiti pravo prvenstva i posebne pogodnosti trebaju podnijeti dvije ponude – jednu na iznos od 38.000 kuna, koja će se tretirati kao povlaštena i drugu na preostali iznos na koji ne ostvaruju pravo prvenstva i posebne pogodnosti. ” ja ti govorim kako je bilo u praksi kod INE!. kužiš buraz???

ali ovo je tema THT .. i ja nigdje nisam spominjao INA-u
… ali sve su to pretpostavke, sve dok ne dođe potvrđeni prospekt od Hanfa-e … i ova stranica tht-dionica ima još nepotvrđene informacije , nepotvrđene dok se ne pojavi famozni Prospekt …

Ja neznam što se svi nervirate. kao prvo raspon od 245 do 320 je 30,6% razlike. Kod INAe je bio 35,7% ako se dobro sjećam (1400 do 1900) pa je na kraju završio 11% ispod 1900. Po tome cijena bi trebala biti cca 285 kn. ako uzmemo u obzir povećan interes cijena će bit max 300 jer je to i psihička barijera, a k tomu moraju dati bar 20 kn manje od najviše da kažu da su “dali popust”. Svi su govorili o INAi kao jako skupoj na rasponu od 1400 do 1900 a pogledajte di je odletjela. koliko se ja sjećam pričalo se o fer cijeni od oko 1100 kn za INAu u isto vrijeme kad se pričalo o fer cijeni od jedno 240 kn za HT. a INAi se drastično smanjila dobit prošle godine i to očito nikog ne zabrinjava. jedino što može pokvariti računicu je prevelika potražnja i činjenica da se lako može desiti da fondovi ništa ne dobe. ali ako sve prođe ok vrlo je lako možemo gledati iznad 400 prvi dan. Pozdrav!

slažem se sa lukijem da će paket bit 38000..nikakvo rezenje, prije manji broj dionica, odnosno veća cijena dionice..

Vadi jedan krumpire i upita ga drugi jesu li dobri krumpiri, a ovaj prvi mu odgovori da ovi bolji i jesu, a ovi gori i nisu.

jel ima neko primjer punomoci za tht? hvala

Na kraju će HANFA odbiti prospekt pa će prebaciti IPO na 5 dana prije izbora…

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Kod INE se moglo upisati i iznad 38000 ali su taj dio IZNAD srezali na 30000.
Tako i sada, može se upisati i iznad 38000, pitanje je hoće li ostati i ako ostane na koliko će srezati taj dio IZNAD.
Mislim da će ostati dovoljno i za FONDOVE.
U Londonu će strani fondovi sve razgrabiti (onih 3 ili nešto manje posto).

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Kod INE se moglo upisati i iznad 38000 ali su taj dio IZNAD srezali na 30000. Tako i sada, može se upisati i iznad 38000, pitanje je hoće li ostati i ako ostane na koliko će srezati taj dio IZNAD. Mislim da će ostati dovoljno i za FONDOVE. U Londonu će strani fondovi sve razgrabiti (onih 3 ili nešto manje posto). ..

bravo mraich .. to je prava informacija .. [smiley2]
za razliku od ovih neistina što neki pišu …..

A zašto bi u Londonu razgrabili T-HT koji ima lufta samo 35% rasta, a INA od sadašnje cijene cca 120% pa se baš ne trgaju ( i usput nema večinskog vlasnika )[smiley13]

Meni ovo nije skupo:

Price EV/EBITDA P/E P/B
THT 280 28.1 11.1 1.6
MAGYAR TELEKOM 978.0 4.8 13.5 1.9
TELEKOM SLOVENIJE 110,155.3 10.4 28.9 3.0
CESKY TELEKOM 556.5 6.6 22.2 2.1

THT nema kredita pa mi nije usporediv po EV/EBITDA.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

“Osvrnuo se pritom i na današnje priopćenje Hanfe kojoj je Prospekt za prodaju dionica HT-a trebao biti predan jučer, ali je predan tek jutros, zbog čega je Hanfa najavila da bi odluku o Prospektu eventualno mogla donijeti tek večeras. Želeći “spustiti loptu”, Polančec je rekao da se Hanfa organizirala i radi na analizi podataka iz Prospekta. To zakašnjenje ne treba zvoniti na uzbunu, Hanfa bi večeras na izvanrednoj sjednici mogla potvrditi Prospekt, rekao je, napominjući da je s Hanfom danas u intenzivnoj komunikaciji i zahvaljujući joj na suradnji. Prospekt će, dodao je, krenuti u tiskanje tijekom vikenda te u ponedjeljak, kada počinje i pravi road show za institucionalne investitore biti na raspolaganju. (H) ”

imam jedno pitanje, naime, znaci li to da ne cemo moci vidjeti prospekt do ponedjeljka? ili ce ipak biti na linku za tht pa cemo ga moci skinuti i pogledati?

sto se tice raspona cijene od 245-320 kn, iskreno nisam toliko ocekivao, moje procjene su bile da ce se cijena formirati oko 230 kn, max do 250, no vlada je cini se odlucila na vecu cijenu prvenstveno zbog velikog javnog interesa za dionicama tht-a
ovako cijena ce biti debelo u gornjoj granici raspona, osobno sam mislio da u najgoroj varijanti bude 270 kn, ali kako mi se cini, vlada ce ici sa sto vecom cijenom, prvenstveno da se zadovolje svi koji ce upisati, odnosno da ipak ne bude rezanja paketa, ako cijena bude 290 kn, (cijena bi trebala biti u tom rasponu (+- 15kn)), to je malo manje od 125 000 paketa od po 38 000 kn, osobno ne vjerujem da ce ih toliko upisati pune pakete, nego dosta manje, ali to ce se anulirati s onim drugim koji ce upisivati manje iznose, jos uvijek drzim da ce tht upisati cca 200 000 gradjana,
no, cijena cak i nije toliko bitna, jer pocetak trgovanja ce krenuti s minimalno vecom cijenom od 25% pa na vise do max 60-tak% prvog dana

cijena ce se odredjivati s brojem gradjana koji ce sudjelovati na IPO-u, dakle sto je manji broj gradjana manje je i cijena dionice, sto je veci broj veca je i cijena (da bi svi bili zadovoljni), s time da ce vlada ici na maximalni diskont u odnosu na broj uspisanih dionica, odnosno na broj gradjana koji ce sudjelovati u IPO-u, jos da konacno saznamo i kakvo ce biti eventualno rezanje, i u biti znamo sve, nazalost za ovu dionicu sada (ovog trenutka) i gledajuci kratkorocno (ne dulje od 6 mj) zaista nisu potrebni nikakvi fundamentalni pokazatelji, niti analize, IPO je politicke prirode, tempiran pred izbore s osiguranim rastom

svakako molim komentare renomiranih i kompetentnih kolega, po mogucnosti na private
pozdrav

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti


Meni ovo nije skupo: Price EV/EBITDA P/E P/B THT 280 28.1 11.1 1.6 MAGYAR TELEKOM 978.0 4.8 13.5 1.9 TELEKOM SLOVENIJE 110,155.3 10.4 28.9 3.0 CESKY TELEKOM 556.5 6.6 22.2 2.1 THT nema kredita pa mi nije usporediv po EV/EBITDA.
beholder, 13.09.2007. u 16:18

ne treba uspoređivati s EBIT-om ali s EBITDA bi se moralo baratati jer je ipak 1,6 mlrd kn u amortizaciji…

Koliko god ovaj IPO je politički, vlada nema baš puno instrumenata da utječe na porast cijene nakon početka trgovanja. Sve mi se čini da će se ići na veliki broj paketa i minimalnu zaradu.

New Report

Close