HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 21:21
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ma dajte ljudi [angry]
Analitićari su prognozirali dividendu od cca 26 kn,a ona je 34 kn.
U svakoj normalnoj drzavi bi dionica skocila najmanje 20% u roku 3 dana osim u ovoj našoj mafijaškoj.
Nemogu da vejrujem odlićnoj dividendi unatoć našim prognozerina,a dionica skoći jedva 1%.Da je burza radila do 18h sati vratila bi se cijena na 302 kn.OVO JE SRAMOTA i znak da sve treba rasprodat i maknit se sa trzista kapitala.

Ista stvar se radi i sa dionicom IGH.Veliki jebu nas male i nedaju nam da dižemo.Po svemu sudeći igh nebi smijo da pada ispod 3000 kn do obajve potpisa ugovora.

lp

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Jako dobro, mislim da svi možemo biti zadovoljni. Sramotna je uloga fondova kojih su zadnjih dana drukali na dolje, nadam se da nije bilo onih koji su povjerovali u njihove preporuke…

Pad dobiti u zadnjem kvartalu ne treba biti zabrinjavajući, kada dođe do poboljšanja stanja u državi vraćamo se u očekivane okvire, nadam se već u 4. kvartalu ove godine.

Šteta što isplata nije u 2 dijela kao i prošle godine, ovako malo ćemo više morati uplatiti državi kroz krizni porez. Da se bar ti novci pametno iskoriste ne bi mi bilo žao…

Moji postovi i nisu namjenjeni takvima kao što ste vi!Korekto je sa vaše strane da ih uopće više ne čitate i na njih se ne oglašavate.Pravite se kao da ih jednostavno nema i više nemamo nikakvih problema.meni postovi ionako služe da preispitujem osobna razmišljanja,a kada mi se javi netko sa glupim odgovorom,tada mi još više učvrsti uvjerenje.možda sam ja i vama takva inspiracija.zar vi još mislite da netko na ovim forumima pada na drukere?zar ne mislite da sam mogao promijeniti ime korisnika i drukati neopaženo?smiješno i žalosno je omalovažavati nečije mišljenje?kakvih sam ja budalaština pročitao na forumima,pa nikada nisam pokušao omalovažiti čojeka,već sam uvijek snagom argumenata pokušao suprostaviti mišljenje.zbogom…


Moji postovi i nisu namjenjeni takvima kao što ste vi!Korekto je sa vaše strane da ih uopće više ne čitate i na njih se ne oglašavate.Pravite se kao da ih jednostavno nema i više nemamo nikakvih problema.meni postovi ionako služe da preispitujem osobna razmišljanja,a kada mi se javi netko sa glupim odgovorom,tada mi još više učvrsti uvjerenje.možda sam ja i vama takva inspiracija.zar vi još mislite da netko na ovim forumima pada na drukere?zar ne mislite da sam mogao promijeniti ime korisnika i drukati neopaženo?smiješno i žalosno je omalovažavati nečije mišljenje?kakvih sam ja budalaština pročitao na forumima,pa nikada nisam pokušao omalovažiti čojeka,već sam uvijek snagom argumenata pokušao suprostaviti mišljenje.zbogom…

a koja ti je snaga argumenata????nedas ispod 400 kn pa za sat prodas za 310 i onda pljucas po dionici s argumentima….ajme i kuku

MERTOJAK,pod Vi sam mislio na MARATONCA,koji se i meni obraća sa vi.pisao sam već o argumentima,ali evo da ti i ponovim.ujutro sam pogledao izvješće i bio full zadovoljan i sa dobiti,a naročito dividendom.pad od 10-12% dobiti smo svi očekivali.na valu obavijesti o visini dividende i relativno dobrih rezultata,nisam odmah pogledao i proanalizirao čitavo izviješće.kada sam vidio da cijena na burzi ne raste razmjerno najavljenoj dividendi,znao sam da nešto ne štima jer nije bilo nikakvog razloga da ht otiđe na 320-330kn.kada sam proanalizirao izviješće vidio sam u čemu je kvaka tako malog rasta,prihod ht-a u mobilnoj telefoniji pao je za 16% u zadnjem kvartalu,što je prvi pad od kada ja pratim ht,a kao drugo došlo je do pada od 34% u dobiti,također u zadnjem kvartalu.moja je kontradikcija bila u tome što sam samo površno pogledao izviješće na godišnjoj razini i sa time bio zadovoljan i euforičan zbog visoke dividende.kasnije sam proanalizirao i zadnji kvartal i postao razočaran jer složiti ćeš se to je veliki pad,naročito za ht,tome se nitko nije nadao.ja opet naglašavam,to je samo moje viđenje stvari i možda sam u krivu.to su moji argumenti.

Kakvo je razmišljanje:
da li se isplati kupovati po 305 – 310 kn dionicu, uz dividendu 34 kn, uz potrebnu registraciju do 21.04.2010, uz isplatu dividende u svibnju ???
Da li je 21.04. za očekivati dionicu na 270 – 275 kn?


Kakvo je razmišljanje:
da li se isplati kupovati po 305 – 310 kn dionicu, uz dividendu 34 kn, uz potrebnu registraciju do 21.04.2010, uz isplatu dividende u svibnju ???
Da li je 21.04. za očekivati dionicu na 270 – 275 kn?

Mislim da dionica ide na 325-330 kn i nakon 21.-04 vraca se na nekih 300 -305 kn,a vjerujem u lipnju da se vraca na 315-320 kn jer se smatra da bi se gospodarstvo trebalo da oporavlja.
Meni da netreba novac čekao bi do ljeta.

To je moje mišljenje

lp

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]


MERTOJAK,pod Vi sam mislio na MARATONCA,koji se i meni obraća sa vi.pisao sam već o argumentima,ali evo da ti i ponovim.ujutro sam pogledao izvješće i bio full zadovoljan i sa dobiti,a naročito dividendom.pad od 10-12% dobiti smo svi očekivali.na valu obavijesti o visini dividende i relativno dobrih rezultata,nisam odmah pogledao i proanalizirao čitavo izviješće.kada sam vidio da cijena na burzi ne raste razmjerno najavljenoj dividendi,znao sam da nešto ne štima jer nije bilo nikakvog razloga da ht otiđe na 320-330kn.kada sam proanalizirao izviješće vidio sam u čemu je kvaka tako malog rasta,prihod ht-a u mobilnoj telefoniji pao je za 16% u zadnjem kvartalu,što je prvi pad od kada ja pratim ht,a kao drugo došlo je do pada od 34% u dobiti,također u zadnjem kvartalu.moja je kontradikcija bila u tome što sam samo površno pogledao izviješće na godišnjoj razini i sa time bio zadovoljan i euforičan zbog visoke dividende.kasnije sam proanalizirao i zadnji kvartal i postao razočaran jer složiti ćeš se to je veliki pad,naročito za ht,tome se nitko nije nadao.ja opet naglašavam,to je samo moje viđenje stvari i možda sam u krivu.to su moji argumenti.

Dobro kolega, shvatili smo, iako imam mišljenje o ovom svemu zadržat ću ga za sebe…

A ako Vi mislite da firma koja za vrijeme krize isplaćuje dividendu ne valja dok ostale propadaju, tu se više nema što pričati a kamoli usporedivati je sa Ingrom, želim Vam sreću na Ingri i dao Bog isplatila Vam Ingra veću dividendu od HT-a, pa makar za to prodali i zgradu uprave!

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


MERTOJAK,pod Vi sam mislio na MARATONCA,koji se i meni obraća sa vi.pisao sam već o argumentima,ali evo da ti i ponovim.ujutro sam pogledao izvješće i bio full zadovoljan i sa dobiti,a naročito dividendom.pad od 10-12% dobiti smo svi očekivali.na valu obavijesti o visini dividende i relativno dobrih rezultata,nisam odmah pogledao i proanalizirao čitavo izviješće.kada sam vidio da cijena na burzi ne raste razmjerno najavljenoj dividendi,znao sam da nešto ne štima jer nije bilo nikakvog razloga da ht otiđe na 320-330kn.kada sam proanalizirao izviješće vidio sam u čemu je kvaka tako malog rasta,prihod ht-a u mobilnoj telefoniji pao je za 16% u zadnjem kvartalu,što je prvi pad od kada ja pratim ht,a kao drugo došlo je do pada od 34% u dobiti,također u zadnjem kvartalu.moja je kontradikcija bila u tome što sam samo površno pogledao izviješće na godišnjoj razini i sa time bio zadovoljan i euforičan zbog visoke dividende.kasnije sam proanalizirao i zadnji kvartal i postao razočaran jer složiti ćeš se to je veliki pad,naročito za ht,tome se nitko nije nadao.ja opet naglašavam,to je samo moje viđenje stvari i možda sam u krivu.to su moji argumenti.

pogledajte izvještaje po kvartalima za godinu prije, pa ćete malo jasnije vidjeti kako stvari stoje. i zašto je sve tako kako je.
morate malo dalje gledati. kratkovidnost baš i nije neka referenca za jasno viđenje 🙂
nema tu nikakvih problema, kompanija radi vrhunski. pad prihoda je očekivan, čak bih rekao da je manji od očekivanog.
koja to grana industrije ne osjeća krizu?

Pomalo, pomalo ljudi .Sto bi bilo da je HT u problemima?

FILIP,ok.pogledajte što se događalo sa cijenom u 2008g, od dana kada su objavljeni rezultati do dana kada ste stjecali pravo na dividendu.28.02 na dan objave rezultata i dividende 29kn prosiječna cijena je skočila na 328kn,a na zadnji dan stjecanja prava na dividendu prosječna cijena bila je 315kn.nisam ja pobjegao od ht-a,već se nadam boljoj prilici za kupnju.OPET kažem,možda sam u krivu?izvještaj sam vrlo dobro proučio,to mi je struka.


nisam ja pobjegao od ht-a,već se nadam boljoj prilici za kupnju.OPET kažem,možda sam u krivu?

Evo ga, sve je konačno došlo na svoje mjesto [angry]

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

New Report

Close