HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 21:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

a apropo bookova i sl.. Delux vam objašnjava zašto se neke firme mogu tržiti na višim p/BV od drugih a to je prosječni godišnji povrat na kapital kao jedno i growth potencijal veći od eventualnog cash-outa iz dividende kao drugo.

To što pišem trenutno nema veze sa HT-om, nego načelno.iako… pri cjeni od 300+ kuna P/E HT-a je 12 i očekivani cash-out iz dividende budućih razdoblja ne može biti veći od 25 kuna(ako poslovanje ostane na ovim razinama). što je oko 8% očekivanog div yielda + growth potencial od 0. da li ćete vi ubirati tih 8% i time se zadovoljiti ili ćete svoj novac plasirati negdje gdje će vam rast biti više više na vaš ulaz ostaje na vama. Ili ćete pak čekati jeftiniji ulaz u HT…

jel može netko stavit koliko je bilo transakcija po 317 – 318kn….

Moderatora treba zabranit!!!

Što sam vam ja kolege govorio za HT prije pola godine, godinu dana? Jedina potentna dionica na našem marketu (uz banke)! Evo vam i potvrde. Ove priče o growth potencijalu ne stoje pa HT posluje u grani kod koje inovacije diktiraju growth. Za dvije do tri godine kada vam e-wallet zamjeni sve dokumente i gotovinu, pitat ću vas za growth potencijal.

Slušajte vi vašeg Volksbanka kada vam kaže da je HT i na ovim cjenovnim razinama još uvijek jako povoljan. Realan P/E je minimalno 16 pa neka i bude tih podcijenjenih 25 kuna EPS, a s budućim potencijalom ni 20 nije precijenjeno.


Što sam vam ja kolege govorio za HT prije pola godine, godinu dana? Jedina potentna dionica na našem marketu (uz banke)! Evo vam i potvrde. Ove priče o growth potencijalu ne stoje pa HT posluje u grani kod koje inovacije diktiraju growth. Za dvije do tri godine kada vam e-wallet zamjeni sve dokumente i gotovinu, pitat ću vas za growth potencijal.

Slušajte vi vašeg Volksbanka kada vam kaže da je HT i na ovim cjenovnim razinama još uvijek jako povoljan. Realan P/E je minimalno 16 pa neka i bude tih podcijenjenih 25 kuna EPS, a s budućim potencijalom ni 20 nije precijenjeno.


Ne mogu nikako shvatiti da ht sa budućim potencijalom od 20kn nije precijenjen?možeš li mi to malo pojasniti?po meni bi cijena telecoma u tom slučaju bila realna na 240kn,p/e 12.otkud ti takva razmišljanja?pa nije ht ingr-r-a,pa da se trži na p/e 16-25.

Kolega osmo – ovo ste napisali jutros u 8.50 h

Ne znam čija je baba bila u pravu,ali znam da ht ne dam ispod 400kn,i tada bih razmišljao.I u kriznim godinama ht ima rezerve da nas hrani iz zadržane dobiti,ima još rezerve i za sljedeću godinu i godinu iza.čestitam svim strpljivima koji nisu nasjeli preporuci raifeisen banke koja je ovih dana najviše kupovala za svog mirovinca.

A ovo je napisano u 13.52 h

neto dobit je u zadnjem kvartalu pala za 34%,to je jedini i glavni razlog pada.ako je to pokazatelj buduće dobiti,onda je to na nivou 21-22kn po dionici.izvješće me neugodno iznenadilo i prisililo na prodaju.nisam se ovome nadao,naročito padu od 16% u mobilnoj telefoniji.

A da ne spominjem svakodnevno drukanje zadnjih 15-ak dana. I što želite da ljudi sada misle o Vama?

prije svega, HT je jedna vrhunska i vrlo profitabilna tvrtka, a kupnja dionice po 200 kuna je, slažem se, bio jedan od naj buy-eva jer je, osim dividende i, ispostavilo se, kapitalne dobiti po dionici nudila i iznimnu maržu sigurnosti tokom cijelog perioda rasta (a to košta).

Što se tiče toga da se growth potencijal veže sa novim tehnologijama, to je također točno, ali se taj growth potencijal direktno tuče sa neumoljivim padom tržišnog udjela HT-a i/ili snižavanjem profitnih marži ukoliko se želi zadržati isti. Iz vlastitog primjera vam govorim da bih se rado prebacio na usluge nekog drugog i meni povoljnijeg fixnog operatera, ali trenutno mi niti jedan nije dostupan pa sam "osuđen" na HT. Prvom prilikom gibam. Također je poželjno da zavirite u poslovanje matice DT i pogledate kako oni stoje u konkurentnijem okruženju, a ne stoje dobro. Sve se to mora također anitcipirati u trenutnu cijenu HT-a koja više nije 200 kuna, nego 300.


Što sam vam ja kolege govorio za HT prije pola godine, godinu dana? Jedina potentna dionica na našem marketu (uz banke)! Evo vam i potvrde. Ove priče o growth potencijalu ne stoje pa HT posluje u grani kod koje inovacije diktiraju growth. Za dvije do tri godine kada vam e-wallet zamjeni sve dokumente i gotovinu, pitat ću vas za growth potencijal.

Slušajte vi vašeg Volksbanka kada vam kaže da je HT i na ovim cjenovnim razinama još uvijek jako povoljan. Realan P/E je minimalno 16 pa neka i bude tih podcijenjenih 25 kuna EPS, a s budućim potencijalom ni 20 nije precijenjeno.

Bravo kolega Volksbank, svaka vam čast, vi ste jedini bili i ostali dosljedni svojim stavovima.

Što manji kapital i rezerve i što veću dividendu želimo [thumbsup]
Ovo je najbolja investicija u razdoblju 2007-2010. godina. Sve drugo je pušiona do jaja, treba se samo prisjetiti po kojim cijenama smo kupovali na IPOu HT a po kojim Atgr i slične pušione [bye]

O Ledu na 20.000 kuna Ingri na 60.000 kuna da i ne govorim [sealed]

http://www.kucilooro.webs.com/


Kolega osmo – ovo ste napisali jutros u 8.50 h

Ne znam čija je baba bila u pravu,ali znam da ht ne dam ispod 400kn,i tada bih razmišljao.I u kriznim godinama ht ima rezerve da nas hrani iz zadržane dobiti,ima još rezerve i za sljedeću godinu i godinu iza.čestitam svim strpljivima koji nisu nasjeli preporuci raifeisen banke koja je ovih dana najviše kupovala za svog mirovinca.

A ovo je napisano u 13.52 h

neto dobit je u zadnjem kvartalu pala za 34%,to je jedini i glavni razlog pada.ako je to pokazatelj buduće dobiti,onda je to na nivou 21-22kn po dionici.izvješće me neugodno iznenadilo i prisililo na prodaju.nisam se ovome nadao,naročito padu od 16% u mobilnoj telefoniji.

A da ne spominjem svakodnevno drukanje zadnjih 15-ak dana. I što želite da ljudi sada misle o Vama?

[thumbsup]

http://www.poslovni.hr/139994.aspx

Treba li ovome komentar?? [lol]

http://www.kucilooro.webs.com/



Što sam vam ja kolege govorio za HT prije pola godine, godinu dana? Jedina potentna dionica na našem marketu (uz banke)! Evo vam i potvrde. Ove priče o growth potencijalu ne stoje pa HT posluje u grani kod koje inovacije diktiraju growth. Za dvije do tri godine kada vam e-wallet zamjeni sve dokumente i gotovinu, pitat ću vas za growth potencijal.

Slušajte vi vašeg Volksbanka kada vam kaže da je HT i na ovim cjenovnim razinama još uvijek jako povoljan. Realan P/E je minimalno 16 pa neka i bude tih podcijenjenih 25 kuna EPS, a s budućim potencijalom ni 20 nije precijenjeno.


Ne mogu nikako shvatiti da ht sa budućim potencijalom od 20kn nije precijenjen?možeš li mi to malo pojasniti?po meni bi cijena telecoma u tom slučaju bila realna na 240kn,p/e 12.otkud ti takva razmišljanja?pa nije ht ingr-r-a,pa da se trži na p/e 16-25.
[/quote]

Ja vam govorim o 25 kuna, a vi gudite o 20 kuna!?! Kolega to nije korektno od vas. 25 kuna je EPS na neto 2 milijarde i 50 milijuna, a to će imati idućih 2-3 godine, čak i uz daljnji pad standarda. Potencijal leži u razvoju tehnologije, dao sam primjer, neka vas država prisili na e-wallet to može HT donijeti dodatnih 600-700 milijuna kuna prihoda uz vrlo mala izdavanja. To je samo jedna od mogućnosti.

Nego kolega osmo, o kakvoj vi to Ingri pričate? Kakva vas Ingra spopala odjednom? Ingra je firma bez rezultata koja upravo prolazi strašnu agoniju i vodi tešku bitku da ostane na životu i ne ode u stečaj. Kakva Ingra na P/E 15-25?????? Ja sam mislio da ste vi pametniji od toga kolega.


U 2010 nema otpuštanja kod HT, tu će bit velika ušteda, zna li netko koliko su na otpremnine potrošili u 2009g, čini mi se 160 mil. kn, ali nisam siguran

Otpuštanje je odgođeno za 2011, tako je dogovoreno sa sindikatima. U zamjenu plaće će ostati zamrznute ove godine. Međutim novci za te otpremnine se rezervirani u 2009.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Kolega osmo – ovo ste napisali jutros u 8.50 h

Ne znam čija je baba bila u pravu,ali znam da ht ne dam ispod 400kn,i tada bih razmišljao.I u kriznim godinama ht ima rezerve da nas hrani iz zadržane dobiti,ima još rezerve i za sljedeću godinu i godinu iza.čestitam svim strpljivima koji nisu nasjeli preporuci raifeisen banke koja je ovih dana najviše kupovala za svog mirovinca.

A ovo je napisano u 13.52 h

neto dobit je u zadnjem kvartalu pala za 34%,to je jedini i glavni razlog pada.ako je to pokazatelj buduće dobiti,onda je to na nivou 21-22kn po dionici.izvješće me neugodno iznenadilo i prisililo na prodaju.nisam se ovome nadao,naročito padu od 16% u mobilnoj telefoniji.

A da ne spominjem svakodnevno drukanje zadnjih 15-ak dana. I što želite da ljudi sada misle o Vama?


Ako nisi shvatio ja ću ti pojasniti.U 0850h sam saznao za visinu dividende,moja očekivanja su i bila takva,da će dobit biti cca26 kn i da će ht isplatiti izvanrednu dividendu.Međutim kada sam proučio izviješće vidio sam da je pad prometa u mobilnoj telefoniji oko 16%,a što je najgore pad dobiti od 34%.kada sam ukalkulirao takav pad u buduće rezultate došao sam do podatka da će dobit ht-a u 2010g. biti na nivou 20-22kn po dionici.uza sve simpatije i privrženost ht-u panično sam rasprodao porfelj ht-a.ne znam da li sam ispravno postupio,ali već danas se vidi da je krenula rasprodaja,naravno netko i kupuje.meni na takvoj dobiti ht ne vrijedi 300kn,već 240-260 i tu ću ga opet kupiti ako padne.međutim,nisam siguran da će toliko cijena ići dole jer uvijek postoje mirovinci koji će ga braniti.vidjet ćemo u budućnosti tko je u pravu,a tko u krivu.ni u snu se nisam mogao nadati da će im neto dobit pasti u zadnjem kvartalu 34%.kladio bih se u život prije objave da je to nemoguće.to je moje objašnjenje,a ti to tumači kako god želiš.ja sam na burzi dosta puta i pogriješio,ali i postupio ispravno.ovo je samo jedna procjena temeljena na činjenicama koje ne moraju utjecati na drastičan pad vrijednosti.ja polažem nadu da sam bio u pravu,sportski je nadati se i razmišljanja podjeliti sa vama.

New Report

Close