HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 23:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kolega mertojak na 250 kn neće sigurno,ali treba znat kada kupovat a kada prodavat.To je ipak skupa škola koja se ne ući preko noći.Ja sam vam pisao par postova ranije kada će dionica po treči puta rasti i kada pravi igrači izlaze jer se poslije jedno vrijeme neće ništa događati s ovom dionicm.Treba jedino pratiti što će Škegro napraviti sa porezom koji bi se trebao ticati Ht -ea.


neto dobit je u zadnjem kvartalu pala za 34%,to je jedini i glavni razlog pada.ako je to pokazatelj buduće dobiti,onda je to na nivou 21-22kn po dionici.izvješće me neugodno iznenadilo i prisililo na prodaju.nisam se ovome nadao,naročito padu od 16% u mobilnoj telefoniji.

Kolega

Nije ovdje sada problem zadnji kvartal

problem je sto tvrtka konstantno svu pa i više od sve dobiti buba kroz dividendu van..
To jasno daje do znanja da su kapitalne investicije u potpunosti stale te da oni jednostavno nemaju pametnijih strategija za ulaganje vlastitog kapitala od podijele dividende…

To takodjer pokazuje da tvrtka zaustavlja svoj organski rast..
Ne svidja mi se to sto se radi u HT-u…
cak bi i koliko toliko dozvolio da se dijeli onoliko dividende koliko tvrtka zaradjuje , ali uzimati iz glavnice a istodobno ne vratiti u glavnicu iz tekuceg poslovanja , meni i nije nešto hoh

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Ma badava ti trud, nemaš pojma o ekonomiji. HT nema potrebe podizati kapital i rezerve, osim kroz akvizicije kojih nema na vidiku jer je sve zauzeto…..

Dakle ROe mu se neće pokvariti, za razliku od Leda, čiji je ROE napuhan dobiti koju su ukrali Belju. To je onih sto milja kuna poticaja koje dobiju od države.
Kao što rekoh pričekajmo kvartalno izvješće Leda, pa ćemo vidjeti taj "njihov maestralni" ROE kako se istopio kao sladoled na suncu……….

To je svakome ovdje jasno osim vama kolega.

Dakle ako Ledo može na tri-pet BV, onda nema razloga da HT ne dođe na isto!!
Samo što su kod vas kriteriji kao kod političara, jednom jedni, drugi put drugi…..
[wink]

ps: a ako se HTeu i pokvari ROE, Ledu će se smanjiti višestruko i biti će prenapuhana BALONČINA!!!

BOŽE DRAGI

Pa ti ili nemozes shvatit, ili ne zelis da onaj koji nema rast profitabilnosti uz konstantan rast glavnice nemoze biti na 2-3 knjigovodstvene vrijednosti…

Tvrtka mora biti visoko profitabilna na kapital koji se svake godine povecava, onda tu dolazi to rasta profitabilnosti na glavnicu na n-tu

Daj molim te procitaj pokou knjigu, ispadas smijesan…

Puno ti bolje leže postovi u kojima pišeš "ja ovo ja ono", jer po vlastotom hvalospjevu si svuda poznat

pogledaj rast KAPITALA I REZERVI KOD LEDA KODT I ATGR unazad par god a pogledaj HTpa ce i biti jasno zasto su na više bookova

Kod tih tvrtki rastao je i ROE i KAPITAL I REZERVE

A to mogu samo BRUTALNE TVRTKE

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]



neto dobit je u zadnjem kvartalu pala za 34%,to je jedini i glavni razlog pada.ako je to pokazatelj buduće dobiti,onda je to na nivou 21-22kn po dionici.izvješće me neugodno iznenadilo i prisililo na prodaju.nisam se ovome nadao,naročito padu od 16% u mobilnoj telefoniji.

Kolega

Nije ovdje sada problem zadnji kvartal

problem je sto tvrtka konstantno svu pa i više od sve dobiti buba kroz dividendu van..
To jasno daje do znanja da su kapitalne investicije u potpunosti stale te da oni jednostavno nemaju pametnijih strategija za ulaganje vlastitog kapitala od podijele dividende…

To takodjer pokazuje da tvrtka zaustavlja svoj organski rast..
Ne svidja mi se to sto se radi u HT-u…
cak bi i koliko toliko dozvolio da se dijeli onoliko dividende koliko tvrtka zaradjuje , ali uzimati iz glavnice a istodobno ne vratiti u glavnicu iz tekuceg poslovanja , meni i nije nešto hoh
[/quote]

Pa uvaženi kolega Deluks, ako vam se ne svidja, lijepo lupite po bidu i riješite se muke……..barem to nije problem.
Umjesto što tu nas neuspješno uvjeravate u nebuloze…….i prodajte Ledo jer je debelo precijenjen!!!!

HT je dionica za nas dugoročne investitore sa velikim viškom slobodnih sredstava [thumbsup]

Dokup i samo dokup [kiss]

idem sad razročiti još jedan ugovor o oročenju i sve utući u HT

http://www.kucilooro.webs.com/




neto dobit je u zadnjem kvartalu pala za 34%,to je jedini i glavni razlog pada.ako je to pokazatelj buduće dobiti,onda je to na nivou 21-22kn po dionici.izvješće me neugodno iznenadilo i prisililo na prodaju.nisam se ovome nadao,naročito padu od 16% u mobilnoj telefoniji.

Kolega

Nije ovdje sada problem zadnji kvartal

problem je sto tvrtka konstantno svu pa i više od sve dobiti buba kroz dividendu van..
To jasno daje do znanja da su kapitalne investicije u potpunosti stale te da oni jednostavno nemaju pametnijih strategija za ulaganje vlastitog kapitala od podijele dividende…

To takodjer pokazuje da tvrtka zaustavlja svoj organski rast..
Ne svidja mi se to sto se radi u HT-u…
cak bi i koliko toliko dozvolio da se dijeli onoliko dividende koliko tvrtka zaradjuje , ali uzimati iz glavnice a istodobno ne vratiti u glavnicu iz tekuceg poslovanja , meni i nije nešto hoh
[/quote]

Pa uvaženi kolega Deluks, ako vam se ne svidja, lijepo lupite po bidu i riješite se muke……..barem to nije problem.
Umjesto što tu nas neuspješno uvjeravate u nebuloze…….i prodajte Ledo jer je debelo precijenjen!!!!

HT je dionica za nas dugoročne ionvestitore sa velikim viškom slobodnih sredstava [thumbsup]

Dokup i samo dokup [kiss]
[/quote]

Kolega dajte nemojte pisat ovakve smiješne postove…
Ja pišem argumentirane postove koje vi nemožete razumijeti,jer nemate znanje koje bi vam omogucilo da shvatite o cemu pišem.

Danas sam prodao svoje posljednje dionice HT-r-a

Nemam snage vam objašnjavat neke stvari, uzmite knjige pa citajte

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Ups izgleda da si ipak ti malo precizniji u izračunu, nije greda kroz kvartale otprilike dobit sliku sa koliko je novca raspolagao u svakom slučaju imao je jako konzervativan pristup ( mislim da bi i ja rađe čuvao novce na računu nego ih okolo posuđivao 2009.g)

Imate praf! Da bi reč rekel. Tko se nije kocko nije lovu ni prokocko, to najbolje znaju ovi naši investitori. Ali nije sve izgubljeno…otišla je lovica ali ostala je školica! I trajno će biti sretan onaj tko se priče stalno sjeća!
[thumbsup]

No dobro, malo smo se šalili, a sada na primjedbe o kapitalu. Zašto bi netko uopće povećavao kapital ove firme? Zašto bi to bilo dobro za dionilčare? Da se neko sranje desi pa da sutra ostanete bez svega? I bez temeljno kapitala i bez zadržane dobiti?
Pa nije ovo banka pa da refiniancira dobit. Ovakve firme trebaju raditi s što manjim kapitalom i što većom dobiti i velikim ROE! Neka sve što zarade podjele svojim dioničarima pa neka dioničari s tim traže nove investicije. A osim toga, kao i kod obveznica, kod ovakvih se dionica može lako izračunati duration što opet jako utjeće mitigaciju rizik investicije, što kod društava koje ne isplaćuju dividendu nije slučaj.
I konačno treba znati da je u financijama kapital najskuplji novac zato je poželjno sa što manje kapitala vrtiti što je moguće veći biznis. Knjigicu u ruke, Investiranje 101 [thumbsup]

Pogledajte plivu koja je imala fenomenalne fundamente 90-ih, danas je vise nema na ZSE.

Slucaj plive bi se mogao dogoditi i na HT-u za 10-15 godina.

Usporedjivati Plivu i HT nema smisla

Plivu je pokradena i uništena od strane lošeg menadžmenta da bi se mogla lakše prodati i tu ubosti još koju pinku u veroni

za HT nema nikakvog straha da se takvo nesto dogodi

310,15 prosječna za sad. tko je prećero malo se je i zahebo

who dares, wins

problem je sto tvrtka konstantno svu pa i više od sve dobiti buba kroz dividendu van..
To jasno daje do znanja da su kapitalne investicije u potpunosti stale te da oni jednostavno nemaju pametnijih strategija za ulaganje vlastitog kapitala od podijele dividende…

To takodjer pokazuje da tvrtka zaustavlja svoj organski rast..
Ne svidja mi se to sto se radi u HT-u…

kolega, ovo jednostavno nije istina

Ht je do ovo godine investirao sve više svake godine…pogledaj izvješća

nastavljaju se,a i povećavaju ulaganja u optiku, širokopojasni pristup, MAX tv…itd…itd..

za ovu godinu piše :

T-Com je svoja kapitalna ulaganja smanjio na 1,081 milijardu kuna, što predstavlja oko 21,4 posto prihoda.

milijardu kuna?
iako je smanjenje zbog krize, nije loše za nekog ko..kako ti kažeš…ne ulaže 😉

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/telekomunikacije/ivica-mudrinic-sljedecih-3-6-mjeseci-bit-ce-kljucno,68610.html

Ima tu još jedna stvar zašto neke firme iskazuju dobit, a ne dijele dividendu.
Zato jer nije dovoljno samo iskazati dobit, treba imati i novaca na računui da se ta dobit može isplatiti bez da utječe na poslovanje (repomaterijal, plaće i sl.)

E sada je pitanje imaju li druge firme unatoć iskazanoj dobiti ta sredstva. HT je tu par exelance. I kada podjeli ove para ostat će mu na računu još novaca da može sve svoje tekuće potrebe financirati iz, ono što bi se reklo, vlastitog đepa [thumbsup]

U 2010 nema otpuštanja kod HT, tu će bit velika ušteda, zna li netko koliko su na otpremnine potrošili u 2009g, čini mi se 160 mil. kn, ali nisam siguran

New Report

Close