HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.10.2024. u 01:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Financijski im nije tako ni loš ako pretpostaviš da je prosječno upravljao sa 4 milijarde kuna tokom 2009 i istnio je iz toga 278 000 000 kn (oko 7%) nije to uopće loše kad sa ministrom Šukerom moraš tikve sadit [lol]

Nije to baš samo iz novčanog toka, tu su i depoziti i lova na računu, još 4 milijarde, znači da mu je kamatni prihod manji od 3,5%, a samo trezorci su mu nosili oko 6%, da ne spominjem da je u prvoj polovici godine mogao imati dvoznamenkaste kamate na TN.
Malo se financijski uspavao, ali dobro sada, nećemo sitničariti [lol]


Ide to ispod 300 kn kao što je i bilo.

ide na 250 da se ti mozes ukrcat


Ide to ispod 300 kn kao što je i bilo.

Ajmo realno..

Zasto bi trebao rasti više..
Na nekoj je fer cijeni..

A isplacivati vecu dividendu nego sto iznosi dobit na bazi godine…
To govori da kapital i rezerve stalno padaju…

meni bi se puno više svidjali kada bi pola išlo u dividendu a pola u kapital, pa da na rastuci kapital probaju zadrzat postojecu profitabilnost od cca 18 % povrata na glavnicu

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Kapital i rezerve stalno padaju,jer je isplaćeni dividenda veća od dobiti…
uglavnom DA,ali ne mora nužno biti
npr. firma može kroz amortizaciju imati velike troškove koji smanjuju dobit,ali realno..to je fiktivni gubitak i ne utječe na smanjenje novčanog toga što je danas najvažnije…

na kažem da je to ovdje slučaj….moram prvo proučit izvještaj

Ma dajte kolega Deluks, nemate pojma o pojmu, pa jel vi vidite koliki je tu ROE……..može to na tri do četiri booka, najmanje….

ahahahahaha [wink]

http://www.kucilooro.webs.com/



Financijski im nije tako ni loš ako pretpostaviš da je prosječno upravljao sa 4 milijarde kuna tokom 2009 i istnio je iz toga 278 000 000 kn (oko 7%) nije to uopće loše kad sa ministrom Šukerom moraš tikve sadit [lol]

Nije to baš samo iz novčanog toka, tu su i depoziti i lova na računu, još 4 milijarde, znači da mu je kamatni prihod manji od 3,5%, a samo trezorci su mu nosili oko 6%, da ne spominjem da je u prvoj polovici godine mogao imati dvoznamenkaste kamate na TN.
Malo se financijski uspavao, ali dobro sada, nećemo sitničariti [lol]
[/quote]
Ups izgleda da si ipak ti malo precizniji u izračunu, nije greda kroz kvartale otprilike dobit sliku sa koliko je novca raspolagao u svakom slučaju imao je jako konzervativan pristup ( mislim da bi i ja rađe čuvao novce na računu nego ih okolo posuđivao 2009.g)


Ma dajte kolega Deluks, nemate pojma o pojmu, pa jel vi vidite koliki je tu ROE……..može to na tri do četiri booka, najmanje….

ahahahahaha [wink]

Nemate pojma o cemu govorim, blagog pojma
Ljudi vam se smiju kolega upamtite

Ovdje je ROE visok, ali cijela dobit odlazi u dividendu, tako da kapital i rezerve su konstantno iste…
Kod leda , kodt-a i atgr ROE raste, jer se i kapital i rezerve povecavaju , pa ROE 18 svake godine je veci nego ROE 18 prethodne

ALi to je za vas predaleko, jer vi ne razumijete ni najosnovnije stvari…

Nemojte radije pisat, konzultirajte se s nekim prije nego provalite po ko zna koji put glupost

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

ja sam pisao da je ”premija” 4 kune. toliko je sad i naraslo u odnosu na jučerašnju zaključnu.
euforija je bila očekivana s obzirom na ”premiju” al ovi veći igrači dobro znaju di je realna cijena i di će je držat. to sad i rade. možda padne još malo al će je opet dignit na oko 320 do ex dividend daya.

ko ne trejda ostat će u njoj, ko trejda kupit će je za tri tjedna.
sve u svemu bez obzira na ne baš bajno izvješće opet je bolje nego što sam/smo očekivali.

btw, ko je danas ujutro uvalio po 318. opet će imat cca još 6% zarade do dividende ako pogodi ‘dno’ do ex dividend daya.
meni se ne da zajebavat s tim.

neto dobit je u zadnjem kvartalu pala za 34%,to je jedini i glavni razlog pada.ako je to pokazatelj buduće dobiti,onda je to na nivou 21-22kn po dionici.izvješće me neugodno iznenadilo i prisililo na prodaju.nisam se ovome nadao,naročito padu od 16% u mobilnoj telefoniji.

Kolega Delux

Na dionicama gdje su stranci vecinski vlasnici nikakvi ROE i ostali fundamenti ne igraju ulogu. Bitno je da firma radi i odrzava ju se u radnom stanju dok dividenda sluzi za izvlacenje dobiti (pogledajte simens prosle godine).

Pogledajte plivu koja je imala fenomenalne fundamente 90-ih, danas je vise nema na ZSE.

Slucaj plive bi se mogao dogoditi i na HT-u za 10-15 godina.

Nije bolest sve što boli

Vidra

Pojma nad pojmom nemaš o cemu ja pišem..

Osnove financijskih pokazatelja rentabilnosti imovine i samog kapitala prvo prouci onda se javljaj..

Kada tvrtka ne isplacuje sve u dividendu vec dio ostavlja u glavnicu, kapital i rezerve rastu, pa je na rastuci kapital puno teze zadrzati postojeci povrat jer tada i dobit mora rasti…

A to je ono što niti jedna vaša tvrtka koju kupujete NEMA, zato i imate takve rezultate…

Kada bi KODT-R-A isplacivao svu dobit u dividendu ona bi iznosila 260 kn…
A ht isplacuje i više nego li zaradjuje u dividendu,

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Ma badava ti trud, nemaš pojma o ekonomiji. HT nema potrebe podizati kapital i rezerve, osim kroz akvizicije kojih nema na vidiku jer je sve zauzeto…..

Dakle ROe mu se neće pokvariti, za razliku od Leda, čiji je ROE napuhan dobiti koju su ukrali Belju. To je onih sto milja kuna poticaja koje dobiju od države.
Kao što rekoh pričekajmo kvartalno izvješće Leda, pa ćemo vidjeti taj "njihov maestralni" ROE kako se istopio kao sladoled na suncu……….

To je svakome ovdje jasno osim vama kolega.

Dakle ako Ledo može na tri-pet BV, onda nema razloga da HT ne dođe na isto!!
Samo što su kod vas kriteriji kao kod političara, jednom jedni, drugi put drugi…..
[wink]

ps: a ako se HTeu i pokvari ROE, Ledu će se smanjiti višestruko i biti će prenapuhana BALONČINA!!!

http://www.kucilooro.webs.com/

New Report

Close