HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 03.07.2024. u 08:57
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,10
15.772
524
30,10
30,50
0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

MRPERFECT,mislim da će dobit u 2009g biti nešto manja nego u 2010g jer ht nije imao vremena napraviti promjenu plana,započete investicije je morao završiti,mislim da će se najveći negativni efekti vidjeti na rezultatima zadnjeg kvartala 2009g,kao i prvog 2010g,pozitivni efekti biti će već vidjlivi u drugom kvartalu 2010g.po meni će dobit u 2009g biti cca 26-27kn,a u 2010g sigurno 28kn.


MRPERFECT,mislim da će dobit u 2009g biti nešto manja nego u 2010g jer ht nije imao vremena napraviti promjenu plana,započete investicije je morao završiti,mislim da će se najveći negativni efekti vidjeti na rezultatima zadnjeg kvartala 2009g,kao i prvog 2010g,pozitivni efekti biti će već vidjlivi u drugom kvartalu 2010g.po meni će dobit u 2009g biti cca 26-27kn,a u 2010g sigurno 28kn.

Kako kod ti kažeš, bitno je da cijena ide up [thumbsup]

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

cjena će se kretat ovako do objave dividende a onda možda još skoči za par kuna pa poslje dividende na 270-275 kako bi cjena bila iznad cjene IPOa.

netko me demantira sa ovom 10 tisucicom 🙂

P.s. ali evo upravo odnijelo

No pain no Game

aha, krenuli su erste i rba u akciju. 4.113 komada transakcija po 302,00.
a evo sad i 10.312 na prodaji.

ajmo kupac, što čekaš.

swap.


netko me demantira sa ovom 10 tisucicom 🙂

ne demantira te niko, to je dogovorena transakcije.

eto, ode. taman nakon mog posta gore.
digla se cijena na 302,00 da bi se prodalo ovo, sad bi mogla opet nazad na oko 299,00.

to je sigurno raiffaisen koji je ciljao ht na 300 prodao erste koji ht cilja na 310. mudraci

Badman,ne znam na osnovu čega tvrdiš da će cijena na dan stjecanja prava na dividendu biti 300kn,zar misliš da je dividenda ukalkulirana u ovu cijenu?čisto sumnjam u tu priču.ja mislim da će cijena skočiti sa ove razine na za iznos dividende ili 4-5 kuna manje.mislim da će se nakon dividende cijena vrtiti u rasponu 290-300kn,ovisno o stanju na burzi,ali taj pad će biti kratkotrajan,oko mjesec do dva,a onda opet up.naravno,sve ovisi o izvarednoj dividendi,ako je ne isplate sada to će još dodatno učvrstiti cijenu i možebitni pad.,ako je isplate sada onda će rast biti veći,ali i pad.puno tu faktora odlučuje,nije baš jednostavno kako ti misliš.

bože pa nitko na burzi ne može tvrditi što se tiče trgovanja i cijene.
to nam je valjda jasno, kao da ne znamo hoćemo li sutra biti živi i zdravi.
moja je procjena da bi mogla biti 311,08 kuna

Logično je prije godinu dana da je ht bio 200kn jer su prekonoćne kamate bile u rasponu od 20-35%,danas su 3%.firme i fondovi su masovno ulazili u prekonoćne pozajmice,ht ih nije interesirao,prinos ht-a na 200 kn bio im je puno manji nego kta na prekonoćne kredite,ta priča je trajala skoro godinu dana.kada su kamate oslabile logičan izbor je tek tada bio ht.ne vjerujem da se to ikada više može ponoviti,kamate su u padu, kako na depozite,tako i na kredite.ovo pišem da lakše shvatimo zašto je ht bio na razini 200kn.


pazite,erste prognozira p/e ht-a za 2010 na 14.to je više nego smiješno,to znači da bi dobit trebala biti cca 21-22kn na cijeni 300kn.ako pažljivo iščitate 9-to mjesečno izviješće i laiku će biti jasno da će ht uštedama u rashodima maksimalno neutralizirati negativne efekte na dobit firme.jasno su napisali u izvješću da će doći do drastičnog rezanja investicija i maksimalnih rezanja rashoda.i sada pametnjaković iz erstea kaže da će p/e biti 14.ne znam tko njega plaća i tko mu daje mogućnost da iznosi ovakve nebuloze.zar netko stvarno misli da će njemci nastaviti investirati između 1,6-1,8 milijardi kuna,a dobit će im padati u odnosu na 2008g za 25%.to su tako nebulozne tvrdnje da ih je glupo i komentirati.tvrdim da će dobit ht-a u 2010g biti MINIMALNO na razini 26-28kn,a da će se ili sada ili sljedeće godine podijeliti i izvanredna dividenda,sigurno će to napraviti prije parlamentarnih izbora.tko ne vjeruje mojim tvrdnjama neka pažljivo pročita 9-to mjesečno izvješće kao i očitovanje ht-a na uvođenje poreza na mobilnu telefoniju gdje jasno kažu kakav će biti njihov odgovor na negativne utjecaje krize i uvođenja novih poreza.špekulacije i odluka ht-a o kupnji trezora bila je direktno u svezi sa eventualnom propasti braniteljskog fonda i otvaranju mogućnosti da 7% dionica prodaju trezoru zbog likvidnosti i isplati branitelja.ovo što prognozira erste je čista glupost,a vi imaoci ht-a sami odlučite,prije toga pažljivo čitajte što kaže u svojim izvješćima transparentna uprava.

A da nije covjek mozda mislio da ce crobex biti na prosjeku p/e 14 a samim tim i predvodnik indexa ht. dakle minimalno 26-27*14, koliko to vec izadje. Mislim da je analiticar to htio napisati. U zadnjem ciklusu velike likvidnosti iz 2000-2001 i pada kamata a to se trenutno dogadja, burza je napravila pomak od 38% (mislim na zse) pocetkom stoljeca. To ne mora biti obraza koji ce se ponoviti, ali meni je crobex iznad 2500 u ovo vrijeme dogodine gotovo sigurna stvar.

Kada je točno skupština? Ovdje sam pročitao najprije 16.02. a kasnije 21.04. Što je točno?

New Report

Close