HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 16:58
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

par dana pred objavu o dividendi?
kojoj dividendi?
kolko sam ja upoznat 16.02. objavit će rezultate poslovanja…a neće donosit odluku o dividendi niti o njenom iznosu…to će biti određeno na glavnoj skupštini koja se do sad održavala u 4. mjesecu….

16.02 ćeš već znati dividendu i tempo isplate.tako je bilo svake godine.prošle godine su prvi dio predujma isplatili i bez potvrde gl. skupštine.dividenda se isplatila u dva puta.prva uplata je bila početkom ožujka,mislim 06.03. ili je to bio datum za stjecanje prava na dividendu.

Skupština je potvrđuje, nadzorni odobor je predlaže na osnovu rezultata.

Ja neznam di će cijena,ali nuvjerljivo je peporučiti skračivanje pozicije sa ciljanom cijenom od 299 kn,a istovremeno njihov OMF kupuje u petak 7000 kom kada je prosječna cijena bila 303,87 kn


Ne znam što je trebalo Raiffeisenu ovakva preporuka.

Savjetuju ulagačima da prodaju nakon što se dionica korigirala sa 315 na 300 kn, par dana pred objavu o dividendi, za koju i sami kažu da bi mogla biti 26kn, ako ne i više!?

Da se radi o nekoj drugoj dionici još bi pokušao shvatiti što su htjeli reći, a ovako – luzeri… [embarass]


Preporuka je napisana iz prostog razloga što im je cilj da se nakrcaju uj slijedećem periodu jer nisu dovoljno kujpovali na nižim razinama.
to je osnovni cilj a vidjet ćemo kroz dva do tri mjeseca koliko će oni kupovati ovu dionicu a koliko prodavati.
Što se tiče prodaje ako je preporuka onda mogu odmah krenuti cjena im odgovara.

prodati ? ili

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/telekomunikacije/raiffeisen-prodati-dionice-ht-a%2c-ciljana-cijena-299-kuna,68184.html


16.02 ćeš već znati dividendu i tempo isplate.tako je bilo svake godine.prošle godine su prvi dio predujma isplatili i bez potvrde gl. skupštine.dividenda se isplatila u dva puta.prva uplata je bila početkom ožujka,mislim 06.03. ili je to bio datum za stjecanje prava na dividendu.

Bruker ti je napisao…skupština ju potvrđuje…a jel objavljeno kad će biti skupština ove godine?
I onaj tko će imati, odnosno biti upisan u skdd na dan skupštine imat će pravo na dividendu…
Dakle nema još par dana…ako će bit u 4. mjesecu skupština, onda ima još 2 mjeseca za skupljanje…
Trkeljate bezveze…ne znate ni osnove…a ulgali bi u dionice….

pa ne trkelja ni osmo bezvezze. prošle godine je bila isplata predujma dividende na račun odluke nadzornog odbora. slično je napravila i uprava ATPL-a.
da ne bi srušili dionicu previše u jednom naletu u vrijeme krize.


Ja neznam di će cijena,ali nuvjerljivo je peporučiti skračivanje pozicije sa ciljanom cijenom od 299 kn,a istovremeno njihov OMF kupuje u petak 7000 kom kada je prosječna cijena bila 303,87 kn

primjećeno je već, samo ipak je to OMF. oni se ne ponašaju logički već po nalogu i dogovoru. [bye]

značajno je da se dosta ”malih”(ukoliko su to skrbnički zg i erstea na 9 i 10) iskrcalo nakon pada sa 314 na 303 s četvrtka u petak. cca 20.000 komada.

OMF idu pokupit dividendu, njih oscilacije od par kuna ne brinu. S obzirom da su puni HT i ne postoji bezbolan nacin da ga se rijese njima je u interesu da brane i dizu cijenu. To ce biti tako dok ne udjemo u EU i dok ne udju strani fondovi kojima ce se onda HT malo po malo prodati, a u RH ce ostati dosta perspektivnih firmi s niskom cijenom dionica u koje ce fondovi ulagati novce i dizati cijenu. Akumulacija se vec sada dogadja na nekim dionicama, a ulaskom u EU ce se cijena napucati i lagano iskrcati strancima, malima, spekulantima i ostalima.

Nije bolest sve što boli

OMF imaju čistu računicu,pokupiti dvije dividende u 15mjeseci,a to je prinos na cijeni 300kn od 17-18%,u najgorem slučaju,iako i ne bude izvanredne dividende.ne znam na osnovu čega rajfica procijenjuje ht na 299kn,"možda zbog keša i zadržane dobiti".očigledno je da su kamate na depozite u padu i jedino logično ulaganje mirovinaca je ht.današnji dividendni prinos ht-a je cca 9% ili 27kn,pad u sljedećoj godini može biti max.na 25kn,u što ja čisto sumnjam zbog razloga koje sam već obrazložio već prije.naprotiv,ja očekujem rast dobiti u 2010g kao izravnu posljedicu drastičnog rezanja troškova,prvenstveno investicija.zadržana dobit je cca 18kn i postoji realna šansa da je ht isplati.uzimajući sve to u obzir ht u nijednom slučaju ne bi danas trebao vrijediti manje od 330kn,i na ovako lošem tržištu.ht osigurava potrebnu likvidnost velikim ulagačima,siguran dividendni prinos koji je učvršćen vrlo jakom bilancom kompanije.

Rajfica procjenjuje jer joj tako pase.

Najvisa cijena za HT bila je 04.02.2010. Zasto je nakon toga pala cijena? Jedan od razloga je sto zaposleni na drzavnim jaslama 05. u mjesecu pocinju dobivati placu i nakon toga OMF-ovi dobivaju svjezi kapital. Nema smisla da im dobit od 10-20 kn po dionici pobjegne zbog par dana. Zato je i bilo ono stopanje na 300 kn i rusenje cijene s 314 na 300 kn.

Nije bolest sve što boli

New Report

Close