HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.10.2024. u 11:22
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
34,82
27.683
795
34,90
35,00
0,58%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

ne znam ko ovo kupuje al sigurno nisu mali, a ni OMF-ovi. oni potonji nisu ni prodavači.
elem zaključak je da se kolju međusobno veliki invenstitori i otvoreni fondovi koji žele keš ili u obliku dividende ili odmah.
ili sam omašio celi fudbal 😀

netko je pitao kakve veze ima opec i nafta s ht-om. rekao bi jako male, ali imat ce opet jednog dana kada se svijet suoci sa skupom naftom a neodgovoran svijet se jos nije pripremio za novu eru, tek nesto malo automobila se pojavljuje na elektricni pogon, obama napokon potice zelenu energetiku, ali i to ce biti slabi pokusaji, jer amerikanci naravno samo gledaju svoj standard, pa cak ne zele ni zdravstvenu reformu jer je to u samom duhu njihovog poduzetnickog duha, jednostavno ne zele da se vlada petlja u njihove privatne stvari, pa mnogi mladi nemaju nikakvo zdravstveno osiguranje, cak i oni iz dobrostojecih obitelji, ulazu u obrazovanje, putovanja i dobar standrard, a ne pomisljaju da su sve to postigli na jeftinoj nafti ciju su cijenu stopirali od 1900 do 1970 na cirka 2 dolara. Toga vise nece biti, a jedino logicno je ono sto nam se dogadja, pad standarda. Informatika i nove tehnologije, lijekovi, hrana i nove sile opcenito kina, indija, brazil, turska) su zaiista jedino pravo ulaganje u ovom vremenu. Ali kada padaju prihodi gradjana, pada nezaposlenost, onda padaju i trzista kapitala, a telekomunikacije su se pokazale zilavim ulaganjem, barem na gotovo monopolistickom hr trzistu. Po meni HT je realna cijena 450 kuna, kada pogledamo sto sve ta firma razvija i koliku sigurnost ulagacima nudi. NO doci ce vrjeme za to. No, sto kada novi zamasnjak gospodarstva bude temeljen na istim postavkama, glavni energent nafta a zalihe se smanjuju, do kada tako..samo je pitanje vremena kada ce doci do nove krize jer i ovaj pad potrosnje nafte je debelo iznad brzine pronalaska novih zaliha, dakle, jos uvijek idemo ka iscrpljivanju do kraja. Nije ni cudo da je automobilska industrija na koljenima po svijetu, a onda i svi sektori vezani za taj lanac nafte. A gdje je prica o drugim sirovinama…

Ima i onih pametnih koji idu na duge pruge a ne amaterski lov na dividendu…ovi prvi će okrenuit nekoliko “dividendi”, a ovi drugi nek oroče u banci, bolje im je…

novcem se može kupiti zdravlje ali ne i sreća, posesivnost ali ne i ljubav

Europa otvara futursima u Z E L E N O…
Bit će dobro danas- imam osijećaj!

...biti najbrži čovijek na svijetu...

osjećaj kolega, osjećaj [tongue]

Imao si ti Kimi osjećaj i da će HT na 100 kuna, vjerojatno je onda nisi imao u posjedu. [lol]

ht je vrlo,vrlo perspektivna dionica,a oni koji to ne vide mogu lijepo vezati novac u banci i biti lišeni stresa.nitko još na ovom forumu nije govorio o mogućnostima ht-a da smanji-uspori kapitalne investicije koje iznose cca 1,5 milijardi kn i tako poveća dobit.meni se upravo čini da je ht počeo raditi nakon uvođenja poreza na mobilnu.u stvari ne čini mi se,nego sam pažljivo pročitao 9-mjesečno izviješće…

na 302-303 jaka potpora.sada čekamo amere za rast.

Jeste vidjeli kako se je zadnjih dana "lijepo" zaustavio rast dionice?

Poslije one euforije početkom tjedna kada je dionica došla i blizu 315 kn počele priče kako možda i dividenda neće biti toliko velika kako se pričalo. Moš’ mislit!

Dividenda će biti dobra (očekujem bar 25 kn), a ovo zadnjih dana je samo igra velikih kako bi napravili dokup na 300-305 kn, a ne preko 315 kn kako je u jednom trenutku izgledao da mi moglo biti.

http://www.t.ht.hr/investitori/pdf/objava_zakoni.pdf Tu se vidi kakav će biti odgovor ht-a na uvođenje poreza na mobilnu telefoniju.ne zaboravimo da je ht u 2008g imao kapitalnih ulaganja 1,64 milijarde kuna i ove godine su čak razmišljali o povećanju od oko 16%,ali su na devetomjesečnom izvješću jasno rekli da će ulaganja biti nešto manja od 2008g kako bi se ublažili efekti uvođenja poreza na rezultat kompanije.Želim reći da ht ima mogućnost da smanji ulaganja,a time i amortizaciju koja direktno utiče na visinu dobiti.mogu njemci kako ih je volja,tako da nema zime za ht.ima tu još prostora za rast dobiti,sve ovisi koliko njemcima treba i koliko žele investirati.Pa neće valjda njemci investirati,a da im još država uzima dio kolača od prihoda?

SKOLSKI PRIMJER STOPANJA CIJENE OD 14 SATI,
do 14 sati kada su mogli istresat do mile volje sve je skoro pa mirovalo a sad nakon podizanja euforije na burzi navalili na prodaju po istim i NIZIM cijenama nego prije….. a cijena skace………. [thumbsup]

a ja uzo jos na 300

ZELIM BITI BRUTALNO USPJESAN KO bananarama................................

10. veljače 2010.
T-Hrvatski Telekom
Najava objave rezultata poslovanja za godinu koja je završila 31.12.2009.
T-Hrvatski Telekom, vodeći pružatelj telekomunikacijskih usluga u Hrvatskoj objavljuje da je Uprava
dostavila Nadzornom odboru godišnja financijska izvješća na prihvaćanje.
U ponedjeljak 15. veljače 2010. godine održat ce se sjednica Nadzornog odbora na kojoj će se održati
rasprava i utvrđivanje godišnjih financijskih izvješća.
T-Hrvatski Telekom objavit će revidirane rezultate poslovanja za godinu koja je završila 31.12.2009. te
rezultate za četvrto tromjesečje 2009. u utorak 16. veljače 2010., u 07:00 sati po griničkom vremenu/
08:00 po srednjeeuropskom vremenu.

who dares, wins

New Report

Close