HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.10.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
34,73
24.242
698
34,70
34,90
-0,29%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

zašto bi ht isplatio samo 25kn dobiti,pa i prošlu godinu su razliku do 30kn namirili iz zadržane dobiti?zar nije logično da to i danas naprave,bez obzira bila dobit 25 ili 28kn po dionici?neće valjda njemci spavati na hrvatskim kunama?

http://www.seebiz.eu/hr/burze/maric-investitori-zauzimaju-pozicije-u-ht-u,67634.html

A ne razmišljate da fondovi znaju kolika će biti dividenda.Sada će navuči male za iznos dividende i nakon toga spustit cijenu za iznos vrijednosti dividende i preseliti novce na druge dionice.Jedino tako mogu doči do zarade u ovoj kriznoj situaciji.Mali će naravno platiti dividendu unaprijed,a poslije će cca dobiti toliko dividende,tj neće dobiti ništa jer su ju unsprijed potrošili.Zato bi ja ove novinarčiće što pišu nebuloze po novinama nagađajuči kolika če biti dividenda i stime navlačeći male i neiskusne na kupnju poslao da čuvaju ovce a ne da se bave novinarstvom.Ali što možemo kod nas i onako radi tko što hoće.Jadni i naivni mali.Nekad sam i ja to pušio.

Da će dividenda biti oko 30 tak kuna tj. slična kao i lani vrlo je izgledno.
Međutim upravo ona zadržana dobit na računu golica maštu. Nijemci u svakom slučaju žele uzeti svoj dio tog kolača i pitanje je na koji način će se to rješiti i koliko brzo. Kako je netko već napisao kod nas je svašta moguće pa i uvođenje novih nameta i poreza na dividendu, a to im nikako ne odgovara.
Vjerujem da će u 2010 biti ili isplaćena izvaredna dividena ili će se ići u otkup vlastitih dionica, u oba slučaja [thumbsup]

hohner

pogledaj k’o su najveci kupci HT dionice u posljednjih godinu dana…

Prema top 10 su to mirovinci

pogledaj koliko su oni prodavali HTa uopce i kada

a s obzirom da slijedecih 10 godina nema ozbiljnih izlazaka iz fondova, pokusaj prokljuviti koliko HT mora biti precijenjen po njima da bi se odlucili na prodaju [bye]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Da će dividenda biti oko 30 tak kuna tj. slična kao i lani vrlo je izgledno.
Međutim upravo ona zadržana dobit na računu golica maštu. Nijemci u svakom slučaju žele uzeti svoj dio tog kolača i pitanje je na koji način će se to rješiti i koliko brzo. Kako je netko već napisao kod nas je svašta moguće pa i uvođenje novih nameta i poreza na dividendu, a to im nikako ne odgovara.
Vjerujem da će u 2010 biti ili isplaćena izvaredna dividena ili će se ići u otkup vlastitih dionica, u oba slučaja [thumbsup]

a što će nijemci dobit s tim?
prodavat trezoru?

رحمك الله يا قائد الوطن نعم فلسطين لن تعرف قائد محنك وصلب مثلك ووفق الله جميع فصائلنا البطلة وارجو

a,gledajte,sve je to zanimljivo šta vi pišete…
dividenda ovoliko,dividenda onoliko…
podcijenjujete i ovaj puta dionicu HT-a..
morate uzet u obzir da je vecini koja posijeduje HT-ov dionice ulazna cijena oko 265kn..
i da dividenda bude samo 26.5 kn to je 10 % , ljudi moji nezahvalni i pohhlepni….
pa u kojoj banci ce Vam dati 10 % zagarantiranu godišnju kamtu uz mogucnosti rasta do 15 % ??
molim Vas ako imate takvu banku javite mi odma!!!
Nepodcijenjujte i nebudite pohepni,kriza je,nezaboravite!!


Da će dividenda biti oko 30 tak kuna tj. slična kao i lani vrlo je izgledno.
Međutim upravo ona zadržana dobit na računu golica maštu. Nijemci u svakom slučaju žele uzeti svoj dio tog kolača i pitanje je na koji način će se to rješiti i koliko brzo. Kako je netko već napisao kod nas je svašta moguće pa i uvođenje novih nameta i poreza na dividendu, a to im nikako ne odgovara.
Vjerujem da će u 2010 biti ili isplaćena izvaredna dividena ili će se ići u otkup vlastitih dionica, u oba slučaja [thumbsup]

hm, kolega, a trenutno nemamo nikakav porez na dividendu???

..:: hvala svima na kolcima, uzvraćam 100-tkama baš u inat!!! Mudar čovjek pušta da ga vodi pravednost a uči od svih... ::..

Imamo porez od 4% tj. harač, ali porezi na dividendu se na zapadu kreću oko 20-tak posto.
Drugim riječima da su zadržanu dobit isplatili lani kroz izvarednu dividenu DT bi prošao neokrznut sa svojim dijelom, sada bi im uzeli 4%, a u budućnosti možda i 20%, pa je na njima da procijene kakva im varijanta odgovara.


a,gledajte,sve je to zanimljivo šta vi pišete…
dividenda ovoliko,dividenda onoliko…
podcijenjujete i ovaj puta dionicu HT-a..
morate uzet u obzir da je vecini koja posijeduje HT-ov dionice ulazna cijena oko 265kn..
i da dividenda bude samo 26.5 kn to je 10 % , ljudi moji nezahvalni i pohhlepni….
pa u kojoj banci ce Vam dati 10 % zagarantiranu godišnju kamtu uz mogucnosti rasta do 15 % ??
molim Vas ako imate takvu banku javite mi odma!!!
Nepodcijenjujte i nebudite pohepni,kriza je,nezaboravite!!

Oni koji nisu dirali kupljeni paket, nabavna cijena iznosi 184,98 kn.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Da otklonimo sve dvoumice oko realne vrijednosti ht-a treba reći da je npr. i današnja kupnja na cijeni 310kn donosi za 15 mjeseci min.50 kn dividende što je cca 17%,govorim o dvije dividende,ovogodišnjoj i sljedeće godine,to je najgori slučaj,a postoji velika mogućnost da ta dividenda bude i 60kn,što je cca19% za 15 mjeseci,a najbolji slučaj je da ht odluči uz to isplatiti još i zadržanu dobit koja iznosi još cca 18kn.potencijal rasta neću komentirati jer to ovisi o nizu faktora kako na našim tako i na svijetskim burzama i gospodarstvu,ali mislim da će ht za 15 mjeseci sigurno biti barem na današnjoj razini,a nadam se ipak da će barem narasti za cca15% jer više nema velikog pritiska malih prodavača iz ipo-a i zbog sve izvijesnjeg pada kamata u bankama.smisao kupnje dionica bi trebao biti dividendni prinos i zaštita kapitala od inflacije.ako je to smisao kupnje,onda je ht odličan i što je još važnije siguran izbor.

399,93 63
399,95 246
399,96 11
399,98 1097
399,99 2335
400,00 42118
400,15 16
400,50 30
401,00
Mislim si da je ovo najveći nalog u opće na našoj burzi.

who dares, wins

New Report

Close