HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 12:35
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,31
137.861
4,267
32,20
32,40
-0,62%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Nisam upućen pa me zanima ako netko može pomoći, please?? Koja je fora oko dividende znači li to da mogu dobiti dividendu (ht npr). ako kupim dionicu ht samo 2 mjeseca prije isplate dividende.odnosno da li to znači da nije potrebno dionicu imati u portfelju godinu dana i više npr?? tnx.

Da, dividendu dobiješ ako si na određeni dan vlasnik, nema veze koliko dugo je držiš.

Ukupno je to bilo 6,9 milijardi kuna od čega su čak 3,9 milijardi predstavljala ulaganja u dionice na domaćem tržištu. Poznato je da se čak 1,4 milijarde kuna novca obveznih mirovinskih fondova nalazi u samo jednoj dionici, onoj Hrvatskih telekomunikacija. Prošlogodišnji je porast, inače, bio najveći zabilježeni godišnji apsolutni porast imovine pod upravljanjem mirovinskih fondova.
http://www.poslovni.hr/137088.aspx
Što zapravo hoće reći da je ova dionica trenutno precijenjena u odnosu na veliki ostatak tržišta. Tj. drugi su podcijenjeni da budem precizniji. Zašto to mirovinci rade to oni i Vlada znaju.

who dares, wins


http://www.poslovni.hr/137088.aspx
Što zapravo hoće reći da je ova dionica trenutno precijenjena u odnosu na veliki ostatak tržišta. Tj. drugi su podcijenjeni da budem precizniji. Zašto to mirovinci rade to oni i Vlada znaju.

Kolega, ne vidim nigdje u tekstu da se spominje precijenjenost ove dionice… čak ni između redaka… Možete nam to malo objasniti?

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Kolega hoće reć da su i ostale kompanije što kotiraju na zse (u kojim on ima udijele) vrijede malo više.
al jebiga, nemaju tu strašnu fondovsku industriju i vladu iza sebe (da mu dignu vrijednost portfelja). 😀



http://www.poslovni.hr/137088.aspx
Što zapravo hoće reći da je ova dionica trenutno precijenjena u odnosu na veliki ostatak tržišta. Tj. drugi su podcijenjeni da budem precizniji. Zašto to mirovinci rade to oni i Vlada znaju.

Kolega, ne vidim nigdje u tekstu da se spominje precijenjenost ove dionice… čak ni između redaka… Možete nam to malo objasniti?
[/quote]
To je moj zaključak . Zbog toga je linkom razdvojen. Bolje bi bilo reći da su druge podcijenjene jer nisu branjene ni malo a ovo pa i INA-u su fondovi podržavali radi politike, ekonomije i svega ostalog.
Jednostavno rečeno ne vidim tu više nekog pretjeranog prostora za rast.

who dares, wins

gospon Verdi, pardon me on my ignorance, al jeste li vi slično pisali i kad je HT glavinjao na 217-224?
pa ste me uvjeravali da fondovi što kupuju iznad prosječne cijene dana griješe i da slijedi pad?

ili sam vas zamijenio s nekim?

btw, nije da se ne slažem, i ja mislim da je rast (zasada) odrađen. eventualno se može potegnit do 310(onako ispaljeno iz glave) 🙂


To je moj zaključak . Zbog toga je linkom razdvojen. Bolje bi bilo reći da su druge podcijenjene jer nisu branjene ni malo a ovo pa i INA-u su fondovi podržavali radi politike, ekonomije i svega ostalog.
Jednostavno rečeno ne vidim tu više nekog pretjeranog prostora za rast.

Da, bilo bi možda bolje reći da su neke druge više podcijenje od HT-a. Objašnjenje zašto su fondovi toliko duboko u HT-u se prije može tražiti objasniti općom činjenicom da u kriznim vremenima kapital bježi od riskantnijih ulaganja i ide u sigurnije vode nego nekom teorijom urote. To je bar moje mišljenje…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Kolega samo u HR su telekomunikacije siguran sektor i nigdje drugdje.
Usporedite si prihode 08. i 09. te cijenu dionice u tom periodu pa mi probajte naći tu bilo koju uzročno posljedičnu vezu. Ako ju kojim slučajem nađete onda probajte to isto recimo na npr. Janafu.
Što se tiče one cijene tu se je radilo o kratkotrajnoj špekulaciji i bio sam u pravu jer je već za koji dan bilo jeftinije. Nisam davao prognoze za par mjeseci jer to jako rijetko radim. To što je Ht sad recimo 30% ispod svog ATH a većina drugih duboko u bunaru ima veze samo sa politikom, IP-om, BF-om, a s tržištom naj manje. Ako Vi to ne vidite ja Vam tu baš nešto puno ne mogu pomoći.

who dares, wins

Ne kažem ja da tu nema političke ”urote” al morate uzeti u obzir da je ATH HT-a bio taman pred početak krize dok su ostale dionice imale i po par godina da se napumpaju.
da nije nastupilo što je nastupilo i da je struktura dioničara bila malo sličnija i jednoj drugoj dionici na ZSE i da je moja baba muško onda bi ATH HT-a bio sigurno više od 417 kuna i onda se ne bi pričalo o 30% ispod svog ATH već o nekih 100% 🙂

što se tiće kratkotrajne špekulacije, onda je stvarno bila kratkotrajna. 😀
Niti 2-3 dana nakon vašeg posta je cijena skočila na 230 pa ste i onda tvrdili isto pa onda ode na 25x i više. e onda ste ipak prestali s procjenama o ulasku izlasku pouzdanika (koji vjerojatno postoje). 🙂

i da JANAF je dobra dionica. ne zaslužuje da tabori onako oko 3000 🙂

da, i telekomunikacije jesu siguran sektor, u onoj svojoj definiciji da su defenzivan sektor.

Pitaj si nekoga u Njemačkoj koji je kupovao na IP DT kao mu je je sad sigurno?
A za ovo samo mi nađi koji datum naše diskusije je bio pa možemo vrlo lako provjeriti šta se je točno desilo. Ako i budem u pravu to ništa ne mora značiti jer su to dnevne oscilacije u kojima baš i nema nekakvog pouzdanog pravila no tad mi je to upalo u oči jer je bilo prodano puno komada iznad prosječne cijene. Kako nešto znam o tome kako mirovinci i povezane osobe rade odmah mi je to upalo u oči. To su stvari koje se teško dokazuju ali se vide iz aviona i tadašnja diskusija nema nikakve veze sa današnjom cijenom. Mislim da ti je to jasno. Samo mi još nemoj reći da je onih 50Mkn od umirovljenika prodano u čisto normalnim tržišnim uvjetima? Ispada na kraju da tu samo HT vrijedi i da u opće ne treba diverzificirati portfelj već sve ulupati u jednu dionicu.
Suma sumarum cijena je dirigirana iz raznoraznih pobuda htjeli mi to vidjeti ili ne.

who dares, wins

Baljezgate bezveze kad su dionice ludovale bezglavo gore,HT je stalno nešto po minusu glavinjo,malo gore malo dole niko se nije bunio onda

kad bi bio pun ko brod nebi bio ovdje!!!![emo_dolar]


Baljezgate bezveze kad su dionice ludovale bezglavo gore,HT je stalno nešto po minusu glavinjo,malo gore malo dole niko se nije bunio onda

Kako se nitko nije bunio? Bilo je dosta ljudi kojima se to nije dopalo i baš je to ono o čemu pričam. Ja sam tu od prvog dana i one polovice paketa sa IP i kasnijeg dokupa u 12.08. Tad je takva panika bila da se je pisalo da ide na 100. Od kolega koji su imali živce za kupovinu sjećam se jedino Alabame jer je to bila takva frka koja se pamti cijeli život. Svoj današnji rezultat mogu djelom i tome zahvaliti ali mi se nikada nije dopadala situacija što se o cijeni odlučuje u kabinetima a ne na tržištu.

who dares, wins

New Report

Close