HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 22.09.2024. u 21:21
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,31
137.861
4,267
32,20
32,40
-0,62%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

320 je skupo …. 🙂
čitao sam jednu dobru analizu i ako gledamo telekome u regiji (Slovenija Mađarska Češka Bugarska) i njihov prosjek bi za THT značio cijenu do max 400 kn ..
znači sa cijenom oko 300 to je max 30% prinosa …
dok su u bussiness.hr pisali da je sigurna zarada od 100% … kakvi navlakači ; užas …

čini se da ovaj puta nije takav diskont kao kod Ine tj. čini se da če prinos u istom razdoblju biti dosta manji ..
svaka čast onima koji su za ovu cijenu THT-a rasprodavali na burzi … [smiley6]


Od sto glasa, glasa čuti nije. Tribine su se utišale. Zar vam je skupo ?

Mnogo, bre.


13 laser: ” daj ako netko ima fundamente za cijenu od 300 kn neka stavi na forum. ” P/E oko 13 P7B oko 2
beholder, 13.09.2007. u 14:24

fala bogu da je prosjek P/E našeg tržišta cca. 30 i to nakon ove recesije, P/Bv cca. 5 tako da lufta za 100% rast još uvijek ima…

A šta reči poslije ovakve vijesti…..ništa drugo nego da će se ljudi morati zadovoljiti sa 20-30% …..zarade….[smiley1]

na 4300 sve prodajem...


Od sto glasa, glasa čuti nije. Tribine su se utišale. Zar vam je skupo ?

LOL 245-320 [smiley2]

Primijetio sam da je CROBEX od objave cijene odmah poskočio.

Meni skupo. Uzet ću svejedno, ali puno manje nego što sam mislio.

Kalkulacija za 3 osnovne varijante u prilogu.
Ulaz 245 , 285 , 320 …..izlaz 350 i 400

Prilično mršavo.Dionice u korekciji ili kombinacija se čine boljom šansom.

decki a sta kazete na scenarij da ce prvi tjedan cijena pasti ispod 250 i mnogi ce se jako razocarati, pa nisu ni veliki igraci glupi, zato i jesu veliki sa vecom ponudom smanjit ce potraznju da spuste cijenu, svi misle zaraditi prvi dan u tome i je problem, a veci dio ljudi uzima na kredit pa tko voli neka izvoli, pristupite mudro ovoj odluci,[smiley11]

ne mari za male stvari i ostat ce male

Maric, 13.09.2007. u 14:30

fala bogu da je prosjek P/E našeg tržišta cca. 30 i to nakon ove recesije, P/Bv cca. 5 tako da lufta za 100% rast još uvijek ima…

Nisam siguran.
Naime, kod tih precijenjenih firmi kupuje se buducnost (buduci rast profitabilnosti, preuzimanja, nekretnine itd), a THT-u profiti mogu samo padati.
THT treba gledati kroz DCF.

laser:
“/> daj ako netko ima fundamente za cijenu od 300 kn neka stavi na forum.

P/E oko 13
P7B oko 2

Pa to ima potencijal za 100 % i to u kratkom vremenskom roku…..[smiley1][smiley2]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


320 je skupo …. 🙂 čitao sam jednu dobru analizu i ako gledamo telekome u regiji (Slovenija Mađarska Češka Bugarska) i njihov prosjek bi za THT značio cijenu do max 400 kn .. znači sa cijenom oko 300 to je max 30% prinosa … dok su u bussiness.hr pisali da je sigurna zarada od 100% … kakvi navlakači ; užas … čini se da ovaj puta nije takav diskont kao kod Ine tj. čini se da če prinos u istom razdoblju biti dosta manji .. svaka čast onima koji su za ovu cijenu THT-a rasprodavali na burzi … [smiley6]

Ako i bude ta cijena od 320, čini mi se da trgovina počinje sa predznakom 5…., a to je s minimum 56% pa >>> samo prema gore……


šanto, 13.09.2007. u 14:34
fala bogu da je prosjek P/E našeg tržišta cca. 30 i to nakon ove recesije, P/Bv cca. 5 tako da lufta za 100% rast još uvijek ima…
Nisam siguran. Naime, kod tih precijenjenih firmi kupuje se buducnost (buduci rast profitabilnosti, preuzimanja, nekretnine itd), a THT-u profiti mogu samo padati. THT treba gledati kroz DCF.
[/quote]

Slažem se

Sanader je čvrsto zakucan u Croboxu i dijeli njegovu sudbinu, hoću reći da će cijena biti bliža donjem iznosu.

New Report

Close