HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 14:46
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,31
137.861
4,267
32,20
32,40
-0,62%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Jedno pitanje:
Da lI Uprava HT-a , obzirom da će najveća i najosjetljivija skupina imatelja
dionica-građani – koji su se i zadužili za kredite , da bi je kupili, i plaćaju kamate………razmišlja o porezu na dividendu do 3000,00 kn ………na ovaj način:
– dioničari uz oslobađanje obaveze- će dobiti dividendu/ uglavnom građani sa po jednim paketom iz IPO-a tj.69 dionica sada/ tj. dividenda do 3000,00kn ….
– a dioničari sa preko , ne znam 70 dionica će dobiti ……….bonus dionice- tj. po shemi…….
kao za ATPL… đ

Naime, skupljeno je u fondovima popriličan broj dionica, a nitko ne piše, da li i Uprava HT
duže vrijeme vrši otkup svojih dionica…………..ili sam to propustila……… ???
Hvala na odgovoru……

HT kao društveno odgovorna tvrtka ne razmišlja tako budući da bi isplata dividende na način na koji si opisao značila svojevrsno zaobilaženje zakona. Međutim, istina je i da zakonodavac Zakonom o posebnom porezu na plaće, mirovine i druge primitke ne oporezuje isplatu dividende u dionicama, a razlozi za to s poreznog aspekta su sasvim jasni. Inače, ATPL je donjela odluku o isplati dividende podjelom vlastitih dionica prije uvođenja Zakona. Cilj takve odluke je prvenstveno bio očuvanje likvidnosti koje je u vrijeme recesije krucijalna i to se pokazalo kao jako dobra odluka. S druge strane, vječna cash pozicija HT-a sugerira da takvo što uistinu nije potrebno. Ne slažem se ni s konstatacijom da su najveća skupina imatelja ove dionice građani, s obzirom da većinski udio ima DT AG. O tome da li su građani najosjetljivija skupina bi se dalo raspravljati ali sam siguran da jedna korporacija ne vodi svoji dividendnu politiku na način da razmišlja tko je od dioničara u kreditu a tko ne. To je prvenstveno individualna odluka koju uvijek plaća investitior a nikada korporacija. Inače, zanimljivo je razmišljanje Warrena Buffetta koji smatra da bi trebao plaćati veći porez, i to je jedan od primjera društvene odgovornosti koju doduše Senat još uvijek nije prepoznao. Zanimljivo je da njegova tajnica plaća veći porez od njega, naravno ne u većem iznosu već u višoj poreznoj stopi…

razvio se rastući trokut sa targetom 295-300 kuna.

kako izgleda, realno je 290 danas,kupnje ne nedostaje

No pain no Game

pitanje je vremena kad ce netko pritisnuti gumb do 290 pa onda opet cudenje…kao na 275,280,285…
p.s. ne shvatiti kao drukanje

No pain no Game


pitanje je vremena kad ce netko pritisnuti gumb do 290 pa onda opet cudenje…kao na 275,280,285…
p.s. ne shvatiti kao drukanje

vrijeme je stiglo. Idemo preko.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

taman počeo tipkati nalog za kupnju 5.000, kad mi netko otme ispred nosa [angry]

Ajd nek mi netko kaže jel se treba imati cijeli paket da se dobije dividenda ako će biti a valjda bude ili se dobije i za manji broj dionica u posjedu.

Čestitke svim dioničarima HT-a koji su kupovali početkom prošle godine i još su unutra! Impresivno! Nakon onog velikog naglog rasta u 9 mjesecu sam rasprodao sav svoj HT ( a bio mi je prvi u portfelju) očekivajući pull-back prije nastavka rasta. Od tog pull back-a nije bilo ni p! HT raste bez osvrtanja unatrag. Vama zarada, meni škola. Fundamentalno i dalje jeftin, a fundamenti su najbitniji.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Čestitke svim dioničarima HT-a koji su kupovali početkom prošle godine i još su unutra! Impresivno! Nakon onog velikog naglog rasta u 9 mjesecu sam rasprodao sav svoj HT ( a bio mi je prvi u portfelju) očekivajući pull-back prije nastavka rasta. Od tog pull back-a nije bilo ni p! HT raste bez osvrtanja unatrag. Vama zarada, meni škola. Fundamentalno i dalje jeftin, a fundamenti su najbitniji.

Bravo za post !!!

Ja bih se usudio reći da je HT bio najbolja dionica unazad godinu dana. Dakle i u vrijeme oporavka iz ambisa (pored što je bila daleko najbolja dionica i u vrijeme raspada). Zašto tako mislim? Pa zato jer je narasla sa 200 kuna na 290 + podijelila 30 kuna dividende + još par mjeseci je do sljedeče dividende od 30 kuna ( što je sve skupa 75%) + što je maksimalno likvidna i da netko ima i deset milijunski portfelj nije nikad imao problema sa ulaskom ili likvidacijom + što si u svakom trenutku mogao mirno spavati sa ovom investicijom( a to košta…jaaaaako puno).Sve u svemu, nenadjebivo.

Ja sam učinio veliku grešku ne uvrstivši je u portfelj kao "imitaciju" za cash komponentu od cca 20% udjela (nekad više, nekad manje).glupan. to mi je zapravo jedina greška u prošlih 12 mjeseci.

dušice draga, dividenda se d


Ajd nek mi netko kaže jel se treba imati cijeli paket da se dobije dividenda ako će biti a valjda bude ili se dobije i za manji broj dionica u posjedu.

Dušice draga, što imaš više dionica to će ti dividenda biti veća… možeš imati i jednu dionicu pa ćeš dobiti dividendu – samo ti to nije ni za pod zub…

Svaka čast za Ht,dobro je potegao i na dobrom prometu,samo da nije pogotovo zadnje transakcije sa malo novca diže se cijena….mislim da nije šminkanje radi izbora predsjednika,povjerenje u tržište kapitala itd….vidjet ćemo u dnevniku,nevjerujem da će izostati komentar

Ma znam da bude veća što više imam ali sam mislio da moram možda imati minimalno paket da ostvarim pravo. Ma kupio sam nešto a kupio bi još 100-200 ma i puno više komada da se ima više para a ovak jebaj ga. Sad se lagano grickam a vidim da sam mogao imati lijepu zaradu ne sam radi dividende. Btw, hvala na odgovoru.

New Report

Close